Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни
Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Документ розміщено для громадського обговорення, яке триватиме до 19 вересня 2018 року.

Проект Умов прийому до вишів містить 10 основних новацій. Зокрема, передбачається, що наступного року для вступу до закладів вищої освіти прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, за виключенням результатів ЗНО з іноземних мов.

Також планується внести зміни в терміни вступної кампанії, основна частина якої має стати коротшою. Реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалавра має розпочатись за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО - з 16 березня до 15 травня. У Міносвіти зазначають, що це має усунути ризики узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Разом з тим, буде передбачено проведення додаткової сесії творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але виключно на контрактні місця.

Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних університетах.

Ще однією новацією вступної кампанії 2019 року має стати запровадження механізму першочергового зарахування вступників у медичні та педагогічні виші, які виявлять бажання працювати у сільській місцевості. Зокрема, йдеться про вступників на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Планується також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. У 2019 році будуть запроваджений мінімальний поріг у 150 балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після закінчення 11 класів на бакалавра пропонується залишити й на вступ у 2019 році. Наступного року ця схема теж діятиме, однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Приміром, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, з метою підвищення популярності вивчення цих предметів серед школярів.

Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».

У 2019 році планується також набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде саме 2019 року, вступ на молодшого бакалавра наступного року буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Інша з головних новацій – для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов’язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М.

Надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу kernychna@mon.gov.ua

Проект умов прийому - 2019

Освіта.ua
04.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирине
Вы в своём уме? Вы предлагаете лечить людей глупцам? Они не способны школьный курс на нормальный уровень освоить. Способны ли они курс высшей школы усвоить? Ваш вопль есть вопль: "дайте нам рубить бабло с глупых студентов"
Ирина
На сегодняшний день жуткий недобор в мед универы, говорю за ХНМУ, вместо 150 человек набрали 75, ещё часть отсеят за неуспеваемость. И что мы имеем в результате? Половину выпускников уедет за границу, половину поймут, что эта профессия совсем не денежная, еденицы остануться работать. С такими "новациями " и реформами, скоро в наших поликлиниках нас будут лечить "иностранные чучмеки", которые поступают, естественно без зно в наши вузы. Люди, если вы люди, что вы творите?! Какие математики и физики для медика?! Что вы творите, оставьте все как было! Займитесь реальными проблемами!
Brif
Не думаю что мнение граждан интересует кого-то ,главное -сокращение высшей школы,в этом году недоборы в мед.вузах,введением физики и математики результат только усилят.И не волнуют никого ни абитуриенты,ни проблема недостатка врачей.
Александр
Реформу медицинского образования нужно начинать с медицинских колледжей. Поступление после 9-го класса как было, так и осталось за взятки. После колледжа "купившие" места, поступают по внутренним тестам Вузов, минуя систему ЗНО. И поднимайте Вы порог хоть до 180 баллов, а детки денежных родителей займут места в медвузах по-любому.
Катерина Сергіївна
Боже, щойно подивилася на медицину! Моя дитина в істериці!!! Не добавляйте фізики й математики як обов’язковий предмет, благгаааюю! Не руйнуйте 2-х річної праці на біології й хімії!! Введіть з 20 року!!!!
Іван
Проти фізики на медицині! До чого так фізика? Не робіть бардак! Залишіть як було раніше!!!! Дайте на вибір хімію або математику!
Світлана
Не змінюйте факультет медицини! Учні не зможуть вивчити математику, зрозумійте, дайте ще рік на підготовку до екзаменів, не робіть це зненацька!
Микола
Категорично проти фізики і математики на медицині!!!! Профільний предмет- біологія!!! І крапка, шановне міністерство, у країні ще лікарів не буде!!! А 3 предмет залишіть на вибір, тобто хімія або математика! Якщо хочете ввести математику, то робіть це поступово, попередьте за 2 роки, а не за 9 місяців. Увійдіть у положення дітей!
Анна
Яка математика на медицині? Що ви творите, схаменіться!!!! Будьте людьми, не робіть хаосу між майбутніми лікарями! Залишіть факультет медицина у спокої! Нехай діти здають хімію і біологію!
Ольга
Доброго вечора. Хотілося б висловити свою думку про обов’язкову математику для вступу на медичні факультети. Біологія і хімія повинні бути обов’язковими предметами на такі спеціальності, дайте дітям спокійно вступати до омріяних вузів. Більшість почали займатися підготовкою до ЗНО з біології і хімії ще з 10 класу, зовсім не підозрюючи про такі зміни!!!! Введіть такі зміни у 20 році, щоб учні знали, чого чекати, а не зненацька покидали вчити біологію або хімію й зубрили небажану фізику!!! Прийміть до уваги нашу думку, будь ласка!!!! Дайте ще рік на підготовку!!????
Майже емігрант
Не зрозуміла дискримінація одних галузей знань порівняно з іншими. Економістам необхідно сертифікат з української мови, всім іншим мову знати не потрібно? Ті тріюшники, які не пройдуть на Медицину, Економіку, будуть лаву гріти на бюджеті за технічними спеціальностями. Теж саме стосується англійської мови при вступі до магістратури. Я так розумію про виробництво, структурні зміни в економіці мова не йде, вони не плануються. Хіба що руками інженерів, які ні мов, ні математики не знають. Умови вступу повинні бути рівні для всіх. Подивіться з якими балами люди проходять на середню освіту на бюджет. В країні назріває гуманітарна катастрова, криза вже давно. Молодь буде виїджати за кордон, там працювати та навчатися. Там непотрібно ЗНО, там є робота, є перспективи. Простий приклад, пройде дитина всі ЗНО, ще раз ЗНО, а потім потикається на мінімалку, і закордон полуниці збирати. Освіта, культура, медицина - цн все складові надбудови. Базису не має - виробництва. Ось що треба реформувати, залучати інвестиції, створювати робочі місця.
алла
А в педагогічні виші не потрібно встановлювати мінімальний поріг у 150 балів? Чи це професія не з особливо високим рівнем суспільної відповідальності?
Наталія
Для алла: Тож в педвузи недобір. Там із 122 балами профільного предмету можна вступити на бюджет. Мудрі (розумні) люди вже туди не йдуть вчитися.
алла
А хто має вчити мудрих (розумних) людей?
Коментувати
Галина
де проводиться громадське обговорення проекту умов прийняття до вишів. Від кого приймаються чи реєструються зауваження?
NN
Для Галина: Можете написать в Группу на ФБ "Вступ 2019". ЕЕ администратор О.Шаров. Обычно он отвечает на все вопросы.
Ирина
Також надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу kernychna@mon.gov.ua
Коментувати
Миколаївська область
Хочу внести наступну пропозицію. У медколеджі приймати тільки тоді, якщо абітурієнт здав ЗНО по біології на 130 або 140 балів. Така схема повинна стосуватися не тільки тих хто йде вчитися після 11 класу, але й тих, які будуть здавати ЗНО безпосередньо у коледжі після 2 курсу. Якщо хтось вважає це гнобленням чи відсіюванням. Тоді раджу записатися на прийом до сільського фельдшера, який виписує при ОРВІ тричі на день по таблетці аналгіну, або до медсестри, яка не вміє виконати елементарні дії, щодо догляду за хворими. Думаю міністр освіти повинна все зрозуміти.
