Проблеми держзамовлення: більшість студентів навчається за власні кошти

В окремих регіонах кількість студентів, які навчаються за програмами підготовки спеціаліста та магістра за кошти фізичних та юридичних осіб сягає 70 відсотків

Проблеми держзамовлення: більшість студентів навчається за власні кошти

Про це йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки, адресованому Міністерству освіти і науки, в якому висловлюється занепокоєність щодо значного зменшення обсягів державного замовлення на підготовку кадрів вищими навчальними закладами.

Нагадаємо, освітнє відомство рекомендувало керівникам вищих навчальних закладів передбачити зменшення обсягу прийому абітурієнтів за державним замовленням.

Міністерство мотивувало власні рекомендації скороченням чисельності випускників старшої школи у порівнянні з 2010 роком.

Профспілки, звертаючись до міністерства наголошують на тому, що аргументом для зменшення держзамовлення не може бути лише нинішня демографічна ситуація.

Зокрема, зазначається у документі, у 2010 році за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб у вищих навчальних закладах прийом студентів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста та магістра становив 67,2 відсотка, а освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра - 50,8 відсотка від загального числа прийнятих.

В окремих регіонах показник чисельності студентів, які здобували освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста та магістра за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, сягав 71-77 відсотків, а молодшого спеціаліста та бакалавра – майже 60 відсотків.

Профспілки підкреслюють, що така тенденція мала місце впродовж попередніх років.

Таким чином, йдеться в документі, освітній потенціал держави фінансово забезпечується переважно сімейними бюджетами батьків студентів.

Також, на думку профспілкової організації, не можуть слугувати приводом для скорочення більш ніж на 40 відсотків обсягу державного замовлення на підготовку кадрів показники Державного бюджету на 2011 рік. Зокрема, видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами ІІІ та ІV рівнів акредитації збільшено порівняно із 2010 роком на 1043,2 млн грн, у тому числі за загальним фондом – на 62,6 млн грн. Також, збільшено видатки за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами І і ІІ рівнів акредитації".

Зважаючи на викладені аргументи, ЦК Профспілки працівників освіти і науки, закликав Міністерство освіти не допустити значних обсягів скорочення державного замовлення на підготовку кадрів вищими навчальними закладами, а також не допустити звільнення науково-педагогічних та інших працівників і збільшення чисельності безробітних.

Освіта.ua
13.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВИКА
ЭТО КАПЕЦ!!!!!
Рома
А почему государство должно финансировать удовлетворение чьего то самолюбия? И без того специалистов и магистров за счет бюджета готовят в несколько раз больше, чем требуется Украине (не говоря уже о госсекторе)