Немає жодного документу щодо скорочення держзамовлення на 42%, - М. Луцький

Народний депутат Максим Луцький запевняє, що скорочення кількості випускників шкіл на 42% не означатиме автоматичного скорочення на цю цифру держзамовлення у ВНЗ

Немає жодного документу щодо скорочення держзамовлення на 42%, - М. Луцький

Про це парламентарій заявив під час телевізійного ефіру "Шустер Live".

"Той галас, який стався навколо інформативного листа Міністерства освіти та науки, є безпідставним, оскільки там не йдеться про жодне скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах на 42%", - сказав депутат.

Він пояснив, що в листі Міністерства, що спрямований вищим навчальним закладам, є інформація про те, що кількість цьогорічних випускників шкіл у порівнянні з попереднім роком скоротиться на 42%.

Луцький наголосив, що в цьому листі рекомендується враховувати фактор скорочення випускників при формуванні заявки на надання державного замовлення.

"На 42% буде меншою чисельність випускників загальноосвітніх шкіл, а це 142 тисячі, і це треба враховувати. Але це рекомендація. Деякі ректори вже сьогодні кажуть, що не зможуть виконати це замовлення оскільки такої кількості абітурієнтів немає", - сказав він.

При цьому, за словами народного депутата, яким чином відбуватиметься скорочення державного замовлення - залежатиме від специфіки регіону.

"Тут має враховуватися специфіка регіону - де більше випускників скоротилося, де менше. І виключно ці показники будуть враховуватися. І немає жодного документу, який би підтверджував, що Міністерство науки в цьому році буде скорочувати на 42% державне замовлення", - додав він.

Освіта.ua
13.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К-124
"Зважаючи на те, що у 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротиться порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (на 42,1 відс.) з 338,4 тис. осіб до 195,8 тис. осіб, а основної школи - на 83,3 тис. осіб (на 14,8 відс.), відповідно з 562,8 тис. осіб до 479,5 тис. осіб, Міністерство рекомендує. При формуванні пропозицій загального обсягу прийому за державним замовленням на 2011 рік за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра передбачити зменшення обсягу прийому за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти у порівнянні з 2010 роком на 42 відсотки" Пропоную номінувати нардепа Луцького на звання "Брехун року" :)
Юрій
Шановний народний депутат є або некомпетентним, або свідомо дезінформує громадськість. По-перше, лист №1/9-3 від 06 січня 2011 року не є, як стверджує парламентарій, "інформативним", в ньому є чіткі рекомендації: "Міністерство рекомендує", які носять імперативний характер: "необхідно зменшити". По-друге, згідно цього листа, керівники вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, мають "передбачити зменшення обсягу прийому за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти у порівнянні з 2010 роком на 42 відсотки". Тобто твердження про те, що "там не йдеться про жодне скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах на 42%" є неправдою.