У 2011 році кількість абітурієнтів зменшиться на 160 тисяч

Через демографічну ситуацію, у 2011 році буде критично мала кількість випускників шкіл

У 2011 році кількість абітурієнтів зменшиться на 160 тисяч

Якщо торік на зовнішнє оцінювання в Україні зареєстрували понад 430 тисяч осіб, то цього року прогнозують лише 270 тисяч.

Такий прогноз зробила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) Лариса Середяк, повідомляє ЗІК.

"Це пояснюється зменшенням кількості випускників загальноосвітніх навчальних закладів у зв’язку із демографічною ситуацією", – сказала Л. Середяк.

"В Українському центрі оцінювання, якщо я не помиляюся, торік на ЗНО зареєстрували понад 400 тис. учасників, цього року прогнозують лише 270 тисяч", – повідомила вона.

При цьому, Середяк зазначила, що абітурієнти матимуть більше шансів вступити до омріяного вузу, а також на бюджетну форму навчання з нижчими балами.

     

Вузи навряд чи встановлюватимуть високу планку, щоправда Міністерство освіти може зменшити держзамовлення, вважає директор Львівського центру оцінювання.

У той же час, випускники попередніх років матимуть більше шансів на вступ. Згідно з новими умовами прийому, у 2011 році при вступі до вузу можна буде подавати сертифікати ЗНО 2008, 2009 та 2010 років, а вступ випускників минулих років (які закінчили школу у 2007 році або раніше), може відбуватися на підставі вступних іспитів у вищому навчальному закладі.

Однак, у будь-якому разі кількість абітурієнтів у наступному році значно зменшиться, що може призвести до повної відсутності абітурієнтів у деяких вищих навчальних закладів.

Як нещодавно повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник, під час останньої вступної кампанії кількість поданих заявок в окремі приватні вищі навчальні заклади не перевищувала п’ятнадцяти, а у 33 приватних вузах України кількість заявок від абітурієнтів не перевищила ста.

Нагадаємо, у жовтні Міністерство освіти і науки оприлюднило правила прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році.

Освіта.ua
06.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Макс
Не смішіть мене!! у вас бюджетних місць на 42% буде менше це раз! ЗНО важче це 2!
Алла
Я думаю,що реальніше буде вступити у цьому році туди куди мрієш,ніж було у минулому!
Влад
Очень интересно, что в 2012 году будет. К нам в школу приходили из какого то ВУЗа и говорили прямым текстом что мы все не поступим, так как будет по 12 человек на место. До сиг пор не понимаю, с какой радости?
Мама
Не стоит обольщаться - госзаказ тоже уменьшат. Об этом уже писали
Вера
Не в демографии дело,а в том что в 2001 был переход на 12 летнюю систему образования и в большинстве своем школы набирали 6 леток на 12 лет.А теперь эти дети только в 10 классе.Поэтому тем кто планирует поступать в этом году -дерзайте!!!! Конкурс наверняка меньше должен быть.
Ii
Якщо я вступлю у ВУЗ своєї мрії через демографічну кризу - я їй вдячна, якби егоїстично це не звучало)
Елена
При чем здесь демография? Малое количество выпускников - результат "реформы" образования. Если бы в 2001 году был бы нормальный набор в первые классы одиннадцатилетней школы, сечас бы проблем не было.
Neon
Ооо! Це дуже добре, буде простіше посутпити в ВНЗ!