Верховна Рада не підтримала ідею проведення парламентських слухань щодо реформування вищої освіти

За проведення слухань проголосувало 88 народних обранців, 317 не брали участі у голосуванні

Верховна Рада не підтримала ідею проведення парламентських слухань щодо реформування вищої освіти

З ініціативою проведення парламентських слухань виступали віце-спікер парламенту М.Томенко та голова профільного комітету ВР з питань освіти В.Полохало.

За задумом ініціаторів, слухання мали сприяти проведенню серйозної дискусії за участю керівників провідних вищих навчальних закладів, науковців, громадськості, експертів та студентства щодо змісту реформ вищої школи.

Наслідком діалогу мало стати вироблення та проведення консолідованої позиції щодо принципів та шляхів здійснення реформ в системі вищої освіти та зняття суспільної напруги, що виникла останнім часом довкола реформування вищої освіти.

Проект постанови ВР, також передбачав прозорий механізм висвітлення слухань, шляхом організації трансляції на загальнонаціональному телеканалі та радіоканалі.

     

Один із ініціаторів проведення парламентських слухань, Микола Томенко, в коментарі заявив про те, що відмова більшості обговорити шляхи реформування вищої освіти у парламенті свідчить про те, що провладні фракції взяли на себе відповідальність за непрофесійну, непрозору реформу вищої освіти, яка здійснюється Міністерством освіти і науки всупереч позиції студентів та викладачів.

"Цілком очевидно, що проурядові фракції під тиском Міністерства освіти і науки побоялися перенести обговорення реформи вищої освіти у фахове прозоре демократичне русло", - наголосив Томенко.

"Відмова влади обговорювати цю реформу з фахівцями у парламенті може спровокувати її обговорення "на вулиці", - додав він.

Як відомо, 31 січня, студентські та молодіжні організації провели пікетування парламенту, з метою завадити ухваленню нового закону "Про вищу освіту".

Після акцій протесту студентів представники влади всіх рівнів наголошували на необхідності проведення широкої суспільної дискусії та порозумінні, як у студентському, так і у викладацькому середовищі.

Освіта.ua
03.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів