Міносвіти розпочало боротьбу з плагіатом у вузах

Бізнес на продажі курсових і дипломних процвітає, проте в Міністерстві освіти і науки України (МОН) готують "протиотруту"

Міносвіти розпочало боротьбу з плагіатом у вузах

Відомство зараз активно займається тестуванням комп`ютерної програми, яка дозволить відловлювати скопійовані з інтернет-баз реферати, курсові та дипломні роботи.

"Поки що терміни назвати не можемо, але, сподіваюся, незабаром вже ця програма буде випробувана і запущена. Зараз ми її апробовуємо в декількох університетах України. Потрібен час, щоб наростити комп`ютерну базу даних", - розповів замдиректора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.

Проблемою рефератів і дипломних "секонд-хенд" в міністерстві стурбовані невипадково. Напередодні кожної сесії найпопулярніша тема для обговорення на студентських форумах - де замовити реферат або курсову.

Найпростіше, звичайно, з рефератом: в інтернеті існує величезна кількість сайтів, де можна абсолютно безкоштовно отримати копію реферату практично на будь-яку тему, що цікавить вас. Складніше з курсовою або дипломною роботою - до них вимоги набагато вищі, і безкоштовно такі роботи в інтернеті не завантажити.

     

Вартість курсової роботи коливається від 250 грн до 370 грн. Диплом (з бази, вже готовий) коштуватиме 460 грн. А ось диплом під замовлену клієнтом тему - 1700-2000 грн. Магістерська робота обійдеться вже від 2000 грн, тоді як за кандидатську дисертацію (з бази, вже готову) доведеться викласти $1000. Якщо потрібно написати кандидатську під замовлену клієнтом тему, то це буде вже $5000-7000. Найдорожче обійдеться кандидатська, написана кандидатом наук - 7-10 тис. доларів.

Докторські - вищий пілотаж. "Вони потрібні, скажімо, щоб отримати звання професора. Буває, що робота написана слабо, погано. Хоча про те, щоб докторська була написана на замовлення з нуля, я не чув", - розповідає один з тих, хто таким чином заробляє.

У ВНЗ говорять, що можуть відразу зрозуміти, чи куплена робота. "Видно ж, чи розбирається студент у темі, чи може відповісти на питання по роботі", - говорить ректор Національного транспортного університету і глава громадської ради при Вищій атестаційній комісії (ВАК) Микола Дмитриченко. Крім того, за його словами, зараз попит на подібні матеріали падає, мовляв, працедавці більше цінують реальні знання. "Якщо робота пишеться не за профілем, наприклад, будівельник захищає роботу по правознавству, її беруть на експертизу у ВАК. Можуть і вченого ступеню позбавити", - говорить М.Дмитриченко.

Але в МОН відзначають, що механізмів для боротьби із "заказняком" немає. "У Росії тих, що пишуть дипломи міліція переслідує за підробку документів. У нас цього, на жаль, немає", - нарікає замдиректора департаменту вищої освіти М.Фоменко.

УНІАН
16.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
А зачем писать, учиться когда есть готовые дипломы http://kypit-diplom.com/ "Не секрет, что в настоящее время всегда можно купить диплом. И это не прихоть ленивого человека, а реалии сегодняшнего времени. Разберемся, для чего люди покупают диплом о высшем образовании. Во-первых, это разумный шаг человека, уверенного в своих силах, знаниях и навыках, но не желающего тратить свое время на обучение. Ведь не только очное, но и заочное обучение занимает немало времени. Во-вторых, необходимый шаг к получению хорошей, высокооплачиваемой работы. Нередки случаи, когда обладающий необходимыми навыками человек не может работать из-за бюрократических преград, требующих обязательное наличие соответствующего документа об образовании. Кроме того, купив диплом ВУЗа – это реальный шанс повысить уже имеющуюся квалификацию."
Виктория
Мне очень нравятся многие реформаторские предложения нашего уважаемого Министра. Что же касается затронутой темы, то должна сказать следующее - я 20 лет работаю в высшей школе, мне не нравится вообще подход к выпускным работам. Во-первых, они, как вид итоговой деятельности студента, себя не оправдывают, т.к. многие не привязываются ни к науке, ни к будущей деятельности (ведь многие студенты уже к окончанию вуза нашли работу по специальности или близкую к ней), во-вторых, заказных работ дипломных и курсовых - не так много у тех преподавателей, которые работают со студентами, а не просто пришли и отчитали (заработали и ушли). Мое субъективное мнение - нужно давать выпускные работы в виде отработки научной тематики, где будет реально видно, что студент умеет работать с литературой, а во время защиты задавать вопросы,...
Тамара
Все це правильно. Але занадто вже багато тих рефератів задають. Студенти просто фізично не можуть самі їх зробити. Викладачі повинні це розуміти.
Docent
Думаю така проблема мусить бути вирішена саме зараз і за допомогою таких самих методів і можливостей, які й породили цю проблему - компьютеризація. ...Бо це вже далеко зайшло! Дійсно, цінуються знання, але витрачаються на "навчання" наші з вами кошти - кошти тих, хто платить податки! Однозначно, що й високопосадовців неодмінно потрібно перевірити.
NeL
Даремно іронізуєте, це серйозна проблема. Деякі за рахунок плагіату виповзають наверх з мінімальними зусиллями, поки чесні студенти змушені силою власного розуму здобувати повагу та стипендію.
V
А я думала, що у МОНУ є набагато важливіші справи, ніж це.......Невже всі проблемні питання вирішені???????????????Залишився лише плагіат???????????????????????????????? Браво МОНУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tatjana
Было бы классно! А то моё счастье должно РАБОТАТЬ,поскольку ГОНОР НЕ ПОЗВОЛИТ заплатить,а иной купит, прочитает, расскажет(наглости хватит),на вопросы ответит(проблем никаких) и ВСЁ! ОТЛИЧНО!
leox
Сподіваємося що ця програма таки нарешті знайде дисертації табачника бо це нікому не вдавалося до цього часу