Ректори відповідатимуть за використання неякісної навчальної літератури

Міністерство освіти надіслало ректорам лист, в якому просить керівників навчальних закладів звернути особливу увагу на науково-теоретичний рівень підручників та посібників

Ректори відповідатимуть за використання неякісної навчальної літератури

Мова йде про підручники та навчальні посібники, які видаються за кошти вищих навчальних закладів, а також видавництв та надходять до Міністерства освіти для надання відповідних грифів.

Як зазначають у Міносвіти, незважаючи на те, що Міністерство освіти і науки України щороку відмовляє у наданні грифів значній кількості рукописів, з друку часом виходить неякісна продукція.

Трапляються непоодинокі випадки порушень установлених вимог до навчальної літератури, процедури попереднього розгляду у вищих навчальних закладах рукописів щодо рекомендації їх до видання, формальне та неякісне рецензування, що призводить до випадків плагіату, тенденційного висвітлення історичних фактів, невідповідності рукописів навчальним планам та програмам дисциплін.

     

Це свідчить про безвідповідальність і авторів, і рецензентів, і керівництва вищого навчального закладу, наголошують у Міносвіти.

Відтак, міністерство звертає увагу керівників вищих навчальних закладів на необхідність значного підвищення ролі і відповідальності вчених рад щодо науково-теоретичного рівня рукописів підручників та навчальних посібників, відповідальності кафедр за попередній розгляд їх змісту, науково-методичного та виховного рівня, підбір рецензентів та якість рецензій, що мають містити глибокий, кваліфікований аналіз рукопису навчальної книги та оцінку його з позицій сучасної передової науки.

У міністерстві також наголошують на персональній відповідальності керівників вищих навчальних закладів за використання у навчально-виховному процесі неякісної навчально-методичної літератури.

Лист МОН № 1/19-776 від 01.11.10 року "Щодо якості навчальної літератури".

Освіта.ua
05.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Странно, как-то. В США никто за разрешением министерства не обращается, а качественных учебников гораздо больше. Может быть проблема в том, что американцы пишут учебники, которые читают (и покупают), а украинцы - такие, на которые МОНУ даст свой гриф.