Вступ 2011: що необхідно знати майбутньому абітурієнту про вступну кампанію

Майбутні абітурієнти, які вирішили стати студентами можуть розпочинати готуватися до вступу до вищих навчальних закладів

Вступ 2011: що необхідно знати майбутньому абітурієнту про вступну кампанію

Однак слід пам'ятати, що Міністерством освіти і науки дещо змінено Умови вступу до вищих навчальних закладів на 2011 рік.

Про це розповів директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ярослав Болюбаш.

Строки вступної кампанії 2011

Передусім, міністерські чиновники, враховуючи досвід вступної кампанії-2010, коли декому з абітурієнтів, аби здати документи, доводилося ночувати під навчальним закладом, збільшили термін подачі заяв. Наступного літа це можна буде зробити протягом місяця, починаючи з 1 липня.

Для прискорення процесу бажаючі зможуть зареєструватися в електронному режимі, а вже потім приносити паперові документи. Як і торік, дозволяється одночасно вступати у п'ять навчальних закладів на три спеціальності в кожному.

Вступ пільгових категорій абітурієнтів

Що стосується пільгових категорій абітурієнтів, то вони займуть максимум 25 % бюджетних місць. Проте пільговики, на відміну від цьогорічної вступної кампанії (коли за пільгою можна було вступати лише в один заклад), також зможуть подавати документи у п'ять ВНЗ на три спеціальності.

Сертифікати ЗНО

У 2011 році від вступників прийматимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, видані в 2011, а також у 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката ЗНО залишився незмінним - 124, однак для окремих спеціальностей, на розсуд ВНЗ, він може становити і 170 балів.

Особливістю майбутньої кампанії є те, що абітурієнти, які закінчили школу 2007 року чи раніше, зможуть самі обирати, що їм до вподоби: складати тестування чи іспити у ВНЗ. І якщо торік така норма поширювалася тільки на вступників заочного і вечірнього відділень, то з цього року можливість вибору отримають і ті, хто планує навчатися на стаціонарі.

Додаткові бали при вступі

А от переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсів-захистів Малої академії наук у 2011 році позбавили права на першочерговий вступ до вищих навчальних закладів України. Їх відзначать лише додатковими балами: за 1-е місце - 50, 2-е - 40, 3-є - 30 балів.

Досить цікавим є той факт, що вперше з часів запровадження умов вступу за сертифікатами ЗНО матимуть пільги абітурієнти, які відвідували курси довузівської підготовки. Згідно з новими правилами, їм врахують до 20 додаткових балів, але тільки в тому ВНЗ, в якому абітурієнт прослухав курси.

ЗНО як основний етап вступу

Як і раніше, основним етапом вступу залишається зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Однак у наступному році до предметів тестування додається ще один - російська мова. Тестування з російської можуть обирати ті випускники, чия майбутня професія буде пов'язана з російською філологією. Українська мова і література і надалі залишаться обов'язковим предметом.

Детальну інформацію про особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році дивіться у розділі консультації.

Освіта.ua
29.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів