Студентство проти скорочення держзамовлення у вузах

Незалежна студентська профспілка "Пряма дія" виступає категорично проти наміру Міністерства освіти скоротити обсяг державного замовлення у вузах

Студентство проти скорочення держзамовлення у вузах

Про це йдеться у заяві студентської профспілки "Пряма дія".

Зокрема, її автори зазначають, що днями Міносвіти розіслало ректорам вишів лист із рекомендацією скоротити держзамовлення на 42%. "Це означатиме, що десятки тисяч абітурієнтів позбудуться можливості продовжити навчання. Їм буде просто нічим платити", - констатують у профспілці.

На переконання студентства, скорочення держзамовлення - черговий крок до комерціалізації освіти і перетворення її на бізнес. "Освіту - гарантоване право для кожного - все більше перетворюють на привілей для багатіїв", - підкреслюється в заяві.

Автори заяви звертають увагу, що платити за освіту доведеться не лише випускникам, які цього року вступатимуть у виші. На 10% скоротять бюджетні місця в технікумах і училищах, а це удар по випускниках 9-х класів.

"Решті школярів теж не варто розслаблятись - міністр обіцяє скорочувати видатки і в наступні роки. Звісно, це робитиметься вже відносно цьогорічного, і так суттєво урізаного обсягу фінансування", - наголошують у студентській профспілці.

Також, підкреслюється у заяві, втілення міністерських планів призведе до масового звільнення викладачів. "Україна ризикує втратити сотні фахових педагогів - їм нікого буде навчати", - зазначають студенти.

У зв’язку з цим незалежна студентська профспілка "Пряма дія" вимагає повного скасування рекомендації Міносвіти щодо скорочення бюджетних місць, наполягаючи, що держзамовлення мусить залишитись на колишньому рівні.

"Ми попереджаємо уряд, що у випадку якщо рішення не буде переглянуто, профспілка готова піднімати школярів та їх батьків на акції протесту", - наголошується у заяві.

УНІАН
12.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Що ви таке кажете!!!!! Я - майбутня випускниця і мрію про гарну освіту, але змоги платити за навчання у мене немає, тому мені необхідно вспупити на бюджет. До чого я всіляко прямую. А ваше: "навчаються тільки заради диплома про освіту а в житті займають зовсім іншою спеціальністЮ" - не правда. Особисто для мене навчання за держзамовленням - єдиний шанс навчатися там, де я хочу!
Женя
Доречі я студент 5го курсу і вже більше 2х років так навчаюсь не скажу що це легко але в нинішніх умовах більшість студентів які навчаються на цих безкоштовних замовленнях навчаються тільки заради диплома про освіту а в житті займають зовсім іншою спеціальність і саме тією на якій вони почали правцювати в період навчання, просто продвигаються вони по кар*єрі там де вони все знають і не хочуть ризикувати звільнятись і шукати 0льове менш оплачуване місце де знову ж таки потрібно пробиватись в гору. Тому на мою думку держзамовлення це туфта, на якій чиновники заробляють гроші, краще б ці гроші направили на більш якісни й контроль за рівнем освіти і сертифікацією цієї освіти на міжнародному рівні!
Студентка
Для Женя: Да скорочувати на 50% однозначно
Коментувати
Женя
"Що робитимуть ці діти" Будуть працювати і навчатись, в багатьох так виходить і в них вийде... Як на мене то взагалі потрібно відмінити безкоштовне навчання у ВУЗах. щоб у всіх студентів були рівня права!
Артур
Да ладно вам, если бы грамотно всё это проводилось - толк был бы. Сейчас около половины студентов в любой группе просто просиживают штаны. Другое дело, что грамотно реализовывать у нас в стране ничего не умеют - ну так тут уже без разницы, какие законы принимать.
ann
Так, у 2011 році абітурієнтів буде менша кількість, але вже з 2012 кількість випусників різко зростатиме. Що робитимуть ці діти, адже жоден міністр в умовах "світової кризи" бюджетних місць не збільшить??????????????
Патріот UA
Абсолютно згодна! Держава економить на своєму майбутньому, адже, якийсь майбутній видатний суспільний діяч не зможе всупити до вишу через їхні реформи. А якщо будуть акції протесту, я піду! Цей уряд і без того порушує багато громадянських прав!!!!!!!!!!