У 2011 році держзамовлення у вузах скоротиться на 42 відсотки

Обсяг державного замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою у 2011 році буде зменшено пропорційно зменшенню кількості випускників шкіл

У 2011 році держзамовлення у вузах скоротиться на 42 відсотки

Про це йдеться у листі Міністерства освіти до керівників вищих навчальних закладів України.

Як зазначається у листі, у 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротиться порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (з 338,4 тис. до 195,8 тис.).

У зв’язку з цим, Міністерство освіти рекомендує вищим навчальним закладам, при формуванні пропозицій щодо обсягів прийому за державним замовленням на 2011 рік за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, передбачити зменшення обсягу держзамовлення у порівнянні з 2010 роком на 42 відсотки.

Крім цього, у листі зазначається, що розміщення державного замовлення за спеціальностями буде здійснюватися з урахуванням регіонального підходу та профільності вищого навчального закладу.

Зокрема, пропозиції щодо обсягу державного замовлення на напрям "Право" розглядатиметься для юридичних академій та класичних університетів, на напрям "Економіка підприємства" – для економічних, класичних та технічних університетів, "Фінанси і кредит" – для економічних та класичних університетів, на напрям "Облік і аудит" – для економічних, класичних та технічних університетів.

Також, Міносвіти не розглядатиме пропозиції щодо прийому за держзамовленням на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації.

Освіта.ua
10.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
А що вже після школи на 2-й чи 3-й рік не мають права на поступання молоді люди, чи після армії їм заморожено право на навчання? Чому критерієм на поступання до ВУЗ-ів є лише кількість випускників ЗОШ поточного року? В кого ж там кришу рве??? Хто геній статистики, що орєнтується на поток випускників 2011???
вікторія
Для Ольга: Нікому не заморожено право на навчання. І на 2-й, і на 3-й рік після закінчення школи всі мають право вступу до Вузу. Але як свідчить статистика (хто має справу з вишами той знає) такі люди , як правило, складають 2%.
Коментувати
marta
А почему таокй ГАЛАС! Вы считаете, что ВООБЩЕ не должно быть конкурса в престижные вузы? т.е. выпускается 200 тыс -всех на бюджет и принять? нигде в мире такого НЕТ! Конкурс должен быть!!! Процентное соотношение -выпускиники- бюджетные места обязательно должен сохраниться, иначе имеющие 124 балла( неуд по-сути) будут студентами,которые просто не смогут осилить вузовскую программу, не все ДОЛЖНЫ И МОГУТ получать высшее образование! В слудеющем году количество бюджетных мест возрастет пропорционально количеству выпусткников. так что все правильно, Халявы не будет не должно быть!
Юлія
Як цьому табачнику не соромно! чому розумні діти не можуть вступити у виші своєї мрії! Ця вся ситуація збільшить корупцію! Я не думаю, що б наші чиновники віддавали на навчання свої дітей у наші вузи! навпаки, їм начхати на простих громадян!
Дмитро
Ну це в же зовсім! З одного боку - це правильно, бюджет не резиновий. Але з іншого в цьому році я вступаю і про престижний ВНЗ пора забути.
03
Для Дмитро: РАБОТАЙ, СОЛНЫШКО, Р А Б О Т А Й и поступишь!!!!!!!! Тут уж либо ТЫ ЛУЧШИЙ, либо нет!
Коментувати
Илья
Да полюбому на бюджет сейчас нетрудно поступить,особенно на несильно популярную специальность
Анастасія
А чому в цій ситуації ніхто не думає про викладачів ВУЗів, яким не вистачить академічного навантаження, адже менше студентів, то й менше навчальне навантаження!
666
Для Анастасія: ОНИ повысят ставки ТЕМ, КТО НЕ ХОЧЕТ, НЕ МОЖЕТ учиться. И ПРАВИЛЬНО СДЕЛАЮТ!!!
Коментувати
Дима
Чувствую бюджетное место ввузе подорожает.
Рома
ВСе правильно. Меньше выпускников - меньше госзаказ. Неужели за счет бюджета должны учиться те, кто набирает на ВНО 124 - 150 баллов (что соответствует 1-3 баллам по 12-балльной шкале при нормальном оценивании)?
Гість
Покращення життя вже сьогодні!
Іннуша
Для Гість: О, це вже , що є, то є! Покращили - не те слово !!!
Коментувати
Инна
Ну правильно, когда раньше была хоть какая-то надежда поступить на бюджет, то сейчас только с помощью денег.Спасибо, уважаемые министры, если бы сейчас школу оканчивали ваши дети,то я сомневаюсь что вы хотели бы чтобы они в таких условиях поступали.