Диплом про вищу освіту до освіченості має вкрай опосередковане відношення, - експерт

Феномен корупції у вищих навчальних закладах багато в чому пов'язаний з тим, що вони перетворилися на фабрику з виробництва дипломів

Диплом про вищу освіту до освіченості має вкрай опосередковане відношення, - експерт

Таку думку висловила експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко. За її словами, жодна зі сторін не зацікавлена у змісті та якості процесу.

"Низькі зарплати викладачів не сприяють зростанню мотивації, студенти ж (і їхні батьки) корупцію охоче заохочують. Навіщо вчитися, якщо можна заплатити? Ринок з виробництва рефератів, дипломних і курсових робіт і навіть дисертацій як би повідомляє студентові: все купується і продається, напружуватися не треба", - сказала Ткаченко.

Експерт зазначила, що сьогодні на ринку праці цінуються зовсім не знання і компетенції, а якісь інші якості, що до освіти прямого відношення не мають.

"Життєвий успіх залежить не від рівня підготовки, а від абсолютно інших факторів, в ряду яких: наявність зв'язків, статус батьків, фінансовий базис сім'ї. Тобто в країні у сфері конвенціональних цінностей відбулися серйозні мутації, і невідомо, чи може ця ситуація нормалізуватися. Що думає молода людина? Вона думає, що взагалі, добре жити можна і без диплома, але з дипломом спокійніше - нехай він буде про всяк випадок", - наголосила Ткаченко.

На її думку, подолати корупцію у вищих навчальних закладах можна тільки в ході дуже складних комплексних дій, що мають бути направлені на повернення в суспільство базової цінності освіти.

"Мало хто розуміє, що для держави це - стратегема номер один, основний вектор розвитку. Інакше нам не здолати відставання у галузі науки, інженерії, високих технологій. Ми дуже лестимо собі, коли говоримо, що у нас країна з високим відсотком освіченого населення. Диплом про вищу освіту останнім часом до освіченості має вкрай опосередковане відношення", - вважає експерт.

Lb.ua
27.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
камілла
ничего нового старыми кадрами , воспитанными на идеалах КПСС , которые давно уже осудили и отбросили все народы(а не правители!) не создашь! Товарищи комсомольцы: Тигипко, Табачник, Ефремов, Герман и...! Уходите в отставку! Не ведите людей к преступлениям. Вам не дано видеть новое. У вас головы повёрнуты назад, а смотрите вы ягодицами. Ними же и слушаете, и думаете. Из насилия над народом ещё ничего хорошего не выходило. Об этом один Табачник догадывается, поэтому так жаждет изменить учебники по истории. Но знания - это не учебники!
Рома
Сказав А, надо говорить Б. Если ни одна из сторон не заинтересована в качестве образования, то все действия, которые направлены якобы на повышение этого качества, на деле провоцируют коррупцию.
Андрій
На жаль, у більшості випадків в усіх сторонах освітнього процесу (роботодавці, студенти та їх батькі, викладачі ВНЗ) розуміння необхідності ".....комплексних дій, що мають бути направлені на повернення в суспільство базової цінності освіти" немає і близько, а готовності йти заради цього на якісь витрати чи жертви? - смієтеся панове. колапс