Президент Києво-Могилянки розповів про конфлікт із Міносвіти

Президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт заявляє, що Міністерство освіти та науки має намір урізати права цього вищого навчального закладу

Президент Києво-Могилянки розповів про конфлікт із Міносвіти

Про це Сергій Квіт сказав сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, на сьогодні НаУКМА має два конфлікти з Міносвіти. Як Зазначив Квіт, він пов’язує ці конфлікти "персонально з Дмитром Табачником, а не з міністерством, як і з працівниками, які там працюють".

Перша проблема, за його інформацією, пов’язана з тим, що НаУКМА не затверджують правила прийому на наступний навчальний рік в одному із пунктів: “Це те, що нам не дозволяють вимагати на всі спеціальності сертифікат з англійської мови”.

"Хоча вже 19 років Києво-Могилянська академія вимагає англійську мову. Англійська мова у нас зазначена у статуті, бо в нас є дві робочі мови – українська та англійська", - пояснив Сергій Квіт.

За його словами, це не просто декларація, адже насправді частина навчального процесу відбувається англійською мовою. "Це система, яка існує у Європі, і ми не можемо її скасувати... Якщо нам скасовувати англійську мову при вступі, нам треба скасовувати заняття англійською і скасовувати нашу мобільність викладачів і студентів у частині співпраці й обмінів з партнерами. Я вважаю, що це абсолютно неприйнятно для нас - скасовувати англійську мову, причому в наш час...", - наголосив президент академії.

     

"Це також заперечує базові принципи Болонського процесу, що навчання в університетах відбувається рідною та англійською мовою", - додав він.

Друга конфліктна ситуація, за словами С.Квіта, – це перезатвердження статуту НаУКМА. "Метою перезатвердження нашого статуту, наскільки ми зрозуміли, є те, щоб забрати у нас зі статуту все, що дало нам можливість за попередні майже 20 років досягти тих успіхів, які ми маємо зараз", - прокоментував він.

Так, за словами С.Квіта, окрім англійської мови, у статуті вишу не дозволяється "записати докторську школу та PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій студентами та багато інших речей, зокрема, права вишу складати самостійно свій штатний розпис".

"Києво-Могилянська академія завдяки свободам, які вона мала починаючи з 1991 року, першою в Україні відкрила бакалаврські, магістерські програми і зараз - PhD-програми. Ми запровадили систему вільного творчого навчання... Якщо нашому університету не дають нормально розвиватися, в мене таке трактування, що, очевидно, міністрові не потрібний такий прецедент, щоб був ефективний університет, який, тим більше, працює без корупції", - сказав С.Квіт.

Він не виключає, що після цієї заяви буде чинитись тиск на нього персонально, наприклад, через догани, а в університеті почнуть проводити позачергові перевірки.

У зв’язку із цим С.Квіт звернувся до представників ЗМІ та громадськості допомогти НаУКМА зберегти свою автономію. "Бо від того, як буде розвиватися ситуація з Києво-Могилянською академією, багато в чому буде залежати, як у нас буде розвиватися ситуація з наукою й освітою в Україні", - заявив С.Квіт.

Як повідомлялось раніше, президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт звернувся до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра з відкритим листом щодо курсу міністра освіти Дмитра Табачника "на авторитарну централізацію управління та деградацію науки і освіти в Україні".

Освіта.ua
09.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Спудейка магістерської програми НаУКМА
Пане Сергію, тримаємо за вас кулаки. Я вірю в нашу молодь (у себе також), в той дух, що живе в Могилянці.
Cveta
Могилянка не "пуп" земли и далеко на "рушій" погресу, а очень корумпированный ВУЗ.
valo
Для Cveta: ти там навчаєшся?
mira
Для Cveta: Це може сказати тільки та людина, яка дуууууууууууже далека від Києво-Могилянки! А оцінити корумпованість чи некорумпованість може мама, у якої дочка уже на третьому курсі цього вишу.
mira
КИЄВО-МОГИЛЯНКА НАЛЕЖИТЬ УКРАЇНІ, А НЕ ОКРЕМИМ ДОМОРОЩЕНИМ КНЯЗЬКАМ! Це один із закладів, який вже давно муляє очі тим, хто голими руками задушив би все те українське, що ще у нас залишилося!!!Це, напевно, єдиний в Україні виш з самобутніми традиціями, зі справжнім українським прогресивним менталітетом викладачів і студентів. Такі, як Табачник, прекрасно розуміють: коли дати волю Могилянці, то суспільство найближчим часом зможе очиститися від лжепатріотів та лжеукраїнців.А корумпованою Києво-Могилянка стане тоді, коли попаде у руки Міносвіти, бо тільки задля цього воно хоче прибрати ласий шматок у свої руки! Якщо, звичайно, не враховувати політичної розправи над навчальним закладом, який далекий від тої політики, яку веде нинішнє керівництво держави, який дивиться у майбутнє, а не оглядається на імперське...
Коментувати
студентка
того, що громадськість "за" Могилянку мало... треба, щоб ця громадськість зрозуміла, що без Могилянки такої, як вона є зараз, не буде того рушія прогресу ні в освіті, ні в науці, ні в національній свідомості...
Ihor
Для студентка: "Щоб громадськість зрозуміла..." А студентство з викладачами вийшло підтримати підприємців?! Нас по черзі "ламають", проте ми цього не розуміємо...
Коментувати
Учитель
Громадськість "ЗА" могилянку, але хіба ТАБАЧник на це звертає увагу? Він же краще розуміє, що робити, бо він "міністр"!?????? удєльний князьок.