Донецька "війна за університет": погляд із Києва

Ситуацію, що склалася з виборами ректора Донецького університету, самі працівники цього найбільшого вишу на сході України називають "війною"

Донецька "війна за університет": погляд із Києва

Скандал, який розгорівся у грудні, поставив під загрозу не тільки репутацію університету, але й українську систему вищої освіти в цілому. Сьогодні про це говорили у Києві учасники прес-конференції – представники обох сторін конфлікту в Донецькому виші.

Конфлікт у Донецькому університеті розпочався після того, як закінчився контракт багаторічного ректора Володимира Шевченка. На його місце Міністерство освіти пропонувало свого кандидата – Петра Єгорова, але у грудні на виборах ректора більшість голосів набрав Юрій Лисенко.

Буквально за день до виборів, у помешканні Лисенка провели обшук, а проти його дружини – головного бухгалтера ДонНУ Тетяни Лев – порушили кримінальну справу, до того ж, її побили невідомі зловмисники.

"Усе це нагадує рейдерське захоплення найбільшого вузу Донеччини, – каже Данило Чикін, представник Лисенка. – Сподіваємося, що ситуація буде розв’язана належним чином у правовому полі держави, в інтересах університету. Нині ж ця ситуація – небезпечний прецедент, який може повторитися будь-де і будь-коли у разі, якщо кандидат на ректорську посаду буде незручний для міністра освіти або для якоїсь із груп впливу. Тоді нові кримінальні справи не виключені!"

Представник Єгорова – Тимофій Златкін – звинувачення проти свого клієнта відкидає: він попросив ЗМІ "не підігрівати складну ситуацію в університеті" і дочекатись, доки триває слідство у справі виборів Лисенка та у справі проти його дружини.

У середині грудня, враховуючи ситуацію в університеті, голова Донецької обласної держадміністрації Анатолій Близнюк звернувся до правоохоронців із проханням розібратись у тому, що коїться.

Тим часом, доки за посаду "чубляться" Лисенко та Єгоров, у Києві апеляційний суд розглядає позов ще одного кандидата – викладача Національної академії МВС Олександра Користіна, який вимагає анулювати результати виборів ректора ДонНУ. За словами професора Користіна, він не встиг взяти участь у конкурсі, хоча напередодні подав усі необхідні документи.

Екс-ректор університету Володимир Шевченко вважає, що нині ситуація складається саме на користь цього кандидата, і що Міністерство освіти таким чином сподівається отримати у статусі ректора "потрібну людину".

"Мудреці зробили "домашню заготовку": якщо не пройде Єгоров, то буде третя особа, яка нібито спізнилась. Це добре продумана рейдерська атака! У мене жодних сумнівів від початку не було", – зазначив Володимир Шевченко.

А поки у Донецьку та Києві триває неоголошена "війна" за ректорську посаду ДонНУ, потерпають викладачі та студенти цього вишу, про що розповіла студентка, майбутній політолог Станіслава Шакірова.

"Студентам не відомо, що нагорі відбувається. Але ми на собі відчуваємо напругу в університеті, – каже вона. – Немає ніякого прогресу у навчальному процесі, ніяких перспектив немає, тобто усі перебувають у напруженому стані".

Судове засідання у справі виборів ректора Донецького університету в Київському апеляційному суді призначене на кінець січня. Конфлікт триває.

Радио свобода
13.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів