На Могилянку ніхто і ніщо не може негативно вплинути, - С.Квіт

Президент НаУКМА, Сергій Квіт в поділився власним баченням перспектив розвитку вищої освіти та Києво-Могилянської академії зокрема

На Могилянку ніхто і ніщо не може негативно вплинути, - С.Квіт

У розмові з кореспондентом "Обозревателя" Наталею Лебідь, президент НаУКМА акцентував увагу на проблемах розвитку вітчизняних університетів в аспекті перспектив прийняття нового закону "Про вищу освіту", що врегулює суспільні відносини в сфері вищої освіти на найближчі роки.

"Табачник бореться з нами як з університетом, котрий обстоює свою автономію. Адже пропонований ним законопроект передбачає ще більшу централізацію освіти. В Україні і так немає університетської автономії, а зараз все робиться для того, щоб її ніколи не було", - зазначив Квіт.

"Університетська автономія – це основа розвитку науки та вищої освіти в усьому світі. І боротьба Табачника проти цієї концепції має глибші завдання, а саме, щоб в Україні й надалі не виникали якісні університети, які могли би бути конкурентноздатними на глобальному ринку. Хоч треба визнати, що заперечення автономії – це не лише злий умисел Дмитра Табачника. Ірраціональне прагнення контролювати все і всіх, на шкоду завданням ефективності, належить до відмінних рис так званих «перехідних суспільств", - зауважив президент НаУКМА.

     

"Чому ректори не заявляють вголос про свою позицію? Зараз працює посттоталітарна, пострадянська логіка виживання. Ректори підтримують будь-якого міністра, який, у свою чергу, також не переходить певних меж, щоб не потрапити в обструкцію до цілої системи", - підкреслив Квіт.

Він також зауважив, що міністр освіти може завдати прикрості будь-якому ВНЗ. Але без участі міністерства фінансів, економіки та міністерства юстиції освітнє відомство не може зробити жодного кроку.

"Для того ж, щоб реально щось змінити, розвернути в той чи той бік, треба задіяти багато складників. Я веду все до того, що який би "дрімучий" закон не був прийнятий, у повсякденному житті університетів він "де факто" змінить мало. Проте він на роки загальмує нашу інтеграцію у світову систему науки та освіти. І це прикро", - зауважив Квіт.

Відповідаючи на запитання, що з прийняттям нового законопроекту, Києво-Могилянська академія може втратити статус університету, Квіт зокрема відповів: "Беруться не якісні, а кількісні показники, і ніяких логічних пояснень такому підходу не існує. Тоді як найкращі університети світу – невеликі. Чомусь вважається, що чим більший університет, тим він кращий. Хоча якщо в полі зібрати сто тисяч людей, університету не вийде".

Щодо перспектив Києво-Могилянської академії він зазначив, що це питання має стати предметом для обговорення на академічній конференції вишу: "Ми будемо дивитися, що для нас краще. Чи то перетворитися на академію, чи то з кимось об’єднатися. Але це буде предметом для обговорення – думка колективу тут виходить на перше місце".

"Насправді ж я думаю, що на Могилянку ніхто і ніщо не може негативно вплинути по суті. Довкола нас можуть змінюватися якісь формальні речі, але чим є Києво-Могилянська академія, тим вона й буде надалі", - підкреслив Сергій Квіт.

Освіта.ua
26.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ф
Киево-Могилянку нужно закрыть немедленно, а то сделали "разсадник" вольнодумия, что хотят то и болтают, всякие Квиты нам не нужны пускай уезжает себе в Америку, а у нас много отличнейших преподавателей которые и будут учить без шума студентов.
666
Для Ф: Правильно. На кой ляд НАМ,убогим, МЫСЛИТЕЛИ? Всех в камеры и воздух выкачать!!! проходили уже. Две системы-близнецы - советская и нацисткая.
Студент
Для Ф: Для Ф: а с каких пор вольнодумие это стало плохо? дискуссии в любой тематике всегда вели и будут вести к прогрессу.
Коментувати
Рома
К сожалению, пан Квит не договаривает. Ведь не в Табачнике дело (при Вакарчуке и Николаенко было то же самое). И не только в ректорах. Кто подстрекал студентов и абитуриентов выступать против Табачника, когда он пытался дать вузам право проводить свои вступительные экзамены? Среди прочих и руководство КМА.
03
Для Рома: А Вы считаете, что вступительные экзамены НЕ ЕСТЬ возвращение ВОЗМОЖНОСТИ МЗДЫ???
Артур
Для 03: Это единственное логическое решение. Нельзя косить всех под одну решётку: уровни мухосранского университета и, например, КПИ - заведомо разные, и в них нельзя принимать по одним и тем же заданиям.
03
Для Артур: По поводу заданий в КПИ - ДА. Но ведь в тексты ЗНО ДОЗВОЛЕНО внести задания, необходимые ЧИСТО ТЕХНАРЯМ! Кто этому помеха? Задания в НаУКМА(прошлых лет) позволяли определить технаря, математика, экономиста... . Просмотрите внимательно - там всё на поверхъности. Да, математика прошлых двух лет- максимум 8 баллов по уровню, который требовался ещё лет 5 назад. Вероятно учителя УСТАЛИ заинтересовывать учеников, планирующих в будущем платить за экзамены, в НЕОБХОДИМОСТИ РЕГУЛЯРНОЙ РАБОТЫ НАД ПРЕДМЕТОМ. Разве нет??
Коментувати
P
Якщо підхід до викладання, до спудеїв, до викладачів в НаУКМА не зміниться, то чи залишиться Могилянка університетом, чи буде просто академією - не важливо. Головне - знання та вміння, якими стануть володіти ті, хто вчився у викладачів академії. Головне - правила життя, якими стануть керуватися ті, хто вчився в академії. Головне, що ті, хто там вчився, стануть розповсюджувати ТІ АКСІОМИ ЖИТТЯ, ЗА ЯКИМИ МОЖНО ДОСТОЙНО ЖИТИ!
Tatjana
""Чому ректори не заявляють вголос про свою позицію? Зараз працює посттоталітарна, пострадянська логіка виживання." - А не советская ли? Времён 37? В одном из сёл Украины проблема с детским садом. И когда педагог,кандидат в депутаты районного совета, организовала (с помощью некой политсилы) встречу с кандидатами в депутаты высшего уровня, её не пришли поддержать коллеги , с которыми проработала лет 15,которых выручала... ПОЧЕМУ????7
Сільський директор
Для Tatjana: Люди, Таню, байдужіють. На сьогодні висловити свою думку вголос - це вже подвиг, а дотримуватися принципів - справжній героїзм.А в одному із сіл учителі вв*язалися у боротьбу двох інвесторів за село. Чого хотіли досягти? Їм було проплачено, і вони відробляли свої гроші. Село розділилося, люди ворогують між собою, а інвестори у селі залишилися обидва, і зараз від думки тих чи інших нічого не залежить.Проте міцно і надовго утвердилася думка: село розірвала школа. Може і Вашим нишком проплатили?
03
Для Сільський директор: Очень ВЫПИРАЕТ негативное отношение ЛЮДЕЙ СЕЛА К УЧИТЕЛЬСКОМУ СОСЛОВИЮ. Не так ли???
Tatjana
Для Сільський директор: "дотримуватися принципів - справжній героїзм"- страшно. Но... в таком случае Квит и его команда - молодцы.. Проплатили ли нашим? Тут всё несколько серъёзнее. И всё благодаря СТРАТЕГАМ БОЛЬШЕВИКОВ.
Коментувати