Як правильно вибрати онлайн-програму MBA?

10 запитань, які допоможуть вибрати програму гідну витрачених на неї ресурсів

Як правильно вибрати онлайн-програму MBA?

Не всі онлайн-програми MBA однакові. Тому, щоб вибрати програму гідну витрачених на неї ресурсів, постарайтеся поставити собі наступні 10 запитань, які пропонують декани закордонних бізнес-шкіл на підставі свого досвіду роботи в бізнес-освіті.

1. Чи має школа міжнародну акредитацію? Програма, яка не має гідної акредитації, швидше за все, виявиться тратою часу і грошей. Роботодавці не довіряють таким програмам, тому не робіть цього і ви.

Безперечними лідерами визначення світових стандартів у бізнес-освіті є три всесвітньо відомі акредитуючих структури: AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) - основна акредитуюча організація США, AMBA (Association of MBAs) - європейська акредитуюча організація, розташована у Великобританії, і EFMD (European Foundation for Management Development) - Європейський фонд розвитку менеджменту, що знаходиться в Брюсселі.

Акредитацією бізнес-шкіл в Східній Європі займається Асоціація розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи CEEMAN (Central and East European Management Development Association) створена в 1993 році з метою прискорення розвитку управлінських технологій.

Якщо ваша програма або бізнес-школа, яка її надає не має акредитації цих лідируючих організацій, можливо, вона присутня в авторитетних світових чи національних рейтингах. Щоб переконатися в тому, що програма дійсно акредитована або присутня в рейтингу відвідайте сайт відповідної акредитуючої організації.

2. Чи отримують випускники точно такий же диплом, як і слухачі кампусу? В ідеалі, диплом випускника онлайн-програми повинен не відрізнятися від диплома, який отримує випускник, що навчався безпосередньо на кампусі бізнес-школи.

3. Чи можна переводитися з онлайн-програми на кампус? Ще одним критерієм того, що бізнес-школа дуже серйозно ставиться до своєї програми, є те, що вона дозволяє своїм слухачам переводитися з онлайн на стаціонарний курс. Готовність школи на такий крок, говорить про те, що навчання на онлайн-програмі проходить за найвищими стандартами школи.

4. Які результати навчання для студентів, які закінчили програму?
Школа повинна бути в змозі надати Вам статистику про те, скільки студентів завершили програму і які їхні успіхи в працевлаштуванні. Можливо вам також вдасться з'ясувати як вони просуваються по службі і чи отримують підвищення заробітної плати.

5. Які послуги надає програма? Студенти, що проходять онлайн-програму не мають переваги вчитися на кампусі пліч-о-пліч з іншими студентами, а також спілкуватися з рекрутерами. Дізнайтеся про можливості нетворкінгу і доступу до кар'єрного офісу школи.

6. Які технології викладання використовує школа? Давно минули ті часи, коли викладачі входили в студію, записували лекції і відправляли їх в Інтернет.

Якісні програми будуть пропонувати записані лекції, живі програми, де ви зможете взаємодіяти з викладачами та платформи, де ви зможете спілкуватися з такими ж як ви студентами. Ви також можете очікувати наявності інтерактивних дошок обговорення, де студенти можуть ставити питання і чекати своєчасної відповіді від викладачів.

7. Хто буде викладати на програмі? В ідеалі ви повинні побачити ті ж самі імена викладачів, що і на очній формі навчання. Якщо школа не надає кращих своїх викладачів у своїй онлайн-програмі, не довіряйте їй.

8. Скільки годин на тиждень ви повинні присвятити програмі? Більшість установ наполягають на тих же вимогах до змісту онлайн-курсів, що і при очному навчанні. Тим не менш, заняття можуть бути рознесені у часі по-різному. Дізнайтеся наскільки графік занять підходить для вашого ритму життя.

9. Які можливості нетворкінгу? На очних програмах частка освітнього досвіду, одержуваного завдяки нетворкінгу може перевищувати 50%. Інтернет трохи змінює цей порядок. Як правило, ви не побачите ваших колег обличчям до обличчя кожен день. Ось чому важливо дізнатися, які можливості ви будете мати для особистої взаємодії і командних проектів.

Вам також бажано дізнатися, як будуть сформовані команди для роботи над спільними проектами протягом всієї програми. Бажано, щоб програма мала поєднання довгострокових командних проектів і короткострокових сесій обміну досвідом.

10. Які можливості дає онлайн-MBA в плані спеціалізації?
Якщо ви розглядаєте кар'єру в певній сфері, переконайтеся, що ви можете відвідувати посилені курси в цій області. Перевірте онлайн-програми на можливість відпрацювання ваших навичок за спеціалізацією.

Освіта.ua
18.07.2015