Відсоток прийому на навчання за держзамовленням буде збережено, - Суліма

Міністерство рекомендувало керівникам вузів при формуванні пропозицій щодо держзамовлення зменшити обсяг прийому пропорційно зменшенню кількості випускників

Відсоток прийому на навчання за держзамовленням буде збережено, - Суліма

Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, під час брифінгу щодо питань формування обсягу державного замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою у 2011 році.

У ході брифінгу Євген Суліма поінформував про те, що виходячи з кількості випускників основної та старшої школи та економічних можливостей держави, міністерством, як і в попередні роки, підготовлено рекомендаційний лист керівникам вузів щодо визначення основних підходів при формуванні пропозицій на прийом і випуск фахівців.

Як повідомив заступник міністра, починаючи з 2007 року відсоток прийому на навчання за державним замовленням за програмою бакалавра випускників старшої школи, тобто тих, хто закінчив у поточному році загальноосвітню середню школу, становив 32 – 35%. У 2010 році він досяг 39% і цей відсоток пропорційно буде збережено у 2011 році.

     

Євген Суліма зазначив, що виходячи з того, що у 2010 році з окремих напрямів відчувалася напруга при виконанні обсягу державного замовлення, а також з того, що у 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротиться порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (на 42,1%) з 338,4 тис. осіб до 195,8 тис. осіб, міністерство рекомендувало керівникам вузів при формуванні пропозицій щодо держзамовлення зменшити обсяг прийому пропорційно зменшенню кількості випускників.

"Це пояснюється, у першу чергу, необхідністю якісного формування контингенту студентів. З чим я думаю усі погодяться. Ми не можемо приймати на навчання тих випускників школи, які не спроможні опанувати бакалаврську програму", - зазначив заступник міністра.

"Крім цього, такий підхід безумовно не має позначитися на прийомі до вищих навчальних закладів Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, на прийомі на медичні, педагогічні спеціальності чи інші стратегічно важливі спеціальності, оскільки ці сфери конкретні і цілком повинні підтримуватися державою", - зауважив Суліма.

Він також повідомив, що фінансування вищої освіти у зв’язку зі зменшенням обсягу прийому у 2011 році не зменшиться, а з урахуванням рівня інфляції навіть зросте. Це стосується оплати комунальних послуг, фонду заробітної плати викладачів та співробітників, стипендіального забезпечення. За його словами, виходячи з бюджетних показників, про жодні зміни стосовно кількості штатних одиниць викладацького складу не може вестися мова.

Євген Суліма також зазначив, що у наступному році обсяг держзамовлення буде збільшено. "У 2012 році кількість випускників старшої школи зросте до 393 тис. осіб, тому обсяг державного замовлення пропорційно відновиться і становитиме орієнтовно понад 140 тис. осіб", - зазначив Євген Суліма.

Освіта.ua
14.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
макс-студент
ех....нас було більше і такий відсоток бюджету...в 2011 в 2р менше всіх буде і стільки ж бюджету..де справедливість?(
***
А как же выпускники предыдущих лет? Если в этом году и 195,8 тыс выпускников, добавьте 10-20 тысяч выпускников того же 2010 - из-за плохого регулирования подачи документов и неправомерных действий приемных комиссий остался процент выпускников которые "пролетели" с поступлением, и готовых и в этом году подавать документы, почему этого не учли?
03
В принципе решение правильное. Но не станет ли оно мыльным пузырём?