Розподіл місць державного замовлення має здійснюватися на конкурсній основі, - Ю.Мірошниченко

Представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив, що реформування системи освіти передбачає, зокрема, розподіл місць державного замовлення у вузах на конкурсній основі

Розподіл місць державного замовлення має здійснюватися на конкурсній основі, - Ю.Мірошниченко

"Рівноправність всіх вузів незалежно від форми власності буде проявлятися в тому, що бюджетні місця будуть надаватися не тільки державним вузам, а й приватним", - сказав політик в інтерв'ю газеті "Голос України".

"Розподіл місць держзамовлення має здійснюватися конкурсній основі, ґрунтуючись на показниках Міністерства праці України", - пояснив Юрій Мірошниченко.

Політик підкреслив, що за показниками міністерства праці можна буде аналізувати, випускники яких спеціальностей і яких університетів найбільш затребувані, і, відповідно, можна буде надавати цим спеціальностями більшу кількість бюджетних місць.

Також на думку політика, вищі навчальні заклади приватної форми власності нарівні з державними установами зможуть отримувати статус національних.

При цьому парламентарій підкреслив, що процедура ліцензування вищих навчальних закладів також має бути вдосконалена.

"Ми хочемо ввести безстрокову ліцензію. Нагадаю, зараз університети проходять процедуру ліцензування кожні п'ять років, що, на мій погляд, є необґрунтованим. На те, щоб кожен раз збирати та оформляти відповідні документи, витрачається величезна кількість часу і зусиль. Тож чому цим мають займатися визнані у всьому світі провідні вузи країни? Наприклад, у Росії вже давно відійшли від подібної практики", - заявив він.

Замість постійних перевірок Юрій Мірошниченко пропонує змінити процедуру ліцензування.

"Ліцензію необхідно видавати не університету, не факультету, а окремо кожній спеціальності. На те, щоб вирішити, чи варто видавати тій чи іншій спеціальності ліцензію, у Міністерства освіти буде місяць. Крім того, в законопроекті про вищу освіту чітко прописані умови, за яких спеціальності необхідно позбавляти ліцензії і за яких ці ліцензії поновлювати", - резюмував народний депутат.

Освіта.ua
03.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів