Студенти знову мітингуватимуть проти платних послуг у вузах

Приводом для протесту стало те, що уряд не виконав вимогу студентів відносно відміни ряду платних послуг у вузах, школах і дитсадках

Студенти знову мітингуватимуть проти платних послуг у вузах

11 листопада українські студенти планують вийти на акцію протесту проти комерціалізації освіти. У Києві студентство пройде маршем від площі Перемоги до Міністерства освіти і науки, повідомляє ТСН.

Як повідомили у "Фундації регіональних ініціатив", активісти висунуть очолюваному Дмитром Табачником Міносвіти цілий ряд вимог.

"Так, у планах уряду є цілий ряд антистудентських ініціатив. Наприклад, диференціація стипендій - є спроба урізати стипендії для тих, хто вчиться не на "відмінно". Існують проекти щорічної індексації плати за контракт, а також скорочення держзамовлення на 25% (у тому числі на магістратуру). Іншими словами, комерціалізація освіти триває", - заявляють у "Фундації".

За словами активістів, проект нового Закону "Про вищу освіту" в редакції МОН дозволяє адміністраціям вузів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників, пропонує вилучити гарантію про прийняття на перший курс на безкоштовну форму навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання, загрожує узаконити хабарництво в школах і вузах на стадії вступу абітурієнтів.

В ході акції студенти мають намір вимагати повного скасування постанови №796 про платні послуги, підвищення стипендій до прожиткового мінімуму, публічної фінансової звітності від рівня адміністрації вузу і до міністерства з публікацією звітності на електронних ресурсах відомств, підвищення зарплат викладачам і доступної освіти.

Нагадаємо, у жовтні Кабінет Міністрів України виключив, із раніше затвердженого переліку, вісім платних послуг які можуть надаватися вищими навчальними закладами.

Як повідомлялось раніше, у Луганському державному медичному університеті продовжують брати гроші за перездачу практичних занять.

Освіта.ua
11.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Нормальным студентам некогда бастовать, а бездари, которые не способны учиться, пусть бастуют. Может освободятся места тем , кто действительно хочет учиться.
макс-студент
РОма не буду матом.але скажу так:краще мовчи.якщо люди вчаться .а не просто ходять на пари щоб відмітитись.то вони заслуговують на винагороду..
Tatjana
Для макс-студент: И ДЛЯ РУКОВОДЯЩЕГО СОСТАВА..."якщо люди вчаться .а не просто ходять на пари щоб відмітитись.то вони заслуговують на винагороду."-А я наивно полагала, что люди УЧАТЬСЯ, чтобы ЗНАТЬ!!! А оказывается они ОЖИДАЮТ ВОЗНАГРАЖДЕНИЯ! Дааа! ребятки, доруководились вы до ручки... Не страшно будет вот с такими ЛЕКАРЯМИ, УЧИТЕЛЯМИ, ИНЖЕНЕРАМИ... в будущем?.
Коментувати
макс-студент
Рома: 11.11.2010 13:52 IP: 81.90.231.1-- Відповісти А за что платить стипендии бездельникам? Должны быть два типа стипендий - за успехи в учебе (по конкурсу) и социальные (назначаемые при условии успешной учебы). в мене такий вуз де частина вчителів 5 не ставить.....так що мовчи
Рома
Для макс-студент: А может быть Вам просто не за что пятерки ставить?
Коментувати
Рома
А за что платить стипендии бездельникам? Должны быть два типа стипендий - за успехи в учебе (по конкурсу) и социальные (назначаемые при условии успешной учебы).
студент
Для Рома: Якщо студент має середній бал 4- 4,5 то це "бездельник"??? і йому стипендія має бути на 50-100 грн менше за нині існуючу???? Це ти так розумієш соціальну справедливість???? Рома, складається враження, що в тебе немає дітей по двох причинах: 1- ти ще занадно зелений, щоб їх мати; 2-ти їх не можеш мати, тому що ти не лише сексуальний імпотент, але й інтелектуальний імпотент....
Рома
Для студент: Вот такие демагоги и мутят воду. Прочитайте для начала постановление. А потом комментируйте.
Коментувати
макс-студент
В мене шок!!!!!!! "Так, у планах уряду є цілий ряд антистудентських ініціатив. Наприклад, диференціація стипендій - є спроба урізати стипендії для тих, хто вчиться не на "відмінно!!!я бюджетник.це що за х...вибачте на слові!!!країна одумайся