Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ до вишів у 2019 році: що чекає абітурієнтів
Вступ до вишів у 2019 році: що чекає абітурієнтів

Які новації чекають абітурієнтів, що вступатимуть до закладів вищої освіти у 2019 році

Вступ до вишів у 2019 році: що чекає абітурієнтів

Міністерством освіти затверджені Умови прийому до вишів. Норми документа є обов'язковими для закладів вищої освіти незалежно від форм власності, окрім військових вишів та їх навчальних підрозділів. Міністерство освіти надає роз'яснення щодо основних положень Умов прийому та новацій, які чекають на вступників у цьому році.

Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року.

Так, для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. Вступник може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації.

Можливість складання творчих конкурсів у кількох вишах, а також створення рівних умов для їх учасників незалежно від оцінок ЗНО потребували змін термінів проведення творчих конкурсів. Вони відбуватимуться з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті.

Незначні зміни торкнулися переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями. Це, зокрема, «Середня освіта (фізика)», «Професійна освіта (Охорона праці)», «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Психологія», «Хімія», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Географія», «Технології легкої промисловості», «Агроінженерія», «Цивільна безпека» та всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я». У більшості випадків посилено роль знань з математики та фізики в оцінюванні знань вступників.

Жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. На бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

При цьому з минулих років залишаться коригувальні коефіцієнти – першочерговий, сільський, галузевий.

На наступний рік розширено практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної  відповідальності. Йдеться про спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація». Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130.

Як і 2018-го, мінімальний поріг встановлено також на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів.

Важлива новація 2019-го – розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.

Стосовно змін у термінах, то основна вступна кампанія буде проведена в компактніші строки, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати вступники на заочну форму.

Так, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня. Закінчується подання заяв о 18-й год. 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, 18-й год. 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Стосовно вступу в магістратуру, то основною зміною буде розширення переліку спеціальностей, на які треба складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, додадуться спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», усі спеціальності галузей знань  «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології, «Публічне управління та адміністрування».

Як і торік, ЄВІ також потрібно буде здавати на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Право» та «Міжнародні відносини». На спеціальності «Право» та «Міжнародне право» окрім цього вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 13 травня до 18-ї год. 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступне випробування – 4 липня. Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 10 липня і продовжиться до 23 липня.

Для всіх інших вступників в магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

«Усі новації в Умовах прийому на 2019 рік є логічним продовженням тих зусиль, які ми докладаємо для вдосконалення доступу до вищої освіти та забезпечення рівних і справедливих правил для вступників та закладів. Водночас хочу підкреслити, що як і минулого року, зараз ми внесли мінімальні зміни до Умов, залишивши без змін основоположні речі. Наприклад, уже вчетверте всі вступники на бакалаврат подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Виключення буде лише для незначної кількості вступників, наприклад, пільговиків або іноземних студентів», – відзначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Окремо він наголосив, що через незалежні від МОН затримки з реєстрацією Умов прийому змінено граничний термін, до якого заклади вищої освіти мають затвердити власні Правила прийому. Тепер вони мають це зробити до 5 лютого 2019 року. На середину січня МОН планує провести серію регіональних нарад щодо роз’яснення Умов прийому, графік яких буде оприлюднено незабаром.

