Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Поріг у 150 балів поширять на деякі інші спеціальності
Поріг у 150 балів поширять на деякі інші спеціальності

Міносвіти планує розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу

Поріг у 150 балів поширять на деякі інші спеціальності

Міністерство освіти планує розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Відповідне положення міститься у проекті Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік.

Як відомо, у 2018 році вступникам необхідно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів (біології та хімії або математики), щоб взяти участь у відборі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» або «Педіатрія».

Проект Умов прийому до вишів у 2019 році передбачає наявність у вступника 150 мінімальних балів зовнішнього оцінювання з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Освіта.ua
04.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
Налякала Моська слона. Скільки ВНЗ приймають на платне навчання в обхід ЗНО, кожного разу читаємо про це на цьому сайті в оголошеннях. Може у когось забрали за це ліцензію?
Галина
Для Cirius: по-перше без ЗНО вони не мають права приймати, тому якщо приймають то лише в коледж при вишах на базі 9 класів. По друге, реклама була приватних вишів, якщо ви хочете аби ваша дитина мала такий диплом, будь-ласка платіть гроші і будете мати. По-третє, зараз навіть 9-тикласники здаватимуть ЗНО, а після ІІ курсу знову ЗНО, те що для 11-тикласників, і якщо вони на здадуть ЗНО, то будуть відраховані і ваші гроші сплачені за 2 роки пропадуть.
Cirius
Для Галина. А потім цей випускник приватного внз йде на біржу праці, реєструється як безробітний і отримує допомогу з наших з Вами податків. Це справедливо?
Коментувати
ого...
". Хіба ми віддаємо дитину в зво не для того, щоб вона там розширила свій світогляд, поглибила знання і банально навчилася вчитись?-навіщо забирати у неї цей шанс?" ну ничего себе... Вам так надо неучей определить в ВУЗы, чтобы они ещё 4 года сидели с няньками? Вы считаете,ч то в ВУЗах они. неучи, научат учиться? В таком случае я понимаю пустопорожность разговоров. Правильно. Блаблабла.
Небайдужий
Шановні колеги! Питання не виглядає таким однозначним як його намагається подати мон: 1. Вище 150 балів за статистикою набирають меньше 30% дітей, а два сертифікати вище 150 балів набере ще менша частина; 2. Хіба ми віддаємо дитину в зво не для того, щоб вона там розширила свій світогляд, поглибила знання і банально навчилася вчитись?-навіщо забирати у неї цей шанс? І що дитині робити той рік, якщо вона здасть на 149? 3. Весь світ іде до найбільш широкого охоплення населення вищою освітою, навіщо ми робимо з цього щось вузьке, елітарне і недоступне? Хіба що задля виштовхування молоді закордон! 4. Якщо ваша дружина хоче освоїти психологію не для професії, а для того, щоб краще розуміти я на міжочобових стосунках - навіщо їй то зно? Навіщо ми її позбавляє о можливості освоїти нові знання? Запитань можна ставити багато. І головне - хто вирішує долі цілого покоління? Ковтунец, Шаров, Гриневич? - смішно...ніхто їх не знає і не поважає, а скоро і забудуть, але час не верне..
1111
Для Небайдужий: Ні! Ви не "віддієте дітей в зво аби розширити світогляд". До вишів вступають дорослі люди аби навчитись спеціальності. А розширюють світогляд шляхом читання книжок, відвідування театру та виставок тощо. Щось я не помітила недобору в цьому році бюджетників на медицину. Чому Ви вважаєте що кожен хто не навчився вчитись в школі, має вступити до вишу? За кордоном значно нижчий відсоток тих, хто отримує вищу освіту. А в нас кожен "двійочник" вважає себе головним лікарем і звинувачує державу в тому, що та не дає ним стати
Небайдужий
За спеціальністю ідуть в пту...в зво часто ідуть за іншим або за більшим...шкода,що ви все пов’язуєте з якимось конкретним голов.лікарем
1111
Для Небайдужий: Ви ідіот. Що означає "за спеціальністю ідуть в пту". Це в яких ПТУ на Вашу думку навчають вчителів, лікарів, інженерів. І де Ви бачите про конкретних лікарів. Я якраз говорила, про дітей таких батьків як Ви, які вважають що якщо їх дитина "трішки гірше написала ніж інші" все одно повинна стати головним лікарем. Якщо Ваша дитина перебрала Ваші гени, жодних шансів на вступ у неї немає. Відразу збирайте гроші на закордон. Або змініть своє ставлення, та вступайте до медколеджу.
Коментувати
Андрій
Шановне панство, а давайте подивимось на це питання з іншого боку: чи винна дитина, що її недовчили в школі? Сьогодні майже половина школярів змушені додатково займатись з репетитором для здачі ЗНО (а це додаткові витрати, які не всі батькі можуть собі дозволити). Крім того, сьогодні легше поступити до ВУЗів Польщі, Чехії, Болгарії, Літви, Латвії та інших країн Європи, чим в українські вищі. А як же "право на освіту"? Невже нікого не хвилює те, що наша молодь виїзджає за кордон на навчання і 80% не повертаються! Може про це треба подумати? Так можно поставити 200 балів і закрити майже всі вищі навчальні заклади. А викладачів куди? Теж за кордон? Може таки треба подумати, а не розмахувати шаблями над головою...
совесть
Для Андрій: Діти їдуть навчатися за кордон не тому, що ЗНО складне. 150 балів важко набрати? Та не смішіть людей. Справа в іншому. В бажанні залишитися там, щоб мати РОБОТУ, за яку НОРМАЛЬНО ПЛАТЯТЬ, й прогнозоване середовище, яке дає можливість планувати своє майбутнє.
Андрій
Я багато спілкувався з батьками і з дітьми, які поїхали в закордонні ВУЗи (професійний інтерес) і перша причина - більш лояльні умови вступу, а потім вже можливість залишитись (там не так легко знайти кваліфіковану роботу для іноземців як ви).
Віктор
Викладачів в школи! Вчителів не вистачає ж
Коментувати
Катя
Звісно в усіх вищих закладах від 150 балів. А не тільки медицина, право. Так само і поліця, військові , педагоги від 150 балів. Не набрав є технікум, коледж , пту. Роботи всім вистачить. Потрібно навчатися. Так і мова українська теж 150 балів. Мову потрібно знати, а то в цьому році в медичні вузи мову взагалі 130 балів брали, а профілюючі 150. Це наша державна мова і тільки від 150 балів
Олександр
А в педагогічні вузи 100 балів нормально? Який вчитель навчатиме наших дітей? Звичайно ж, на всі спеціальності 150 балів Міністерство не встановить, саме тому, що у багатьох вишах викладачі залишаться без роботи.
Марина Харитонова
Для Олександр: ???? Я підтримую Ваші слова!
Коментувати
Катерина
На всі спеціальності, по всіх предметах ЗНО, обов,язко не менше, як 150 балів. Чітке розмежування: 150 баліа-ВУЗ, нижче-технікум, училище.
Світлана
Давно пора, при цьому щось дуже мало приходить на думку спеціальностей з низьким рівнем відповідальності і при цьому з необхідністю вищої освіти.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!