Харківські студенти не дорахувалися стипендій

Харківські студенти заскочені ситуацією довкола виплати стипендій. Декому заборгували, а хтось отримав на 10-20 відсотків менше звичайної виплати. Чиновники запевняють, що стипендію виплачують у повному обсязі

Харківські студенти не дорахувалися стипендій

Стипендія студентів 4-го курсу факультету комп’ютерних систем Харківського національного університету радіоелектроніки становить приблизно 560 гривень.

У розмові з Deutsche Welle один зі студентів цього факультету Антон, повідомив, що чекає на гроші вже місяць, вимушений просити на проїзд у батьків, підробляти, та регулярно відвідувати деканат.

"У деканаті кажуть, що кошти на виплату стипендій не надійшли, вони просять зачекати до кращих часів", - каже співрозмовник. Антон розповідає, що його товаришам з інших факультетів пощастило більше – стипендію вони отримали, але на 50-60 гривень менше. Натомість керівництво навчального закладу Атона відповідає, що студенти отримують стипендію рівно у передбаченому бюджетом обсязі.

     

Інформація про заборгованість за стипендіями, як мінімум у двох харківських інститутах, надходить і до місцевих депутатів. Як сказала депутат міськради від БЮТ Світлана Семко: "Ця інформація не оформлюється у письмових зверненнях, тому що студенти - особи залежні".

Проте, як юрист за фахом, депутат бачить у цьому пряме порушення закону "Про вищу освіту", згідно з яким студентам-бюджетникам мають сплачувати стипендії, згідно з іхнім рівнем успішності навчання.

На офіційному сайті Міністерства освіти з’явилося повідомлення, що навчальні заклади забезпечені коштами на стипендії у повному обсязі. Але є уточнення, Міносвіти посилається на закон "Про державний бюджет", доходна та видаткова частина якого затверджена нерівномірно. Міністерство обіцяє, що до кінця І кварталу навчальні заклади повністю розрахуються зі стипендіатами.

Deutsche Welle
06.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алекс
ЧДТУ(Черкассы), фитис на 200 меньше!!!
Оля
КНЕУ, юрфак. Уже 3 месяца стипендия меньше. чем обычно. А в марте вообще пришло 150 грн. Издевательство.
Віта
Що робиться, КНЕУ вже 2ий місяць отримує стипендію на 100 грн меншу, ніж звичайно!!!
Наталка
І у нас так. КНЕУ,
s
Что такое 560 гривен стипендии на сегодняшний день. Это копейки на которые студент не в состоянии прожить месяц! Бюджетников сейчас не так много, их режут на сессии, чтобы не платить эту жалкую стипендию. И те кто прошел через все испытания все равно не может полностью и вовремя получить эти жалкие гроши. О ВЕЛИКАЯ УКРАИНА!!!