Безкоштовний MBA на базі онлайн курсів

Співробітниця USAID склала власну програму MBA з безкоштовних Масових відкритих он-лайн курсів MOOC

Безкоштовний MBA на базі онлайн курсів

Лорі Пікард - фахівець USAID з розвитку сільського підприємництва в Руанді. Її мета - пройти програму MBA онлайн, використовуючи безкоштовний матеріал провідних світових бізнес-шкіл у вигляді Масивних відкритих онлайн курсів (MOOC).

MOOC, які розглядалися з іронією в перші дні, в даний час вважаються хорошим способом для будь-якого охочого отримати нові навички за межами університету або магістратури.

В останні кілька років, «топові» бізнес-школи, такі як Єль, Гарвард і Вортон почали безкоштовно пропонувати добірки ввідних курсів від видатних викладачів, прагнучи зробити навчальні матеріали доступними для тих, хто хоче вчитися.

Зростання кількості бізнес-курсів MOOC було зафіксоване Асоціацією з розвитку університетських шкіл бізнесу (AACSB). Її результати показують, що кількість шкіл, які пропонують безкоштовні онлайн бізнес-курси подвоїлася менш ніж за рік ще в 2012 році, а кількість самих MOOC, які пропонують бізнес-курси , також подвоїлася в ті ж терміни.

Хоча MOOC рідко надають загальновизнаний диплом про закінчення навчання, часто випускники цих курсів отримують сертифікат з описом отриманих навичок, і, у міру розвитку такого типу курсів, положення MOOC як легітимної освітньої платформи зміцнюється.

Лорі Пікард буде першою, хто намагається отримати (майже) безкоштовну ступінь MBA

32-річна Лорі Пікард планує отримати онлайн MBA протягом трьох років менше ніж за 1000 доларів США, продовжуючи працювати повний день в USAID. Будучи спочатку зацікавленою в висококласних дорогих програмах MBA, доступних в США (які часто можуть коштувати близько $ 100 000), Пікард стала вивчати європейські курси, які були коротші і коштували в чотири рази менше американських.

Зрештою, після того як її друг поступив на безкоштовний фінансовий курс Coursera, Пікард зрозуміла, що створення власної онлайн-MBA - теж варіант.

Сайт No Pay MBA (безкоштовний MBA) - плід праць Пікард, який вона використовує, щоб залучити інших людей до ідеї (майже) безкоштовної MBA-освіти. В її блозі можна побачити всі курси, на які вона поступила для отримання своєї онлайн бізнес-освіти або збирається поступити пізніше.

У Лорі вже є послідовники. План першого семестру Пікард, який є на сайті показує, наскільки серйозно вона ставиться до своєї саморобної програми MBA. Ґрунтуючись на стандартній навчальній програмі MBA, перший семестр Пікард присвячений темам менеджменту, лідерства, етики бізнесу, фінансів та бухгалтерського обліку.

Пікард вже чотири місяці навчається за своєю програмою і завершила п’ять онлайн-курсів. Але курси MOOC, здається, підходять не для всіх, і дослідники з університету Пенсільванії констатують, що тільки 4% з мільйона користувачів MOOC фактично завершили свої курси. Для успішного завершення MOOC необхідні величезні самодисципліна і мотивація. Пікард визнає, що підтримання цієї мотивації може бути складним і саме тому вона створила блог. «Я зробила публічну заяву, - розповідає вона CNN, - так що не має значення, скільки у мене читачів, навіть якщо це тільки я і кілька моїх друзів. Мене мотивує знання того, що є свого роду зовнішній індикатор мого просування до наміченої мети», - підкреслює вона.

topmba.com
13.11.2014