Краща дистанційна бізнес-освіта

Якщо раніше очне навчання було більш популярне, то останнім часом західні компанії більш охоче беруть на роботу випускників дистанційних програм

Краща дистанційна бізнес-освіта

Росія і країни СНД відстають від цих трендів, але все стрімко змінюється, і ці зміни вже видно неозброєним оком.

Особливості національної СДО


Великі і найстаріші вузи і бізнес-школи на ринку Росії і країн СНД повільно розвивають проекти по СДО. Вони звикли проводити очні програми, які часто «б'ють по гаманцю» студентів, оскільки видаткова частина в очному навчанні для вузу вище + йде «надбавка» за бренд. Але для більшої ефективності навіть очні програми бажано проводити з використанням дистанційних технологій.

Останні міжнародні дослідження свідчать про те, що студенти що займаються в СДО, демонструють більш високі результати, ніж студенти очного формату навчання. В даному випадку викладач очного формату протистоїть великій команді методистів, педагогічних дизайнерів та тьюторів, які максимально повно збирають інформацію з певної теми, висвітлюють її з різних сторін, перетворюють в максимально зручну для сприйняття форму і закріплюють знання із застосуванням різноманітних вправ і тренажерів.

Також багато навчальних закладів хоча і прагнуть розробити свою СДО, але не наважуються на такий проект навіть за наявності коштів. На ринку майже немає професіоналів, які могли б комплексно управляти подібними проектами на необхідному рівні.

«Ми вважаємо, що всі системи дистанційного навчання, які використовують сьогодні навчальні заклади в СНД і навіть у багатьох західних вузах і бізнес-шолах (!), багато в чому вже застаріли: як технічно, так і логічно, - впевнені експерти City Business School. - Хоча дистанційна освіта - напрямок і молодий, і цілком інноваційний, він повинен зазнати максимальних змін, підлаштовуючись під зміни стилю життя сучасної людини, її робочий графік, а також, безсумнівно, йти в ногу з сучасними інформаційними технологіями».

«Створюючи нашу СДО, ми витратили значний обсяг фінансових коштів на порівняльний аналіз багатьох бізнес-шкіл і вузів, який ми проводили протягом цілого року. В результаті на сьогоднішній день є лише кілька шкіл, за якими ми спостерігаємо, і які мають непогану якість постановки дистанційного навчання», - підкреслюють в City Business School.

Варто відзначити, що ряд корпоративних університетів великих компаній має компетенцію з дистанційного навчання в кілька разів вищу, ніж багато освітніх установ. Потенційним клієнтам важко розібратися серед різноманіття програм навчання, але, якщо говорити про дистанційний формат, в реальності вибір у людей дуже обмежений. У зв'язку з цим програми практично не конкурують одна з одною, а це погано впливає на розвиток ринку і знижує якість надаваних послуг.

City Business School (CBS) рятують тільки міжнародні амбіції: «Разом з нашими зарубіжними партнерами ми плануємо розвивати дистанційне навчання на ринках країн BRICS. Потенційним студентам ми можемо порадити вчитися в західних бізнес-школах на програмах дистанційного навчання англійською мовою (всього близько 5 шкіл з хорошою СДО і близько 20 шкіл з більш-менш прийнятними СДО). Якщо ж ви хочете вчитися в СНД російською мовою з урахуванням локальних специфік, вибір не великий - всього 3 школи».

Вибір оптимальної програми


У приватних клієнтів дуже багато складнощів з вибором як формату навчання, так і школи, в якій вони хотіли б навчатися. На ринку практично немає жодних орієнтирів. Не розвинена система рейтингів, немає регулюючих організацій і стандартів. Але все це скоро буде, кроки в даному напрямку вже зроблені.

Є й значні позитивні зрушення, наприклад, такі, як скасування державного регулювання бізнес-освіти з його застарілими стандартами і розробка Російською академією бізнес-освіти (РАБО) нових стандартів бізнес-освіти. Ми впевнені, що при розробці даних стандартів РАБО буде використовувати досвід не тільки найстаріших навчальних закладів, а й молодих та інноваційних шкіл і проектів.

«Було б дуже добре, щоб в експертній акредитаційній раді РАБО були присутні такі незалежні від нашого ринку представники західних регулюючих асоціацій як AMBAs, EQUIS, AACSB та ін.. Важливо, щоб стандарти були сучасними і відповідали міжнародним, проте враховували особливості локального ринку. Все це сильно збільшило б статус акредитації від РАБО і задало б тон для всіх освітніх установ, що працюють у сфері бізнес-навчання» - зазначають в CBS.

Чому дистанційно - краще?


Багато приватних клієнтів думають, що дистанційне навчання менш ефективне, а якщо воно коштує недорого, то обов'язково мається на увазі не дуже висока якість. Реальність в тому, що дистанційне навчання в рази ефективніше очного навчання і в 6-7 разів дешевше (а якщо дорожче - це просто маркетинговий хід, адже в дистанційному навчанні на порядок менший рівень постійних витрат).

Більш того, така освіта більш відповідає викликам часу і вирішенню бізнес-завдань. Процеси комунікацій та управління проектами стрімко змінюються, стираються кордони, і вже багато співробітників працюють в команді віддалено і бачать один одного в кращому випадку на фото на корпоративному порталі або на відеоконференціях. І такий вид навчання дійсно дешевше в 6 разів не тому, що він поганий, а тому що він технологічний та інноваційний.

Чи є додаткові переваги у дистанційної бізнес-освіти, крім очевидних і загальновідомих: відсутності прив'язки до місця навчання та самостійного розподілу навчального навантаження?

По-перше, освітній контент СДО в 7-10 разів більш якісний і пророблений, ніж на очних програмах. Якщо на очних заняттях слухачі отримують авторські матеріали викладача, то в СДО слухачі отримують матеріали школи, створені великою командою методистів.

По-друге, важлива системність навчання - програма по блокам максимально взаємопов'язана між собою, що важко на практиці зробити в очному навчанні, складаючи програму з авторських тренінгів та семінарів.

По-третє, можливість отримати «вогонь знань» від більшого числа фахівців, ніж на очних програмах, адже жодна очна програма не в змозі залучити таку велику кількість експертів. Це дорого.

Нарешті, навчання відповідає викликам часу. У світі відбувається повсюдна зміна логіки управління бізнес-процесами з урахуванням нових технологій. Змінюється спосіб комунікації і способи управління проектами. Управління проектами відбувається через хмарні сервіси і за участю віддалених учасників проекту.

Контакти City Business School:
Сайт: http://e-mba.ru/ua/
Телефон: +38 (044) 233-89-09, +38 (044) 233-89-90
E-mail: info-ua@e-mba.ru
Адреса: 01030, Україна, м. Київ, вул. Б. Хмельницького 16-22, офіс 508/4.

Освіта.ua
22.10.2012