10 онлайн програм MBA кращих університетів світу

Forbes склав свій список бізнес-шкіл, де краще навчатись дистанційно

10 онлайн програм MBA кращих університетів світу

Провідні університети світу переводять навчання MBA в режим он-лайн. Університетські викладачі просто ведуть свої лекції у Skype, домашні завдання доступні на персональній сторінці студента в Інтернеті, там же за їх виконанням стежать професори. У західній системі освіти наголос робиться на самостійні завдання, тому дістанційні програми MBA кращих університетів за якістю не поступаються очному навчанню на кампусі.

Віртуальні знання

Процес вступу на онлайн-програму такий самий, що й на загальних підставах. Вам знадобляться бали іспитів TOEFL (тест з англійської мови), GRE (тест із математики та англійської) або GMAT (тест для визначення здатності успішно навчатись у бізнес-школах), резюме, рекомендаційні листи, а також два-три есе на різні теми, пов'язані з бізнесом і планами на майбутнє.

Навчання обійдеться в кілька десятків тисяч доларів, але, у кінцевому рахунку, студент економить: проживання в іншій країні, перельоти обійдуться майже в таку саму суму, що й саме навчання. Утім, кращі університети на додаток до онлайн навчання мають й очні сесії для вирішення практичних завдань і нетворкінгу.

     

Онлайн-MBA не поступається фул-тайм програмам і за навантаженням. Завданням доведеться приділяти 2-3 години на день, при цьому вихідні будуть присвячені лекціям та семінарам у Skype. Перевага підходу в тому, що отримані знання можна відразу застосовувати на практиці. «Найцікавіше, усе, що я вивчаю й дізнаюсь на лекціях і з підручників, я можу відразу ж застосовувати на практиці, і це дає мені певний поштовх», - пояснює студентка Manchester Business School Сахар Аль-Юсеф.

Студенти онлайн-програм цінують можливість управляти своїм часом. «Логінитись в онлайні де завгодно - просто дивовижна можливість. Я заходив у систему в Німеччині, логінився у Гуамі, система дуже гнучка», - розповідає випускник 2012 року Kelly School of Business Тоні Перон.

Недолік онлайн-MBA в тому, що, намагаючись заощадити кошти, можна потрапити на «штампувальників» дипломів або елементарно не розрахувати сили, зваливши на свої плечі дуже багато.

У 2012 році дослідницька компанія „QS” зробила першу спробу скласти список кращих дистанційних програм MBA. З’ясувалося, що всього їх існує близько 300, але якість більшості з них залишає бажати кращого.

Forbes вибрав десять онлайн-програм, які фігурують у списку QS та в інших престижних рейтингах – The Financial Times, Business week, US News & World Report, The Economist, Wall Street Journal, Princeton Review.

1. The University of Manchester (Велика Британія)

Вартість навчання - 24255 фунтів стерлінгів (близько $38000).

Manchester Business School пропонує он-лайн-програму Global MBA. Вона фігурує в рейтингах Forbes і The Financial Times. Заочна програма триває три роки, але, за бажанням студента, курс можна продовжити до 5-ти років.

Менше 50 % навчання припадає на лекції, решта – на «метод кейсів» (техніка навчання, що використовує опис реальних економічних, соціальних і бізнес-ситуацій). Практичні заняття також проводяться в режимі онлайн, але можна приїхати до одного з міжнародних центрів університету, які знаходяться в Манчестері, Дубаї, Сінгапурі, Шанхаї, Майамі та Сан-Паулу.

Ця британська програма гарантує слухачам хороші зв'язки, оскільки 80% учнів - студенти з-за кордону.

2. The Indiana University (США)

Вартість навчання - $1,145 за кредит (мінімум 38 кредитів).

Kelley School of Business пропонує 2- або 5-річну програму для отримання ступеня MBA дистанційно. Ця школа бізнесу періодично з'являється в рейтингах Business Week, US News & World Report, The Financial Times.

Програма славиться максимальною гнучкістю і підійде як тим, хто хоче прискорити процес навчання, так і тим, кому, наприклад, знадобиться взяти тайм-аут на один-два семестри. Навчальний план дозволяє отримати подвійний MBA, додати до своєї освіти певні знання - 38 кредитів із 51 кредиту (credit hours) програми обов'язкові, а решту можна вибирати.

3. IE Business School (Іспанія)

Вартість навчання - 64000 євро ($84000 за 13 місяців).

Ця програма отримала визнання The Economist, Business week, The Financial Times.

