Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни
Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни

Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Документ розміщено для громадського обговорення, яке триватиме до 19 вересня 2018 року.

Проект Умов прийому до вишів містить 10 основних новацій. Зокрема, передбачається, що наступного року для вступу до закладів вищої освіти прийматимуть сертифікати ЗНО 2018 та 2019 років з усіх предметів. Подати також можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, за виключенням результатів ЗНО з іноземних мов.

Також планується внести зміни в терміни вступної кампанії, основна частина якої має стати коротшою. Реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалавра має розпочатись за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а сам прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Щоб прибрати можливу корупційну складову під час творчих конкурсів, МОН пропонує проводити їх до основної сесії ЗНО - з 16 березня до 15 травня. У Міносвіти зазначають, що це має усунути ризики узалежнення вишами результатів творчих конкурсів від оцінок ЗНО. Разом з тим, буде передбачено проведення додаткової сесії творчих конкурсів з 1 до 22 липня, але виключно на контрактні місця.

Заклади вищої освіти також повинні будуть попередньо узгоджувати графік проведення конкурсів з МОН. Таким чином буде прибрано дублювання днів проведення конкурсу за однією і тією ж спеціальністю в різних університетах.

Ще однією новацією вступної кампанії 2019 року має стати запровадження механізму першочергового зарахування вступників у медичні та педагогічні виші, які виявлять бажання працювати у сільській місцевості. Зокрема, йдеться про вступників на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Планується також розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. У 2019 році будуть запроваджений мінімальний поріг у 150 балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після закінчення 11 класів на бакалавра пропонується залишити й на вступ у 2019 році. Наступного року ця схема теж діятиме, однак будуть змінені переліки предметів для певних спеціальностей. Приміром, розширено застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики, з метою підвищення популярності вивчення цих предметів серед школярів.

Для вступу в магістратуру буде збільшено перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, планується додати спеціальності «Музеєзнавство, пам'яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».

У 2019 році планується також набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде саме 2019 року, вступ на молодшого бакалавра наступного року буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Інша з головних новацій – для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі знань «Управління та адміністрування» треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов’язковим буде сертифікат про складання Ліцензійного інтегрованого іспиту Крок М.

Надати пропозиції до проекту Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік можна до 19 вересня 2018 року на адресу kernychna@mon.gov.ua

