Томенко пропонує внести зміни до умов вступу 2011 року

Заступник голови Верховної Ради М. Томенко вважає, що нові правила вступу до ВНЗ, які підписані Міністерством, потребують громадського обговорення та редагування

Томенко пропонує внести зміни до умов вступу 2011 року

Микола Томенко повідомив, що він ініціюватиме проведення у парламенті "круглого столу" за участю фахівців та представників студентського самоврядування, на порядок денний якого будуть винесенні питання щодо нових правил вступу до ВНЗ.

"Я вважаю, що дане питання повинно пройти обговорення, а нові правила вступу до вищих навчальних закладів мають ухвалюватися не чиновниками Міністерства освіти і ректорами, а спільно із залученням всіх фахівців, врахуванням думки вчителів, студентів та їх батьків", - наголосив він.

Томенко також відмітив, що даним наказом Міністерства освіти запроваджується багато новел, зокрема привілеї для абітурієнтів, що відвідували курси довузівської підготовки.

На думку М.Томенко деякі з таких нововведень значною мірою нівелюють саму ідеологію зовнішнього тестування.

Водночас, віце-спікер переконаний, що "ще є час ці правила зредагувати, щоб не допустити відновлення привілеїв для елітних чи міських шкіл та родин, які мають більші фінансові можливості у порівнянні з іншими".

Нагадаємо, у жовтні Міністерство освіти і науки оприлюднило правила прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році.

Згідно з новими правилами, вузи мають затвердити власні умови прийому абітурієнтів до 15 листопада цього року.

Освіта.ua
03.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
абітурієнтка 2011
так. і щодо мене, я є призером олімпіад з української, а планую вступати на спеціальність, де профільним предметом є біологія... сумно, що ніяких привілеїв за українську я не матиму :(
Сільський вчитель
отримати бали за обласні олімпіади було б непогано. Адже на Всеукраїнські мають змогу поїхати ті, у кого є гроші, бо райвідділ освіти не фінансує нічого і нікого
абітурієнтка 2011
підтримую думку, що додаткові бали за відвідування курсів мають скасувати! Адже це-, якщо називати речі своїми іменами, -офіційний ХАБАР! а от щодо олімпіад... думаю, що мають нараховувати ще додаткові бали не лише за Всеукраїнські, а й за обласні!
стурбована мама випускниці
всі ці так звані громадські обговорення - це тільки говоріння , як подали проект правил так без змін його й прийняли, незважаючи на думку людей, які всі в один голос виступали проти балів за підготовчі курси та пільг. я дуже сумніваюсь що у Томенка щось вийде, адже які були протести після призначення мінісром Табачника і що все так і залишилось.
Лера
Я цього року поступала і скажу, що такого не побажаю нікому! бали в мене були досить високі, я пройшла на державне, але не в той вуз, в який би хотілось. Так от, навіть один бал відкидає тебе в рейтингу далеко вниз, то що говорити про 20 балів?! тобто якщо хтось нормально здасть зно, матиме бажання вчитись, але не матиме змоги пройти підготовчі курси, то він опиниться "за бортом"?! хіба це справедливо?! а пільги?! ну це ж смішно! з моєю одногрупницею в гуртожитку живе хлопець, який зробив "липову" довідку - і ось тобі державне!
L
пане Томенко, будьте такі добрі, доведіть справу із вступом до кінця не на словах, а на ділі.
с
Считаю, что надо отменить все льготы при поступлении. А уже после поступления на общих основаниях материально помогать сиротам, инвалидам и т.д. А 20 балов за обучение на под.курсах - очень большая несправедливость. Выигрывает тот кто живет в большом городе (где есть ВУЗ) и имеет деньги (ВУЗы хорошо заработают на этом).
Tatjana
Жаль девочку,родители которой НЕ В СОСТОЯНИИ не то, чтобы за курсы заплатить, но и одеть-обуть дочь достойно. А дитё умненькое,на области - в призёрах. И её обскачет одноклассник-инвалид по зрению, родители которого В СОСТОЯНИИ ОПЛАТИТЬ И КУРСЫ, И ПОЕЗДКИ СЫНА для внешколтьного образования. вот только УЧИТЬСЯ МАЛЬЧИК НЕ ЖЕЛАЕТ.
Hjvfy
Для Tatjana: согласен абсолютно
Коментувати