https://osvita.ua/vnz/edki/94581/

Курсанти закладів морської освіти зможуть скласти ЄДКІ за кордоном

Курсанти, які навчаються за спеціальністю «Морський та внутрішній водний транспорт», зможуть у 2025 році скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит за кордоном.

Відповідний наказ про перелік закордонних населених пунктів, де будуть створені екзаменаційні центри для складання ЄДКІ, затверджений Міністерством освіти і науки.

Таким чином, 28 та 29 травня 2025 року майже 2 000 студентів, що закінчують здобувати освіту за цією спеціальністю, зможуть скласти ЄДКІ в 4 країнах: Молдові, Болгарії, Німеччині і Литві.

Тестування відбудеться у містах Кишинів, Варна, Мюнхен та Клайпеда.

За словами голови Профспілки робітників морського транспорту України Олега Григорюка, ця спеціальність є єдиною, здобувачі освіти якої зможуть скласти ЄДКІ за межами України у 2025 році.

«Це стало можливим виключно завдяки Профспілці, за участі ініціативних батьків здобувачів освіти та за сприяння Міністерства освіти і науки України та Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», – наголосив Григорюк.

Читайте головні новини освіти у Телеграм-каналі Освіта.ua.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 01.05.2025