таки-так-так
Для Миколаївська область: 150 балів. Фельдшер або медсестра несуть не меншу від лікарів відповідальність.
Крісті
Для Миколаївська область: А по якій причині гноблення? Закінчив 2 курс коледжу. Здав ЗНО на 150 балів. Отримав право на переведення до 3 курсу. Не здав. Атестат в руки і до транспортного-механічного училища. Це гноблення, коли слабеньких дітей допускають вчитися у медичному. Гноблення народу. І ще батькам варто зрозуміти. Для того щоб бути медиком, дитина має мати знання.
Галина
А вчитель чи механік чи архітекотр не повинен мати знання7 Чи від не для людей буде працювати, а інженер??? А в транспортно-механічному значить можна трієчників???? Дивний підхід....
Коментувати
Ліда
Поширилася така інформація, що тепер обов’язковими предметами ЗНО є українська мова та література і математика. Інформація правдива?
Владик
Для Ліда: Ти з дуба на кактус Чи тiки народился?
Ліда
Я маю на увазі , що укр мова та література обов’язкова, а вже за вибором 2 предмет обов’язково математика, чи історія. Але кажуть що у 2018 році прийняли, що вже і математику додали як обов’язкову. Тобто укр мова та література і математика є обов’язковими предметами, а потім абітурієнт вже обирає собі 3,4 предмет по спеціальності
DOCENT
Це буде не раніше ніж 2020, а то і 2021 році
Коментувати
Лілія
Що таке молодший бакалавр? Це технікум? Якщо всткп після 9 класу, то які сертиіікати ЗНО?
DOCENT
Для Лілія: на молбака всуп ВИКЛЮЧНО на основі ПЗСО і тільки за ЗНО. Це буде перший набір з моменту запровадження цього рівня освіти в Законі 2014 року. "Стаття 5. Рівні та ступені вищої освіти 3. Молодший бакалавр - це освітньо-професійний ступінь, що здобувається на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти і присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 120-150 кредитів ЄКТС. Обсяг освітньо-професійної програми для здобуття ступеня молодшого бакалавра на основі ступеня молодшого спеціаліста визначається закладом освіти. Особа має право здобувати ступінь молодшого бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти."
Лілія
Docent, дякую за роз’яснення. Тільки теер незрозуміло: раніше безкоштовні були три ріаня освіти (мол. спец., бакалавр і магістр). Тепер буде 4 безкоштовно? Чи той, хто отримав молбака вже не зможе, наприклад, безкоштовно вступити на бакалавра? Після закінчення технікуму вступити до універу безкоштовно вже не можна?
Лілія
Ще раз поясню питання. Дитина навчається в технікумі на бюджеті. Після закінчення отримує неповну вищу освіту (це і є молбак?) і може вступити на другий (третій?) курс універу. Але ніде в ЄДБО я не зустрічала бюджетних місць для вступу на 2-3 курс, тільки контракт. Тобто, якщо мій син навчається на бюджеті в технікумі (він вступив після 9 класу), то він може вступити на бюджет на 1 курс універу, чи він уже "використав" безкоштовне навчання на бюджеті на мол бакалавра?
Коментувати
Клеопатра
Це Правила прийому , підготовлені тими , хто хоче виштовхати нашу молодь за кордон. Ні в США , ні в ЄС такої нісенітниці ніхто не втюхує. Там самі університети все роблять і ніхто туди носа не сміє сунути. Жалко , що в Міносвіти ніхто цього не січе!! Прикро ,що міністр цього не розуміє. Доколе?
Loki
Для Клеопатра: Так в закордонних університетах не буває такого, що людині дають диплом тільки за те, що він сплатив за навчання. Там диплом треба здобути наполегливою працею, а у нас контрактних студентів не відраховують навіть якщо він розмовляти не вміє. Потім ця особа йде працювати у суд/прокуратуру/держустанову/лікарню/аптеку. Все вірно робить міністерство. Якщо університеті в погоні за ставками і грошима не здатні поставити фільтри на виході, потрібні фільтри на вході.
Олена
И не ждуть подачку Из бюджета
Галина
Мова йде не при диплом, а про умови вступу. Хто вибирає предмети ЗНО? Люди, що вибирають гуманіітарну професію не технічну мають здавати математику або фізику. Яким чином це пов"язано з дипломом? Та й не всі "математики" "розмовляти вміють", люди задачі розв"язують. Чому лише майбутній лікар має здати ЗНО не нижче 150, а майбутній вчитель, інженер всіх напрямків, архітектор, юрист? Хіба вони не в Україні живуть чи може не на благо громадян України будуть працювати.? А чому не ставити не на технічні професії історію України, чи може це не важливо знати свою історію? Дивний підхід із щорічною зміною предметів при дії сертифікатів ЗНО 3 роки . Чомусь при обговоренні про це не згадують і пропозицій не дають чи зауважень. Тому що обговорення - це тільки формальність.
Коментувати
Леся
Не можна починати здавати ЗНО із 16 березня. Це просто жах для учбового процесу у школі, особливо якщо у твоїй школі проходить ЗНО. А по-друге навіть не встигається вичитуватись програма для 11 класу. Дітям мало часу підготуватися. Сроки здачі ЗНО залишіть як і були!!!
Олена
Для Леся: це не ЗНО, а творчі конкурси будуть раніше, ніж саме ЗНО.
Коментувати
Дніпровець
"... однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Приміром, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, з метою підвищення популярності вивчення цих предметів серед школярів." Хтось може пояснити, що це означає на прикладі? Для яких спеціальностей сертифікат з математики буде потрібен, де того не було у 2018 року??
I
Для Дніпровець: https://mon.gov.ua/storage/app/media/gromadske-obgovorennya/2018/09/04/dodatki-umovi-2019.pdf Додаток 4 до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році. 3. Інформація про другий та третій конкурсні предмети наведена в таблиці.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!