Система вищої освіти України охоплює майже 2,5 млн студентів

В Україні функціонує 854 вищих навчальних заклади, в яких здобувають освіту 2 млн 491 тисяча студентів

Система вищої освіти України охоплює майже 2,5 млн студентів

Таки статистичні дані оприлюднені Державним комітетом статистики України.

Зокрема, відповідно до наведених даних, в країні функціонує 505 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та 349 ІІІ-IV рівня акредитації.

Зазначимо, що навчальні заклади І-ІІ рівня, це технікуми, училища та коледжі, що здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра.

Вузи ІІІ-IV рівня це інститути, консерваторії, академії та університети, що проводять підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

Цікавою є динаміка кількості навчальних закладів за роки незалежності, зокрема за 20 років кількість закладів І-ІІ рівня зменшилася з 742 до 505, а закладів ІІІ-IV рівня акредитації навпаки зросла з 149 до 349.

     

Кількісні тенденції відображає і співвідношення контингенту студентів у навчальних закладах І-ІІ та ІІІ-IV рівня акредитації, що підтверджують поступове зниження кількості студентів у закладах професійно-технічної освіти та значне збільшення контингенту студентів інститутів та університетів.

За роки незалежності кількість студентів навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації збільшилася майже у 2,5 рази.

Так, якщо у 1990/91 навчальному році, загальна кількість студентів вищих навчальних закладів складала 1 млн 638 тис. осіб, а співвідношення чисельності студентів у відсотковому показнику відображалася як 45% на 55% на користь університетів, то у 2010/2011 навчальному році в закладах системи вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації навчається майже 2 млн 130 тис. студентів, а заклади І-ІІ рівня акредитації надають освіту 361,5 тисячі осіб.

Цікавим є показник чисельності прийнятих на навчання студентів до навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації.

Зокрема минулого року атестат про повну загальну освіту отримали 364 тис. випускників, а заклади ІІІ-IV рівня акредитації прийняли до своїх лав 392 тисячі студентів (необхідно зазначити, що тут не врахований відсоток абітурієнтів з числа випускників шкіл минулих років та випускників навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації).

Кількість дипломованих фахівців із вищою освітою, які отримали освіту у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівня акредитації минулого року склала рекордний показник за роки незалежності - 543,7 тис. осіб, що в чотири рази більше ніж 1991 року.

Також, відповідно до статистичних даних, в країні збільшилися показники кількості аспірантів та докторантів, зокрема кількість докторантів у порівняні з 1991 роком збільшилася в 3 рази.

Освіта.ua
23.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів