Католицький університет виступив на підтримку Могилянської академії

"Якісну освіту потрібно підтримувати, а не руйнувати" – заклик Українського католицького університету до міністра освіти Дмитра Табачника

Католицький університет виступив на підтримку Могилянської академії

Українські освітяни продовжують сперечатися через законопроект "Про вищу освіту", який пропонує профільне міністерство. Український католицький університет сьогодні виступив на підтримку Києво-Могилянській академії, яка гостро розкритикувала пропозиції влади у сфері вищої освіти.

Український католицький університет (УКУ) у своєму зверненні, підписаному ректором отцем Борисом Ґудзяком, висловив стурбованість щодо конфлікту "Києво-Могилянської академії" (НаУКМА) та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

УКУ вважає, що головна причина – це радикально відмінне бачення завдань вищої освіти в Україні з боку університету і міністерства. Мова йде про дискусії довкола законопроекту "Про вищу освіту". Києво-Могилянська академія минулого тижня у відкритому листі до керівників держави попередила про негативні наслідки у разі ухвалення такого документа.

На думку критиків законопроекту, студенти не зможуть навчатися за сучасною європейською системою вільного творчого навчання, а вищі навчальні заклади розвиватимуться не за ринковими принципами, а продовжать існувати за принципом утримання.

     

Законопроект також повертає вступні іспити. Відтак студенти вступатимуть за результатами тестування, середнього бала атестата та бала, який ставить ВНЗ.

Український католицький університет солідарний із Києво-Могилянською академією і зазначає, що у новій редакції закону "Про вищу освіту" вектор реформ спрямований назад, у часи надмірного централізованого адміністрування, це є ще "одне свідчення згортання здобутків української демократії на освітньому полі, яке призводить до самоізоляції України в міжнародному академічному контексті".

Віце-ректор УКУ Мирослав Маринович у коментарі зауважив, що для Католицького університету важливо донести до міністерства цю думку.

"Те, що краще в освіті потрібно підтримувати, а не руйнувати, те, що довело свою ефективність, треба йому сприяти, розвивати, поширювати досвід, а не пригнічувати. Це наш головний месидж", – каже Мирослав Маринович.

Він припустив, що чимало університетів поділяють критику щодо законопроекту "Про вищу освіту", але залежність кожного ректора від міністерства "по всіх параметрах буття" заважає їм висловити свою думку. А цей страх і узалежненість – це ще один знак, що ситуацію в освіті потрібно докорінно змінювати, зазначає один із керівників Українського католицького університету.

Тим часом у Міносвіти подібні заяви називають "безпідставними". Прес-служба міністерства наголошує, що в Україні працюють над проектом закону "Про вищу освіту" 2008 року і на чергову редакцію документа вже надійшла понад тисяча пропозицій науково-педагогічної громадськості.

Від Києво-Могилянки ж надходили лише "безпідставні зауваження та критика, але жодних конструктивних пропозицій", заявляють у відомстві Дмитра Табачника.

Раніше міністр освіти зазначав, що нова редакція закону підготовлена з метою приведення законодавства до вимог Болонського процесу, до якого Україна приєдналася у 2005 році, та створення сприятливіших умов для отримання вищої освіти українськими громадянами.

Радио свобода
14.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
На хабарі досить часто (в більшості) провокують самі студенти, не готуються до сесії, по простому: не вчаться, не виконують свої прямі обов'язки, а потім "вирішують" проблему (яку створили самі) хабарем, згодом це стає звичним для викладача і він бере "інертно". Я особисто отримую другу вищу, платив лише два рази, і то, по ініціативи групи (більшість була неготова). Вчитись потрібно, панове студенти!!!
Tatjana
Для Олександр: Пусть бы группа платила. Ведь Вы, если ЗНАЛ материал, могли сдавать без денег. Возникает интересный вопрос...
Коментувати
Tatjana
Саме цікаве й ПРОГРЕСИВНЕ те, що навчаючись в МОГИЛЯНЦІ, людина не використовую інших можливостей отримати бали, ОКРІМ ЗНАНЬ!!!!!!!!
Леся
Одна з головних бід вишів в Україні - хабарництво. Як його побороти? Знахабнілі викладачі вимагають гроші у студента, не задумуючись, що ці гроші студент має взяти у матері. А мати дає їх, плачучи і бажаючи викладачам, щоб вони ці гроші витратили на лікарів. Бо, якби мама мала тих грошей, як Табачник чи Вакарчук, то не жаліла б їх. Хто поборе корупцію у вузах - той великий чоловік, незалежно від віри, соціального статусу чи національних вподобань.
Ирина
Для Леся: Большинство преподавателей взяток не берут - не за что!!!!! Это касается только верхушки, ну и разных хамов типа кафедра физкультуры.... Поборы со студентов зачастую официальные. И с нас, преподавателей, качают по-черному - профсоюз, обязательная страховка и т.д. Побыть бы Вам в нашей шкуре! А потом комментировать!
Коментувати
Олександр
Да не знали козаки, проливаючи свою кров за віру православну, що колись в їх вільній країні "схізматики"-католики будуть права качати...
Fongo
Для Олександр: фейспалм
Коментувати
03
Н Е Д О С Т А Т Н Ь О!!!!!!!1