Проект ElibUkr "Електронна бібліотека України" на Ярмарку бібліотечних інновацій

15 квітня 2011 року в Українському домі в Києві відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування

Проект ElibUkr "Електронна бібліотека України" на Ярмарку бібліотечних інновацій

Захід був співорганізований програмою "Бібліоміст", Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією (УБА), Програмою сприяння Парламенту ІІ (PDP ІІ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

На Ярмарку понад 50 українських бібліотек, громадських організацій та компаній презентували інноваційні бібліотечні послуги, що передбачають широке застосування сучасних технологій.

Проект ElibUkr "Електронна бібліотека України" було запрошено до участі в ярмарку як один з найуспішніших діючих нині в Україні бібліотечних проектів. Проект ElibUkr започатковано 2009 року Києво-Могилянською Фундацією за фінансової підтримки Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.

Перші два роки проект фінансувався виключно за рахунок грантів (від USAID та Києво-Могилянської Фундації в Америці) та власних внесків університетів.

     

У вересні 2010 році уряд України включив проект у свої пріоритетні плани. З державного бюджету планується передплатити доступ для 85 університетів країни до світових наукових баз даних.

На сьогодні у консорціумі цього проекту вже 16 учасників, серед яких, зокрема, 11 університетів та Львівська національна наукова бібліотека ім.В.Стефаника НАН України. Ще 4 університети нещодавно подали декларації про приєднання.

Спільними зусиллями вони створюють умови для доступу українських дослідників та студентів до світової наукової інформації, а також сприяють представленню здобутків української науки у світовій мережі.

За два останні роки понад 200 тис. студентів та 12 тисяч викладачів університетів України отримали доступ до світової наукової інформації, через 53 передплачені бази даних, в тому числі і через портал проекту ElibUkr.

Для кращого розуміння роботи з електронними ресурсами проведено 14 тренінгів для тренерів, а також понад 600 тренінгів для користувачів. У кожному університеті – учаснику проекту створюється власний відкритий електронний архів-репозитарій для представлення результатів власних досліджень, що забезпечить кращу інтеграцію українських вчених до світової академічної спільноти.

На порталі проекту також створено мультидисциплінарний відкритий електронний архів ELibUkr-OA, де дослідники різних інституцій можуть вільно розміщувати свої публікації. Тут же зберігаються тематичні електронні архіви, зокрема, матеріали з розсекречених архівів СБУ.

Проект ElibUkr має нові плани, ідеї і запрошує до співпраці нових учасників та донорів. Повна інформація про проект ElibUkr "Електронна бібліотека України" знаходиться на його офіційному сайті: http://www.elibukr.org.

Освіта.ua
17.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів