Новий закон "Про вищу освіту" планують ухвалити на наступній сесії парламенту

Ухвалення нової редакції Закону "Про вищу освіту" стане одним із першочергових завдань наступної сесії Верховної Ради

Новий закон "Про вищу освіту" планують ухвалити на наступній сесії парламенту

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету ВР з питань освіти та науки Максим Луцький.

За словами Максима Луцького, проект нової редакції Закону України "Про вищу освіту", порівняно з чинним, враховує сучасні параметри розвитку вищої освіти, її інтеграцію до європейського і світового освітнього простору.

Зокрема, законопроектом чітко визначено, що права державного вищого навчального закладу, що передбачені цим законом та визначають його автономію, не можуть бути обмежені іншими законами. "Розширення автономії вищих навчальних закладів визначено як головну засаду державної політики у галузі вищої освіти. Передбачено інституційні, академічні та фінансові засади автономії вищих навчальних закладів", - зазначив Луцький.

Крім того, додав народний депутат, законопроектом передбачається звуження системи органів виконавчої влади, що мають у підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

Однією з переваг цього документу, наголосив Максим Луцький, є й адаптація структури вищої освіти до вимог Болонського процесу, що закладає умови для полегшення визнання за кордоном українських дипломів. "Передбачена і модернізація рівнів вищої освіти – молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, а також вводяться рівні доктора філософії і доктора наук", - додав він.

     

Парламентар також зауважив, що новою редакцією закону передбачається збільшення термінів навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра до півтора-двох років, а в аспірантурі за освітньо-науковим рівнем доктора філософії - з трьох до чотирьох років. Встановлений термін навчання в докторантурі за освітньо-науковим рівнем доктора наук – три роки.

"Змінено підходи до типів вищих навчальних закладів та створення філій і навчально-консультаційних центрів, що є важливим для оптимізації мережі вищих навчальних закладів на підставі узагальнених чинників потенціалу вищих навчальних закладів, як умови їх розвитку та підвищення якості підготовки кадрів і результативності наукових досліджень", - сказав народний депутат.

Перший заступник голови Комітету ВР також додав, що більш детально визначено типи вищих навчальних закладів – університет, академія, коледж, професійний коледж – та кількісні параметри щодо їх створення і вимоги щодо реалізації освітньо-професійних програм різних рівнів. "Ліквідовано рівні акредитації (І-ІV) вищих навчальних закладів та акредитацію вищого навчального закладу в цілому", - сказав Максим Луцький.

Законопроектом також передбачено законодавче врегулювання зовнішнього незалежного оцінювання знань та умінь осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, та встановлено порядок його проведення. Визначено, що прийом до вищих навчальних закладів здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту та бала вищого навчального закладу.

Депутат також додав, що роботу над новим проектом закону "Про вищу освіту" було розпочато ще у 2008 році, і вона проводилася прозоро та відкрито. "Проект було оприлюднено на сайті МОН, обговорено у колективах вищих навчальних закладів і у 2009 році розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Під час обговорень багато висловлених зауважень було враховано. За час, що минув, будь який учасник освітнього процесу, просто громадянин України міг взяти участь в обговоренні і внести свої пропозиції", - додав Луцький.

Як повідомлялось раніше, президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт розкритикував проект закону "Про вищу освіту". На думку Сергія Квіта, запропонований Міністерством освіти проект закону "Про вищу освіту" сприяє подальшій деградації науки та освіти.

Освіта.ua
21.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Новий закон передбачає вступні випробування у вузі: отже ЗНО тепер не головне (+ середній бал атестату).І це єдина реально діюча реформа в освіті не дає спокійно жити владі. А так багато триндять про боротьбу з корупцією. Проте потоки грошей при вступі були більші ніж під час навчання. Вітаю тих, хто вчиться на 1,2.,3 курсах омріяних вишів. Решта - на заробітки для своїх чад. Коли вони вже наїдяться?
Tatjana
Якщо в коледжі не стане потрібної кількості студентів, то що? Коледж закриють?А діти?З ними що??? І наступне - ЯКЕ МОЖЕ БУТИ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ, ЯКЩО НЕМАЄ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ???
Кто-то
Для Tatjana:А кого в этой стране интересует судьба детей и что дальше с ними будет? Их судьба и раньше-то особо никого интересовала, а сейчас и подавно.
Tatjana
Для Кто-то: Об ЭТОМ и речь! Именно поэтому ЧТО-ТО УМЕЮЩИЕ И ЗНАЮЩИЕ детишки прямиком планируют выехать за кордон, а те мамочки, которые вывезли собственных УЖЕ не допускают мысли о возвращении. Так и живём - ЛОНОМ ДЛЯ ВЫНАШИВАЯ талантов и гениев для иноземных держав... Не так ли?
Tatjana
Для Кто-то: прошу прощения -"ВЫНАШИВАНИЯ"
Коментувати
Іван
Офіційну версію почули, але що приховує цей "закон"?
Рома
Для Іван: А Вы почитайте сами на официальном сайте МОНУ (www.mon.gov.ua). Сразу увидите, что автономия университетов там только на словах, а вот всевластие МОНУ на деле. При этом МОНУ никакой ответственности за результаты своей руководящей деятельности не несет.
Коментувати