Вітчизняна промисловість зазнає дефіциту кадрів

За словами Владислава Шмелькова, виконуючого обов'язки голови правління ВАТ "Кримський содовий завод", українська промисловість зіткнулася зі складною проблемою – старінням кадрів і відсутністю якісної підготовки нових фахівців

Вітчизняна промисловість зазнає дефіциту кадрів

"У багатьох галузях середній вік працівників перевищив позначку у 50 років, а замінити їх, по суті, нема ким. Така тенденція вже до 2015 року призведе до колосального дефіциту робочих рук, брак фахівців сягне 50%", - наголосив Владислав Шмельков.

За його словами, сьогодні багато підприємств потребують співробітників, які забезпечують виробничий процес, ремонт і монтаж обладнання. Останніми роками заводи закуповували іноземні технології та лінії виробництва, отже, виріс попит на висококласних фахівців, які можуть з усім цим працювати.

"Часто, зневірившись знайти таких людей у країні, підприємства змушені завозити з-за кордону також і спеціалістів. При цьому наша держава  посідає сьоме місце у світі за кількістю молоді, яка навчається  технічним професіям. За цим, першочерговим завданням для вітчизняної освітньої системи зараз є підготовка якісних кадрів для промисловості", - підкреслив Владислав Шмельков.

Керівник "Кримського содового заводу" повідомив, що багато підприємств самостійно готують фахівців, відповідно до своїх потреб.

"Щороку ми приймаємо на переддипломну практику 60 студентів", - уточнив Владислав Шмельков. За підсумками 2010 року підприємство прийняло до штату 40 випускників ПТУ.

На думку Владислава Шмелькова, зростання дефіциту кваліфікованих кадрів на українських підприємствах може зупинити тільки ефективний діалог бізнесу, держави та науки. Головним завданням такого діалогу має стати розробка нових технологій навчання, які дозволять готувати якісний персонал для виробничих завдань, які щодня ускладнюються.

Освіта.ua
24.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
А платить за подготовку специалистов не пробовали? Нашим олигархам хочется на халяву получать кадры, а не получается. Начнут платить, смогут требовать пересмотра программ обучения, подбора грамотных преподавателей. Глядишь со временем наши университеты начнут приличные места в мировых рейтингах занимать.