Томенко заявляє про спроби МОН знищити систему профтехосвіти

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявляє про спроби Міністерства освіти і науки знищити систему професійно-технічної освіти

Томенко заявляє про спроби МОН знищити систему профтехосвіти

Про це він сказав під час обговорення проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення управління професійно-технічною освітою".

М.Томенко підкреслив, що цим документом передбачено «антидержавні підходи» Міністерства освіти та науки, які призведуть до ліквідації системи професійно-технічної освіти. За словами віце-спікера, до нього зверталося багато керівників профтехучилищ, які говорять, що, "на жаль, міністерство сьогодні, як в свій час молода команда Черновецького в гонитві за нерухомістю і землею, почало практично знищувати систему профтехучилищ".

Він заявив, що цього року ліквідовано центр профтехосвіти для перепідготовки звільнених військовослужбовців, а також реорганізовано три будівельні профтехучилища, а їхні приміщення передано іншим структурам.

М.Томенко наголосив, що законопроект необхідно відхилити, "а Президенту радити поставити міністром освіти ту людину, яка захищатиме освіту, а не нищитиме її".

Під час обговорення даного законопроекту, народні депутати наголошували, що по суті законопроектом передбачається перевести систему профтехосвіти на місцеве фінансування, що може призвести до її ліквідації, оскільки на місцях немає коштів для підтримки ПТУ.

В результаті жоден народний депутат зі 419, які були зареєстровані в сесійній залі, не проголосував за законопроект у першому читанні.

УНІАН
04.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Да ничего уже не осталось. Я 30 лет работаю в системе профтех и с ностальгией вспоминаю эту систему при СССР. Когда нам ежемесячно присылались наглядные пособия, методические пособия, учебные фильмы, были хорошо оборудованы учебные кабинеты и мастерские. А теперь работаем на голом энтузиазме - ремонты в учебных классах делаются за счет учителей и небольших пожертвований родителей, учебные плакаты распечатываем на собственных компьютерах, методическую литературу покупаем за свои деньги и так далее. Все несешь из дома, чтобы как то продержаться. Об учебной литературе вообще говорить не приходится - библиотеку забили только учебниками по украинскому языку и литературе, а по остальным предметам получаем по 3- 15 учебников на все училище. Школам все - и учебники и компьютерные классы. А профтеобразование как...
Рома
Неужели там еще осталось что-то, что можно уничтожить?