Президент Могилянки розкритикував проект закону "Про вищу освіту"

На думку президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта, запропонований Міністерством освіти проект закону "Про вищу освіту" сприяє подальшій деградації науки та освіти

Президент Могилянки розкритикував проект закону "Про вищу освіту"

Про це Сергій Квіт заявив під час чергового засідання Ради ректорів вищих закладів освіти Київського регіону, повідомляє прес-служба Києво-Могилянської академії (НаУКМА).

Під час засідання, Сергій Квіт представив експертні висновки НаУКМА щодо проекту нового Закону України "Про вищу освіту" і запропонував повністю відмовитися від цього законопроекту, оскільки, на його думку, він спрямований на міжнародну самоізоляцію України та сприяє подальшій деградації науки та освіти в нашій державі.

"Запропонований до розгляду законопроект, незважаючи на окремі позитивні пропозиції, не відбиває потреб модернізації національної системи вищої освіти, не враховує більшість тенденцій розвитку європейської та світової вищої школи та не забезпечує виконання поставлених завдань у Програмі економічних реформ Президента України В. Януковича на 2010-2014 роки", - сказав Сергій Квіт.

"Він є ізоляціоністським, таким, що не спрямовується на підвищення конкурентоспроможності українських університетів, інтеграції науки та освіти і в підсумку – неминуче сприятиме продовженню деградації науки та освіти в Україні", - зазначив Квіт.

Як повідомлялось раніше, на думку експертів Центру освітнього моніторингу, з окремих питань зазначений законопроект справді робить крок уперед порівняно з чинним Законом України "Про вищу освіту", з інших – робить півкроку, хоч можна було б діяти в законодавчому полі більш радикально, а у деяких питаннях, розробники так і залишилися в полоні радянських стереотипів й не наважилися передбачити давно назрілі законодавчі новації.

Освіта.ua
02.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Поразительно, что закон в большинстве случаев критикуют люди, либо далекие от образования вообще, либо преследующие свои узкополитические цели, как этот Квит. Да, в проекте МНОГО несуразностей, но причем здесь "обеспечение работой чиновников"? А возмущение КМА правом вести обучение на родном языке, а не только на "державной мове" вообще "ни в какие ворота"! При этом предлагают разрешить переход на английский язык. Молодцы... На мове - хорошо, на английском - тоже неплохо, а вот на родном - фу...
666
Для Александр: Ну для родного -есть МОСКВА. Там и учиться необходимо тем, кто ратует быть ПОД КЕМ-ТО. Касаемо КВИТА - думаю ЛУЧШЕ никто из действующих ректоров не владеет методикой управления ВУЗом, воспитывающим ДОСТОЙНЫХ граждан СВОЕЙ страны.
Людмила
Для Александр: Повністю згідна з 666! УКРАЇНСЬКА - це наша рідна мова!!! саме українська, не будь-яка інша, а особливо не російська, яка споконвіку була мовою нашого загарбника!!! досить русифікації і варто нарешті зрозуміти, що вже давно часвідкинути постколоніальні принципи і почати будувати державу на наших, УКРАЇНСЬКИХ цінностях!!! щодо англійської мови, вона є мовою світу, і введення її - крок у світ, крок до розвитку та майбутнього.
для  Александра
Лучше даже на санскрите или индоевропейском! Но только не на родном - фу...! Кстати "родному - фу..."очень подходит это название! Предложите, чтоб его так назвали в этом паскудненьком закончике! Это его истинное название1 И закончик будет более прозрачным и правдиво-откровенным!
Коментувати
Рома
Полностью согласен с мнением Сергея Квита. Представленный МОНУ проект закона - это проект предназначен для обеспечения работой министерских чиновников, а не для развития системы высшего образования.