Лише студентство може зупинити комерціалізацію вищої освіти, - Томенко

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко висловив сподівання, що студентство активно включиться в дискусію про нові правила прийому до вузів

Лише студентство може зупинити комерціалізацію вищої освіти, - Томенко

Як повідомляє прес-служба заступника голови парламенту, Микола Томенко підкреслив, що лише завдяки студентським заходам вдалося частково зменшити перелік платних послуг у вищих навчальних закладах.

Натомість, за його словами, низка рішень Міністерства освіти, зокрема, умови прийому до вищих навчальних закладів України, засвідчує прагнення чиновників (очевидно підкріплене бажанням багатьох керівників вищих навчальних закладів) йти на перетворення вишів на "машини для заробляння коштів", а не інституції, які забезпечують конкурентну та якісну освіту.

Серед нововведень умов вступу 2011 року, Микола Томенко назвав сумнівними врахування додаткових балів для призерів всеукраїнських олімпіад та всеукраїнських конкурсів науково-дослідних робіт членів Малої академії наук (яким призначаються додаткові бали – 50 за диплом першого ступеню, 40 – другого і 30 – третього) та цільовий прийом за державним замовленням для підготовки фахівців для агропромислового комплексу, залізничного транспорту, митних органів і соціальної сфери сільської місцевості на підставі направлень "органів освіти" облдержадміністрацій, а також міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

     

Окрім того, дискусійним, на його думку, є надання додаткових 20-ти балів при вступі для навчання на природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностях особам, які в рік вступу закінчили відповідні підготовчі курси вищого навчального закладу.

Віце-спікер також зазначив, що досі ніхто не звернув увагу на появу ще одного цікавого листа, направленого керівникам вишів "Щодо документів про вищу освіту з відзнакою" від 9 червня 2010 року.

Ним, зокрема, передбачається, що документ про вищу освіту з відзнакою для спеціаліста або магістра видається незалежно від результатів навчання цієї особи за рівнем бакалавра. Тобто, можна отримати "червоний диплом", наприклад, закінчивши "бакалаврат" на "трійки".

"Зрозуміло, що такий принцип є не лише несправедливим, а й відкриває безмежні можливості фінансового стимулювання в отриманні "червоного диплому" за магістратуру", - зауважив М.Томенко.

Виходячи з цього, Микола Томенко ще раз наголосив, що сьогодні необхідне активне втручання студентства та висловив сподівання, що на Всеукраїнському форумі лідерів студентського руху "Студентське самоврядування України в новому десятиріччі: досвід та нові виклики", який відбудеться 26 листопада у місті Вінниця, студенти заявлять спільну позицію щодо, як мінімум, серйозного редагування нових правил прийому до вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
24.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ujif
Европейская автономия университетов предполагает, что каждый вуз сам устанавливает для себя првила приема. МОНУ, как коррупционную организацию, вообще давно пора разогнать. И Томенко надо гнать вместе с министерскими чиновниками.