Умови прийому на 2019 рік

Освіта.ua
28.12.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сковорода Полтавський
Пані Гриневич! Вас дискредитує відділ вищої освіти- недавно слухав Рожкевича- це самозакоханий, самовпевнений грантоід, без сумнівів і патріотизму , без вболівання за справу. Йому все байдуже- тільки своє Его! Такий же антивишівський, не державницький і пан Шаров. Йому хоч кіл теши- а він про своє.... Люди ці не розуміють ролі освіти в державі , ім нічого не жалко. Вони служать не Вам і не Україні , а виконують завдання із- за меж ...
Олекса Позняк
Для Сковорода Полтавський: та Лиля из той же банды. Это креатура Чертовецкого который весь Киев разокрал
Коментувати
Вєдєнєєв
Погляньмо- сайт закликає гарантовано вступати у виші за кордон! А Правила прийому- ставлять додаткові рогатки нашим діткам!! І доведіть мені, що львівські рехворматори у Мон працюють на Захід.
Іван
Для Вєдєнєєв: З чого ви зробили такий висновок? Правила прийому впорядковують правила гри, щоб не було ситуацій, що вчитимуться ті, чиї батьки більшого хабаря занесуть. Щоб розумні діти, але з бідних родин, мали змогу вчитися й заносити хабарі було нікуди. Відбір лише за знаннями, а не за розміром вкраденого батьками.
Корк
Ти йому про Хому, а він тобі про Єрьому! Які хабарі при зно? Ви не зі Львову , випадково?
Іван
В тому то й справа що ніяких :) . І це не всіх влаштовує. Особливо якщо на суспільно відповідальні спеціальності (медицина) не можна заплатити навіть за контракт, якщо ЗНО складено на менше ніж 150 балів (тобто здатностей до навчання немає, а закінчувати медвуз планується невідомо як, але точно не демонструючи здобуті знання).
Коментувати
Диаметра
Правила приеманадо назвать более точно- Правила ограничения украинцев от поступления в университеты!! И это кодла соросовская во главе с Шаровым - Совсун придумала.
Іван
Для Диаметра: Саме так, до ЗВО мають вступати найрозумніші діти, а не всі підряд. Без правил обмеження допуску до вищої освіти людей, які не здатні вчитися, діла не буде.
Кішка
Іван ніколи не був розумним
Правило
Найрозумніші в Україні ? А слабкіші - в Польщі, туди беруть. А наше мон працює на сусідів???
Коментувати
Viki
Спеціально розділили творчі конкурси на бюджет (1-10 липня) і контракт(11-22липня). Чи думає МОН про абітурієнтів та їх батьків? А якщо конкурси в один день будуть? Я на літаку літатиму всією країною?
Іван
Для Viki: Не розділили, а дозволили додатково провести для контрактників другу сесію. Ніхто не забороняє контрактникам здавати творчий конкурс 1-10 липня разом з тими, хто планує подавати заяви на бюджет. Тим більше що хто ж знає чи проайде на бюджет чи доведеться йти на контракт на початку липня???
Надежда
а как быть если ребенок поступает в Киев. Харьков. Львов и Херсон по специальности 023 . что делать с творческими конкурсами..
Коментувати
Плітехніка
Мон реалізує завдання- не пустити дітей до вищої освіти- такі і Правила. Де взяли це чмо Рожкевича??
Ха-ха-ха
Для Плітехніка: Про який недоступ ви говорите? Подивіться лише на додаток 5 зі шкалою переведення шкільного атестата у 200-бальну шкалу. Де це в цивілізованому світі бачено, щоб балу 1,0 (із 12) відповідав бал 100 (тобто доступ до вищої освіти)? Та щонайменше для 100 мав би бути бал атестата принаймні 4,0. Але за тією ж шкалою - це вже цілих 120 балів, що становить аж 60% від максимуму із 200 можливих. І ось таке чадо йде до вузу, де позитивна оцінка теж 60, тільки реальних балів зі 100 можливих. А як їх отримати, якщо реальні знання не перевищують 20? То, можливо, краще таких дітей і не пустити до вищої освіти.
Володимир
Для Ха-ха-ха: Якщо 120 балів, як Ви пишете, відповідають рівню середнього бала атестата 4,0, то цілком логічно було би і для всіх інших спеціальностей встановити мінімальну планку бала ЗНО не нижче 120. А для решти абітурієнтів місце у коледжах та ПТУ. Чи постраждають від цього вузи? Не всі, бо нічого не заважає відкрити такі коледжі при університетах. А ось мильні бульбашки точно лопнуть, або самі понизяться у статусі до коледжів.
Іван
Якщо підняти планку до 120 - то ми залишимося через кілька роів без вчителів фізики та математики, оскільки на ці спеціальності йдуть з балами значно нижчими за 120.
Коментувати
Світлана
А як вам 2 предмет в мед фізика чи математика...?Таке враження, що хтось сильно стукнувся...
Іван
Для Світлана: Прекрасно! Лікар має вміти розраховувати необхідне дозування препаратів. Тому без математики нікуди в медицині. А лікарям деяких профілів конче потрібна й фізика, щоб розуміти, як рухаються ті ж кістки, наприклад.
Світлана
Так, але Увага: на медичні спеціальності- 1- укр., 2- біологія або хімія,3- математика або фізика. Усього п’ять!!!! А скласти ЗНО можна лише з чотирьох предметів!!! Чого така несправедливість до абітурієнтів медвузу?!
Іван
Будьте уважними - другий та третій предмет АБО, тобто один з двох. Тому для вступу достатньо скласти лише 3 предмети. Але за бажанням й для підстраховки можна обрати ще четвертий предмет.
Коментувати
Кременчук
Вроде внешне все хорошо, но при чем тут министерство при всех поступлениях? Где же автономия?? Во Франции или Польше получил сертификат и поступай куда хошь! У нас дурацкий механизм зачисления по 2- 3 человека на специальность. А поступление в магистратуру через министерство,зно - это полный маразм! Это исключительная функция университетов . Ни в США, ни в Германии или Польше этого нет. И ещё- зачем балы поставили на отдельные специальности ?? Какая это автономия? Мон снова лезет по советским традициям всем управлять!! И очень неэффективно. Все надо менять...
Мама
Тобто, вчи- не вчи, якщо інша дитина має пільги, а у тебе їх немає, то на бюджет ти не вступиш, бо бюджетних місць-обмаль, а пільгові категорії збільшуються? Я так зрозуміла? Яка мотивація у дітей до навчання? Навіщо тоді взагалі учитися?
Іван
Для Мама: За квотою виділяється не більше 5% місць, тому немає ніяких проблем. І бюджетних місць зовсім не обмаль - обирайте потрібні країні спеціальності - там сотні бюджетних місць.
111
ОМОН, не брешіть. Єдине що ви робите - убиваєте у дітей бажання вчитися і можливість здобувати вищу освіту! Батьки, ви зрозуміли хто ваш ворог, чи все ще думаєте, що учитель? Якщо у батьків немає грошей, то ваша дитина піде у педвиш, або не не навчатиметься зовсім, якою б розумною вона не була. Це кінцева мета нашого ОМОНу, а учитель-стрілочник, груша для биття. А ЗНО - це просто бутафорія. Тепер ви, батьки, задоволені?
Іван
Не лише у педвишах на фізиці на бюджет можна потрапити із конкурсним балом нижче 110. Таких вишів і спеціальностей по країні вистачає. І це зовсім не обов’язково нікому невідомі ЗВО - спеціальності з такими прохідними балами є й у лідерів рейтингу ЗВО України, треба просто вміти шукати інформацію (до речі, знадобиться під час навчання).
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!