Міносвіти пропонує законодавчо закріпити вступні іспити у вузах

Міністерство освіти і науки оприлюднило для обговорення проект Закону України "Про вищу освіту”

Міносвіти пропонує законодавчо закріпити вступні іспити у вузах

Як зазначають у Міносвіти, проект закону підготовлений з метою приведення законодавства України у сфері вищої освіти до вимог Болонського процесу та створення більш сприятливих умов і розширення доступу до здобуття вищої освіти громадянами України.

Зокрема, зазначають у міністерстві, у проекті закону структуру вищої освіти адаптовано до вимог Болонського процесу, що закладає умови для полегшення визнання дипломів, академічної та професійної мобільності. Передбачено рівні вищої освіти – молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, а також вводяться рівні доктора філософії і доктора наук.

Також, згідно з проектом, збільшено термін навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра до півтора-двох років, а в аспірантурі за освітньо-науковим рівнем доктора філософії з трьох до чотирьох років. Встановлений термін навчання в докторантурі за освітньо-науковим рівнем доктора наук – три роки.

У проекті визначено типи вищих навчальних закладів – університет, академія, коледж, професійний коледж – та кількісні параметри щодо їх створення. Ліквідовано рівні акредитації (І-ІV) вищих навчальних закладів та акредитацію вищого навчального закладу в цілому.

Також, проект закону передбачає законодавче закріплення проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), як необхідної умови для допуску особи до здобуття вищої освіти.

На ряду з цим, у статті 43 проекту закону визначено, що прийом до вищих навчальних закладів здійснюється за результатами ЗНО у випадках, передбачених Умовами прийому до вищих навчальних закладів, з урахуванням середнього бала шкільного атестату та бала вищого навчального закладу.

На думку координатора громадської ініціативи "Студентський захист" Андрія Черниха, "це є спробою Міносвіти закріпити на законодавчому рівні повернення системи вступних іспитів, запровадження яких, спільно з врахуванням середнього балу атестату за 200-бальною шкалою, абсолютно нівелює зовнішнє незалежне оцінювання".

"Очевидно, що в міністерстві є розрахунок на те, що до початку вступної кампанії 2011 року відповідний законопроект буде прийнятий і Міносвіти буде зобов’язане невідкладно внести зміни до умов прийому, і таким чином поверне корупційні схеми до вищих навчальних закладів", - вважає Андрій Черних.

Нагадаємо, діючий закон про вищу освіту не визначає форми конкурсного відбору вступників до вищих навчальних закладів, а лише зазначає, що відбір здійснюється "на конкурсній основі відповідно до здібностей" вступника.

Обговорення законопроекту триватиме до 25 листопада 2010 року.

Як повідомлялось раніше, запропоноване Міністерством освіти громадське обговорення умов вступу 2011 року, не дало результатів.

Як повідомили у Центрі освітнього моніторингу, жодні важливі пропозиції, які були внесені до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів 2011 року від 120 громадських організацій зі всієї України та від народних депутатів України, не були враховані в остаточній редакції документу.

