У Міносвіти створено "каральний орган" для звільнення ректорів вузів

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту створена експертна кадрова комісія, яка розслідуватиме діяльність ректорів вищих навчальних закладів

У Міносвіти створено "каральний орган" для звільнення ректорів вузів

Положення про експерту кадрову комісію та її склад затверджено наказом міністерства за підписом міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Виходячи з тексту документу, комісія створена для ініціювання проведення перевірок у вищих навчальних закладах та надання рекомендацій міністру освіти щодо звільнення ректорів.

Так, у положенні про комісію зазначено, що експертна кадрова комісія утворюється для заслуховування звітів керівників вузів про виконання ними зобов’язань, визначених у контрактах, як у поточному періоді, так і у зв’язку із закінченням строків контрактів.

У випадку, якщо надана керівником навчального закладу інформація "викликає сумніви" у членів комісії, до вузу може бути направлена "кваліфікована комісія для перевірки".

Комісія буде оцінювати роботу керівників вищих навчальних закладів та надаватиме рекомендації міністру освіти щодо доцільності подальшої їх роботи на цих посадах.

Комісії, які направлятимуться до вищих навчальних закладів для перевірок, розглядатимуть питання діяльності керівників вищих навчальних закладів у зв’язку з допущеними ними порушеннями законодавства, виконавської і фінансової дисципліни, умов контракту та подаватимуть міністру освіти рекомендації щодо притягнення керівників до дисциплінарної відповідальності.

Також, комісія розглядатиме звернення колегіальних органів самоврядування вищих навчальних закладів щодо відкликання керівників вищих навчальних закладів з займаних посад та подаватиме рекомендації міністру щодо звільнення керівників вузів.

Крім цього, комісія подаватиме рекомендації міністру щодо претендентів на посади керівників вищих навчальних закладів у тому числі надаватиме рекомендації міністру щодо погодження з Кабінетом Міністрів України укладання контракту з рекомендованими кандидатурами на посади керівників вищих навчальних закладів.

До складу експертної кадрової комісії включено 12 чиновників відомства. Керівником комісії призначено заступника міністра освіти і науки Євгена Суліму.

Нагадаємо, згідно зі статтею 39 Закону України "Про вищу освіту", керівник вищого навчального закладу може бути звільнений з посади власником або уповноваженим ним органом на підставах, визначених трудовим законодавством, а також за порушення статуту вищого навчального закладу та умов контракту.

Освіта.ua
24.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МИРОН АНДРЕЇШИН
РЕКТОР СНІТИНСЬКИЙ В.В. ПРОДОВЖУЄ ЗАМІТАТИ СЛІДИ ВБИВСТВА ЗА ДОПОМОГОЮ МЕДИКІВ, ПРОКУРАТУРИ ТА МІНІСТЕРСТВА АГРОПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІД ГРОМАДСЬКОСТІ м.ЛЬВОВА МИРОН АНДРЕЇШИН м.Львів, вул. Мазепи 12-13 tel(+380322938162) Згідно постанови уряду України для студентів Вищих навчальних закладів відносно платної і бюджетної форми навчання передбачено ряд пільг, особливо для дітей-сиріт. Після закінчення Екологічного коледжу, витримавши вступні іспити і конкурс, на 3-й курс Львівського державного аграрного університету в 2007р., поступив сирота Пріріз Тарас Ігорович (дом. адреса: м. Львів, вул. Сушкевича 9/2, тел. (+38-0322-52-95-51). Подавши відповідні документи про пільги, Пріріз Т.І. просив в заяві зарахувати його на бюджетну форму навчання. Але ректору Снітинському Закони України не указ…...
233
Для МИРОН АНДРЕЇШИН: Для цього потрібно створювати спеціальні експертні комісії? Прокуратури недостатньо? Очевидно, що ці комісії будуть використовувати для боротьби з неугодними, а не для подолання корупції та зловживань. подивіться, що твориться в Донецьку
03
Для 233: А в Могилянці?? Це не просто боротьба з неугодними, це знищення(заміна) тих, зто НЕ БАЖАЄ СТАВАТИ ПІД КОЗИРЬОК. Табачник мужик розумний, знає, що робить і навіщо. А вже - чи подобається це комусь, чи ні, то є ІНШИМ ПИТАННЯМ: http://www.experts.in.ua/baza/analitic/index.php?ELEMENT_ID=76396
Коментувати
Олександр
Шановні, я може й недоречно, щодо "карального органу" відносно ректорів, та мене турбує наступне. Знаєте, я думаю, що потрібно створити "каральний орган", який би карав тих авторів підручників, які там пишуть відверту неправду (щоб не казати брехню). Наприклад у підручнику для 8 кл. авторства пана Швидька Г., вказано, що приєднанням Української православної церкви до Московськог патріархату, "закінчилась незалежність Української православної церкви (автокефальної)" (стор. 195). Що з цим робити, коли церква на українських землях НІКОЛИ (!!!) не була автокефальною?! Як мені дітям пояснити, що в книжці написана неправда?
Z
Для Олександр: Автор підручника Швидько Ганна
Олександр
Для Z: Вибачте, будь ласка, мене грішного, дійсно, це Швидько Г. - технічна помилка. Проте, питання залишається відкритим...
Коментувати
читач
Мораль проста - всі грошові потоки, які йдуть через ВНЗ мають проходити через відомство Табачника
Рома
Указом Президента Украины от 25.12.2010 Евгений Сулима особожден от обязанностей заместителя министра образования и науки Украины.
666
Для Рома: Зачем ЭТА информация????????? Ведь есть другой приказ... И всё остаётся НА МЕСТЕ!
Рома
Для 666: Виноват. Большинство новостных сайтов дали только первый указ.
Коментувати
Ирина
Господи! Неужели это никогда не кончится!
Іван
Ну олень цей собачник... цензурних млів просто не вистачає...
AlexaN
Цікаво знати, а де створюється експертна кадрова комісія, яка розслідуватиме діяльність міністрів та їхніх заступників. Можу запропонувати свої послуги у якості експерта...
Рома
Для AlexaN: В Генпрокуратуре.
Коментувати
Рома
Вызывает удивление, что в составе комиссии нет ни одного человека с опытом руководства вузами. Т.е. экспертами будут люди, которые не разбираются в сути проблем, по которым им предстоит примать решения.Лишнее доказательство того, что МОНУ работает на себя, а не на систему образования.
ната
що не придумаєш, щоби не допустити до ректорства в Донецькому нац. університеті неугодних людей. особливо вражає керівник- хамлюга сулима