Міністерство освіти вважає безпідставною критику ректора Могилянської академії

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту відреагувало на заяви ректора Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Міністерство освіти вважає безпідставною критику ректора Могилянської академії

Зокрема в поширеному повідомленні прес-служби відомства зазначається, що останнім часом керівництвом Національного університету "Києво-Могилянська академія" розгортається інформаційна кампанія щодо існування начебто конфліктної ситуації між університетом і Міністерством освіти і науки.

У зв’язку із цим прес-служба міністерства заявляє, що при перевірці правил прийому НаУКМА встановлено окремі позиції, що суперечать Умовам прийому до вищих навчальних закладів України.

У міністерстві наголошують, що зокрема це стосується:

  • недопустимості проведення комплексного вступного випробування з конкурсних предметів з оцінкою від 100 до 200 балів з кожного предмету в один день;
  • порушення визначеного переліку конкурсних предметів вступних екзаменів (творчих конкурсів);
  • визначення виключно англійської мови як конкурсного предмета, єдиної з іноземних мов (що позбавляє можливості абітурієнтів, які вивчали інші іноземні мови вступати до університету державного вищого навчального закладу);
  • протизаконної вимоги щодо сплати абітурієнтами за навчання перед виданням наказу про зарахування до складу студентів;
  • відмови у поверненні документів вступникам до оприлюднення списку рекомендованих на навчання за державним замовленням, а також вимоги про надання рекомендаційних листів (у тому числі від кафедр НаУКМА) при вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, що не передбачено чинним законодавством України.

Крім цього у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, вказують на те, що у правилах прийому до університету виявлено технічні помилки.

Міністерство також звертає увагу, що після перевірки зазначених правил і висловлених зауважень, правила прийому повернуто ректорові університету С.Квіту на доопрацювання. Проте вищим навчальним закладом до цього часу правила прийому не подано до Міністерства освіти і науки.

Стосовно перезатвердження статуту університету відомство заявило, що він отриманий міністерством майже через місяць від встановленого терміну, а його положення не відповідають законодавчим та нормативним актам у галузі вищої освіти, у зв’язку з чим статут повернуто на доопрацювання. Що за заявою міністерства є нормальною практикою юридичних взаємостосунків між міністерством і навчальним закладом незалежно від його фактичного статусу.

Щодо критики нової редакції проекту Закону України "Про вищу освіту" ініційованою Міністерством освіти, відомство зазначає, що робота проводилася відкрито, різні редакції проекту неодноразово оприлюднювалися на офіційному сайті МОН, обговорювалися у колективах вищих навчальних закладів та громадськістю.

У міністерстві зазначають, що у 2009 році законопроект схвалено на слуханнях Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. На сьогодні, йдеться в повідомленні, чергова редакція законопроекту обговорюється науково-педагогічною громадськістю та доопрацьовується з урахуванням пропозицій, яких надійшло уже понад тисячу.

За час, що минув, будь-який учасник освітнього процесу міг взяти участь в обговоренні і внести свої пропозиції. Зазначимо, що від Національного університету "Києво-Могилянська академія" надходили лише безпідставні зауваження та критика, але жодних конструктивних пропозицій та формулювань статей, частин, абзаців законопроекту, стверджують у міністерстві.

Вважаємо усі заяви керівника Національного університету "Києво-Могилянська академія" безпідставними, зазначено у повідомлені прес-служби Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

Як повідомлялося раніше, президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт заявив, що Міністерство освіти та науки має намір урізати права цього вищого навчального закладу.

Освіта.ua
10.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Конечно в КМА не все гладко. Но о каких "конструктивных предложениях" идет речь, если сама концепция нового закона противоречит не только обязательствам Украины в рамках европейского образовательного пространства, но и "генеральной линии" Президента? Президент говорит о дерегуляции и сокращении числа чиновников. А МОНУ закладывает в проект новые регуляторные требования, которые неизбежно приведут к росту бюрократического аппарата. Единственное конструктивное требование, возможное в данной ситуации - это включить в закон в качестве его основной части Болонскую декларацию (которая подписана Украиной и де-юре уже является частью украинского законодательства), а также Великую Хартию университетов, подписанную почти 40 ведущими украинскими университетами.
03
"Мы люди умные. И если надо доказать, что внутри земного шара существует другой, значительно больше этого - мы это докажем!" Так и здесь!