У 2011 році держава профінансує 105 тисяч бюджетних місць у вузах

Про це повідомив начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Микола Фоменко під час засідання круглого столу у Києві

У 2011 році держава профінансує 105 тисяч бюджетних місць у вузах

"Ми прогнозуємо, що цього року державне замовлення буде на рівні 105 тисяч", - зазначив він, уточнивши, що на сьогодні зареєструвалися для проходження зовнішнього тестування 254 тисяч абітурієнтів.

Сьогодні в Україні діють 854 вищих навчальних закладів. Отже, за словами М. Фоменка, конкурс на бюджетну форму навчання становитиме приблизно 2,5 людини на місце.

"Те, що ми цього року дозволяємо подавати документи до п’яти навчальних закладів – у кожному до трьох напрямів підготовки чи спеціальностей, – це є демократично. Тому що можна спробувати вступати до різних за рейтингом вишів – престижні, менш престижні – це все для людини справедливо", - вважає М. Фоменко.

Говорячи про ситуацію довкола найменш рейтингових, непрестижних вищих навчальних закладів, представник Міносвіти навів дані, що в Україні є 33 таких ВНЗ, в основному, приватних, до кожного з яких у 2010 році виявили бажання вступати менше сотні абітурієнтів.

"Тому це є сигналом про те, що можливостей багато і вкладати гроші в освіту треба з урахуванням якості навчання і престижності вишу", - наголосив він.

УНІАН
30.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон
Як дізнатись кількість місць держзамовлення кваліфікації "спеціаліст" і чи можливе їх скорочення?
Оксана
Це справді демократично, але зараз у вишах без корупції не обїймтися.
Ігор
Був сьгодні біля консульства США, 300 дітей у черзі, половина може залишитись там, якщо сподобається. Вся молодь намагається виїхати. Дуже сумно і тривожно. Багатії, не пиляйте гиляку на якій сидите.
123
Для Ігор: они в тех же штатах станут командовать теми же детьми
Коментувати
Абітурієнт_2011
Про конкурс на бюджетні місця 2.5 людини на місце, шановний Микола Фоменко дещо лукавить. Адже не відомо скільки буде тих, що закінчили школу до 2007 року і можуть вступати без ЗНО. А також тих, що звільнені в цьому році зі збройних сил, а також тих у кого є сертифікати минулих років, а також тих хто за станом здоров'я не може здавати ЗНО...
Оксана
Для Абітурієнт_2011: Це справді так.
Коментувати