Навчання максимально інтерактивне, частина роботи проходить в режимі онлайн, а очні сесії проводяться в міжнародних центрах в Іспанії, Китаї, США та Бразилії. Програма пропонує зробити акцент на ринках Азії та Латинської Америки.

4. University of Warwick (Велика Британія)

Вартість навчання - 6950 фунтів стерлінгів (близько $10000 за рік).

Warwick Business School - друга у світі і краща он-лайн-школа бізнесу у Великій Британії за версією Financial Times.

У більшій мірі курс викладається на відстані, але двічі на рік треба приїхати до університету, щоби взяти участь у 3- і 5-денних сесіях. Студенти отримують мультимедійні матеріали для вивчення, а також список необхідної літератури. У кожному модулі передбачені онлайн-заняття за розкладом.

5. Thunderbird School of Global Management (США)

Вартість навчання - $69800 (за 46 кредитів).

Програма MBA Thunderbird має безліч нагород і фігурує в першій п'ятірці рейтингів різних років The Economist, Wall Street Journal, The Financial Times, US News & World Report, Business week.

Програма триває 19-28 місяців і являє собою суміш онлайн-роботи й семінарів, які проходять на кампусі. Курс створений спеціально для працюючих людей і включає комплексну роботу з різними аспектами глобального управління, світової економіки, не забуваючи при цьому про регіональне бізнес-середовище. Середній вік учасників програми - 34 роки, приблизний досвід роботи - 8 років.

6. Durham Business School, Durham University (Велика Британія)

Вартість навчання - $29000.

Одна з найвідоміших у світі програм Global MBA, згідно з The Financial Times і The Economist, доступна в режимі онлайн. Курс триває три роки, але є можливість завершити програму за два.

«Глобальний бізнес ніколи не спить», - такий девіз Durham Business School. Спочатку кожному студенту видається трирічний план навчання. Програма включає можливі виїзні модулі, але в семінарах можна брати участь в режимі онлайн. По завершенні курсу студенти пишуть дисертацію.

7. Euro MBA (Нідерланди)

Вартість навчання - 28500 євро ($37500 за два роки).

Школа бізнесу в Нідерландах - європейська програма для менеджерів, орієнтованих на міжнародний ринок. Euro MBA фігурує в рейтингах The Economist.

Програма складається із шести тижнів очного навчання в різних містах Європи, під час якого студенти знайомляться з реаліями європейського бізнесу та актуальними проблемами управління, а також з десяти онлайн-модулів. Поряд з індивідуальною домашньою роботою учасники програми вирішують групові завдання. Групи формуються в режимі онлайн, складаються з 4-6 осіб як мінімум трьох національностей. Для завершення курсу студенти роблять фінальний проект, застосовуючи отримані знання на практиці.

8. Penn State University (США)

Вартість навчання - $59312 за дворічну програму.

Smeal College of Business університету штату Пенсільванія у США відзначена в рейтингах Bloomberg Business week, The Economist, Financial Times, Forbes, The Princeton Review, US News & World Report.

Одна із кращих шкіл бізнесу пропонує iMBA найвищого рівня. Університет використовує єдину технологію, щоби студент міг потрапити у «класну кімнату» у режимі онлайн. Там учень бачить свої домашні завдання, спілкується з викладачами, слухає лекції, відповідає на запитання.

9. Temple University (США)

Вартість навчання - $62208.

Онлайн MBA складається із 48 кредитів, вартість кожного кредиту - $1296. Програма Fox School of Business із Temple University отримала позитивні відгуки The Economist, Forbes, The Princeton Review, US News & World Report.

Курс побудований на базі сучасних соціальних технологій, включає якісні відео та презентації, використовує новітні технології веб-конференцій. На початку програми студенти повинні провести один тиждень на кампусі, знайомлячись один з одним, а потім продовжують колективну роботу в онлайн, зміцнюючи свої зв'язки та знання.

10. Drexel University Le Bow College of Business (США)

Вартість навчання - $58000 за два роки

Le Bow College of Business пропонує отримати MBA парт-тайм, онлайн або поєднати обидва методи. Школа бізнесу була визнана Business Week, Financial Times, Entrepreneur і The Princeton Review однією з найвпливовіших у світі.

Студенти беруть участь у воркшопах, виступаючи консультантами та допомагаючи компаніям вирішувати реальні проблеми. Завдання орієнтовані на виховання командного духу і вчать менеджерів працювати спільно. У школі регулярно читають лекції відомі СЕО, з якими студенти можуть вільно спілкуватись у режимі онлайн.

Forbes Украина
03.04.2013