Проект умов прийому - 2019

Освіта.ua
04.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Я так і не зрозумів чи можна поступати в 2019 році за сертифікатом ЗНО 2018 року?
Ірина
Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Тут можна запитати про все. ВСЕ для Абітурієнта Telegram- https://t.me/welcom_to_VSPU Viber- https://invite.viber.com/?g2=AQBEpra0AFQ%2FD0j4sjJULJ0xsWeQKLaJSPvwOh6PrrUPZipGVvtATzUsV03e2EO6
Оля
Я закінчила технікум 10 років тому і отримала диплом молодшого спеціаліста але хочу поступати в вищий навчальний заклад. Чи потрібно здавати зно?
Ірина
Для Оля: Так, потрібно
Ірина
Для Оля: Для Настя:https://invite.viber.com/?g2=AQBEpra0AFQ%2FD0j4sjJULJ0xsWeQKLaJSPvwOh6PrrUPZipGVvtATzUsV03e2EO6
Коментувати
Бонна
Поступала в університет на бакаларва після коледжу рік назад, говорили що в магістратуру можна якось попасти на бюджетне місце (я інвалід 3 групи) з вступним випробовуванням, з 1 вересня 2018 року мені надзвонюють про ЗНО і англійської для вступу на магістратуру. При чому на сайтах університету-сайтах про ЗНО ніякої інформації немає про спеціальність 072 "Фінанси ,банківська справа та страхування". Куратор говорить "ЗНО буде" - офіційної інформації немає - ЩО РОБИТИ. І чого вона потрібна якщо працюю в СЕЛІ і ТОЧНО не буду її застосовувати. Разом з цим знайомі, що там навчаються на стаціонарі кажуть що ЗНО відмінили, бо пробне у вересні дуже погано всі здали. ЧИ ЦЕ СТУДЕНТІВ НАШОГО ВУЗУ 4 КУРСУ ВИМАГАЮТЬ ДОДАТКОВО ЗДАВАТИ ЗНО З АНГЛІЙСЬКОЇ ЧИ їм заплатли грошей щоб всі випускники-бакаларви пішли на ЗНО чи нас хочуть налякати щоб потім "Ой, знаете, відмінили, ой а ви що віддали декілька тисяч на репетировів, тю" ЯК? відповіді на моє запитання як грошей і часу немає ось як уже 3 місяці.
Ірина
Для Бонна: При вступі на магістратуру ЗНО/ІСПИТ з іноземної є обов"язковою умовою, плюс деякі спеціальності вимагають ще і фахового ЗНО.
Елла
Добрий день .Хотіла запитати я закінчую навчання в мед .коледжі і хочу іти дальше вчитися в університет спеціальність Фармація.Чи потрібно мені здавати ЗНО?Якшо так ,то я яких предметів ?
Коментувати
No name
Тільки в цій конченій державі можуть так просто змінити екзамени серед року!
До no name
Для No name: Пред’являйте свої претензії виключно Міністерству освіти й науки. До чого тут держава?
Коментувати
Настя
Зміна переліку конкурсних предметів стосується лише бюджетних конкурсних пропозицій,тобто якщо я хочу поступити на контракт то мені вже й не потрібно здавати математику чи фізику.А здаю як того року
Галина
Для Настя: це поки що невідомо. чекайте умов вступу від вишів. Кожен виш може встановлювати свої правила для контрактників. Зазвичай виші публікують умови вступу десь у грудні
Коментувати
Настя
Зміна переліку конкурсних предметів стосується лише бюджетних конкурсних пропозицій,тобто якщо я хочу поступити на контракт то мені вже й не потрібно здавати математику чи фізику.А здаю як того року
Oleg Kovtun
Я готував хіімію і бологію цілий 10 клас і літо, і тут ви кажете що потрібна математика або фізика. Математика вивчається лиш 1 курс, для чого таке робити ? Якщо хочете , то робіть на наступний рік , щоб діти змогли як слід підготуватися , а не за кілька місяців до зно ви кажете шо треба математику. Це просто абсурд!!!! Поставте себе на місце дітей! Уявіть яка зараз колотнеча , коли практично всі вчителі з математики або фізики зайняті! Як готуватись тоді???
Юрій
Шановні батьки абітурієнтів - підписуйте петицію, і тоді ми щось змінемо... https://petition.president.gov.ua/petition/47540
Ольга
Для Юрій:
Коментувати
Іван
Якщо я здам біологію математику мову і літературу, то зможу вступити на фармацію, чи тільки мед?
Тарас
Люди схаменіться! Я ціле літо вивчаю біологію і хімію щоб вступити в медичний. А тут на тобі ЗМІНИ "ФІЗИКА". Це що знущання?
Наталя
Чому так принижують дітей? Яка може бути фізика в медицині? Адже діти від травня готуються до ЗНО, а тут на тобі зміни. Їм і так важко.
Оксана
Шановні абітурієнти, якщо ви не згідні з цим абсурдним рішенням, то переходьте до заповнення петиції
Настя
https://petition.president.gov.ua/petition/47540 Як до такого можна було додуматися. Це тільки можливо в нашій країні)
Павлович
Для Настя: Еге ж. Тільки треба Вам Гройсману та Гриневич писати петицію. Не по адресі петиція. До речі, там 96 підписантів станом на сьогодні. "Малавата будєт".
Настя
Так мало,тому я й пишу аби люди також приєдналися і написали. Бо це ж просто жах.Вони б ще за день до ЗНО попередили))
Коментувати
Настя
ЛЮДИИИИ,Я ВАС БЛАГАЮЮЮ! Напишіть петицію,ось https://petition.president.gov.ua/petition/47540 Давайте назбираємо голоси,адже кожен голос важливий Потрібно набрати 25000 голосів проти цих змін
Григорій
Якщо б в МОН було бажання реально відібрати для вступу кращих абітурієнтів, тоді б давно уже б ввели апробований тест загальних навчальних компетентностей (на які непросто "натаскати", тут або є здібності, або їх немає, можна ще дискутувати зміст цих завдань), включили його результати як умова вступу на будь-яку спеціальність і тоді б не потрібно було б кожного року придумувати новий набір конкурсних предметів на різні спеціальності. Проблема ж в тому, що тоді ми б побачили плачевний стан середньої освіти в Україні. А так зараз точково планують нібито підняти рівень знань з математики або фізики без системних змін в освіті. В цьому році більше зароблять репетитори математики або фізики і більше стане психічних розладів у випускників, а держава зекономить кошти, бо держзамовлення не буде виконано. Через декілька років це ще приведе до скорочення числа навчальних закладів. Ось об’єктивні реалії Умов вступу.
Тимош
Як учень 11 класу "дуже радий" бачити ці зміни. Для людини, яка готується до вступу в медичний(уже як 2 роки) біологія і хімія це пріорітет №1 і яку я новину отримую, що мені треба здавати математику і фізику заміть біології і хімії? Це просто чудово. Як до цього можна було додуматись? Я відчуваю, що пед - місце, де збираються душі з розбитими мріями) Вчити фізику і метематику з кінця жовтня - саме те, що мені зараз потрібно) Навіщо мені знати біологічні процеси в людському тілі, будову кісток, рівні організації, захворювання, обмін речовин... це все непотрібно - треба знати особливості природних явищ, різні типи коливань, дисперсію світла, логарифмічні рівняння, синуси, косинуси, квадратні рівняння і функції)
для Тетяни
Вы умеете считать? Вот чудесненько.=Медикам надо бы сдавать математику-химию=биологию и физику. Тогда есть вероятность, что медиком НЕ станет глупенькое,но болтливое создание
Тетяна
Я рахую, що при вступі в медичний університет, профілюючі предмети мають бути хімія і біологія. Якщо медики будуть здавати математику, то що вже будуть здавати в технічні вузи? Це не правильно! Подумайте ще один рік, адже не так легко вивчити предмет , який вчився на протязі 10 років, за пару місяців- це нереально і дуже важко дітям!!! Зважте на наші прохання і побажання, подумайте, адже медикам і так важко вчитися і зарплата всього 3 тис гривень, тож туди ніхто не піде.
Оксана
Для Тетяна: A куди ще запропонують математику, де підтримка науково-дослідних,інженерних інституцій ,де ІТ сфера, оце і "престиж"Додумались!
Коментувати
Ірина
Я проти цих змін, не можна ось так все змінювати. Дітям і так важко!!! Хай будуть предмети на вибір. Не змінюйте те що було колись, а колись було краще, стабільно. Ми знали на 10 років наперід, куди будемо поступати і що будемо здавати. А зараз- кожнього дня щось змінюється. Подумайте!!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!