Освіта.ua
11.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
Дорогі мої. .Я просто прошу не дискутувати тих ,хто не відчув на собі та свого чада ці щастливі моменти вступу до ВНЗ. ЗНО-це справедливо оцінені знання учня! Я,як батько цьогорічного абітурієнта дякую за запровадження ЗНО для вступників,і стверджую,що дякуючи системі зно мій син сам поступив на бюджетну форму навчання до медуніверситету ім. Богомольця.За інших обставин я не впевнений,що це відбулося б,навіть за наявності високих результатів зно ( 195+ ).
Леся
Для Павло: А як я вболіваю за вступ у наступному році. Може, якісь добрі сили зупинять пана міністра. Бо я сама вчителька і знаю, як чесно здавати ЗНО. А табачник хоче знову хабарі впровадити у вуз. Хоч з малої букви наисала випадково, але раз він такий поганющий, то хай буде називтаись з малої.
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Зводиться на нівець авторитет вчителя от і все.Учні й так поводять себе зухвало і негідно,бо знають,що прибіжить до школи мамка,закатить істерику,що всім місця мало буде і поставлять адміни вчителя на коліна,аби тільки закрити рота галасливій мамці "ображеного"чада.Коли почали говорити про бал атестату,то "запал" декотрих зшибайголов поменшав -стали вчитися і слухати на уроці лекцію вчителя А тепер знову 25 буде. І чого у нашій країні так "много дурного"? І для чого так мучити випускників з тими безкінечними ланками всіляких іспитів? Повернули б старі-добрі часи, коли здавалося все в університеті, а медаль і похвальна грамота з характеристикою щось та важлили.Я так здавала.І до ВИШУ добиралася 4 години,і вчилася на бюджеті.І нічого мені не сталося. Вивчилася без "комфорту" нинішнього...
Tatjana
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Не погджуюсь.Бал атестата і медаль якраз і ДОЗВОЛЯЮТЬ адмінам ставити вчителів на коліна. Мало того, дитина вчитися не прагне, а от мамаша прилетить до школи. зчинить лемент в кабінеті директора, в райво... то вчитель (особливо сільський) ВИМУШЕНИЙ буде піти на поступки ... Адже останні роки САМЕ ТАК ВСЕ І ВІДБУВАЄТЬСЯ. Не було такого лиш передостанні два роки - КОЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО ЗАНОСИЛИСЬ ЯК ВИПУСКНІ ІСПИТИ В ШКОЛІ, і коли до ВУЗів приймалися ЛИШЕ за результатами ЗНО.
Сільський директор
Для Tatjana: Не принижуйте сільського вчителя. Його не так просто поставити на коліна. Він і на коліна не стане, і вищого балу за певну проплату не поставить. На відміну від міського.Бо живе в селі, а там все, як на долоні.
Леся
Для Сільський директор: От якраз в селі, де всі знаються, важко образити дитинку. А потім на тебе, як на пугало всі ззираються.
Коментувати
Татьяна
Полностью согласна с Ниной. ЗНО-это честно. Мои выпускники из сельской обычной школы поступили в престижные ВУЗы на бюджет, благодаря своим знаниям, а не карману родителей. Если еще сдавать экзамены в университете, зачем тогда ЗНО? Или ВУЗ не доверяет объективности оценок учителей в аттестате и оценок, полученных на тестировании? Скоро будем просто платить выбранному ВУЗу и зачем это прикрытие в виде аттестата и ЗНО?
нина
зно никая не лотарея.Если серьезно готовиться то всегда есть шанс поступить.А по поводу что кому то 10 минут а кому то 3 -5 часов -ерунда.Может вы хотите такси что б прислали..Раньше поступали и готовились и добирались в другие города и все успевали а сейчас относятся к поступлению не серьезно все делают в некоторых семьях родители..Много читала как опоздывали на зно .документы забывали пользовались мобильными и т д. ЗНО это чесно..а вот экзамены -это пямая коррррубция.Экзамены хотят те кто хочет деньги дать за поступление а не ходить на зно..
RR
Никто на верхах к мнению людей прислушиваться и не думает, их оно не интересует, ведь куда как азартнее и интереснее рубить капусту во время вступительных экзаменов.
Tatjana
Для RR: И Я ТОГО ЖЕ МНЕНИЯ !!!
Люда
Для RR: Ой, же як цікаво потім поїхати на море, зі своїми дітьми рідними. А ви простий народе загинайтесь...
Коментувати
Учитель
А я,хоча майже всі мої учні і вступили,вважаю,що ЗНО-лотерея.А коли ти 3 години їдеш до пункту тестування,хтось-5 годин,а хтось пішки 10 хвилин пройшов,то про які рівні умови під час ЗНО ви говорите? Я не вважаю,що ЗНО-чесний і правильний шлях до вищої освіти.
вчителька і мама випускниці
Для Учитель: ви такі дурні аргументи наводите, що просто дивуєте. можна подумати на вступні екзамени дітям з села не так само три години треба їхати. мене цей аргумент вже дістав!!!
Tatjana
Для Учитель: Підтримую вчительку і маму випускниці!!!
Леся
Для вчителька і мама випускниці: Дійсно! Як можна так думати?? Порівняв: дорога до пункту тестування і хабарі в інститут.
Коментувати
батько студентки
тести абсолютний показник тому що я як вчитель стверджую після введення тестів на держ замовлення попаддають діти які дійсно вчаться в школі вминулому році 5 учнів біологія 193 200 балів і всі на бюджеті в медуніверситетах і що головне зараз там одні з найкращих в групах
Sanurn
Безмозглое и безвольное быдло хочет без особого труда поступить в университеты ... Тесты не являются показателем способности к обучению и творчеству. Уже мало кто помнит, но при совке, иногда удавалось поступить в вуз только после нескольких попыток, а это несколько лет жизни и океан характера. Сейчас такие усилия -редкость. Все хотят все и сейчас. Вступительные экзамены это один из показателей класса вуза. Например, в сша , в университетах лиги плюща, установлен вступительный экзамен. Что касается коррупции,то это дело органов , а не министерства образования.
Люда
Для Sanurn: Не треба порівнювати США і Україну в плані чесних вузів. Там ніхто про хабарі не думає, ні студенти, ні батьки, ні професори. А у нас? Діти думають, хоч би батьки десь грошенят підробили, а ми побавимось на компі, а нащо вчитись? Батьки думають: погані вчителі вчепилися моєї дитини, а вона в мене така розумна, зароблю грошенят та й добре, що є корупція, бо куди ж тоді? Професори думають: вже хатку купив, ще би машину, а ще би добре яхту....А там тупаки як собі хочуть хай барахтаються..
Tatjana
Для Sanurn: ПОЛНОСТЬЮ СОГЛАШАЮСЬ С Люда: 13.11.2010 17:59 IP: 178.95.167.1--!!!
Коментувати
знання
Я (знання) - у цій країні НЕ ПОТРІБНА !!! Батькам пропоную прочитати Т.Шевченка "І мертвим, і живим .....", готувати гроші і тихенько проклинати свою країну ! Або згадати "ЗАПОВІТ" Т.Шевченка "... Вставайте, Міністра освіти порвіте, і вступ у ВУЗи чесний ВСТАНОВІТЬ !!!"
Леся
Міністерству на людей наплювати. Бо воно ж МІНІСТЕРСТВО.Тьфу.. Памятайте, що є драбинка і вверх, і в долинку. Як жаль yfib[ дітей, многостраждальний український народе....
Сільський директор
Слів немає, залишилися тільки емоції. Може і добре, що моя донька уже другокурсниця коледжу? Після 9 класу, певно.
lydmila
Яке обговорення? Ніхто до думки людей не прислухається. Готуватися спокійно до вступу неможливо! В останню мить все змінюється і не на краще. Знову вводять корупційні схеми!В якій країні ми живемо?
студент І курсу!
ха-ха готуйте гроші АБІТУРЄНТИ! ВОТ ТЕПЕР ВИ ПОПЛЯЛЯШЕТЕ!!!!!
ученица
Для студент І курсу!: злой ты(
Коментувати
ученица
Скажем коррупции "Здравствуйте!". И в объятья.
Tatjana
прощай высшее образование!
Ксения
Офигеть! Больше ничего не придумали!?!??!?