Леслі Самозі: Дистанційне МВА не витіснить традиційне

Велика частина дистанційних програм навчання МВА (Master of Business Administration) не настільки ефективні у просуванні управлінської кар'єри випускників, як традиційні програми МВА

Леслі Самозі: Дистанційне МВА не витіснить традиційне

Таку думку висловив академічний директор акредитованої Асоціацією МВА (АМВА) програми ЕМВА Міжнародного факультету Університету Шеффілда, засновник і один з директорів Лабораторії стратегічного управління людськими ресурсами Леслі Самозі в ході Інтернет-дискусії на тему: "Розкриваючи секрети МВА", що проходила на порталі ЛІГА.net.

При цьому Л. Самозі зазначив, що якість дистанційного навчання МВА підвищується з підвищенням якості технологій. На його думку, з точки зору командної роботи, дистанційні програми МВА непогані в тому, що називається роботою у "віртуальних командах". "Все більше організацій працюють у "віртуальних командах" і ніколи не зустрічаються особисто; уявіть собі великі технологічні компанії, що працюють 24 години на добу, в різних часових зонах, над одним і тим же проектом!", - відзначив він.

Однак, за словами директора програми ЕМВА Міжнародного факультету Університету Шеффілда, нескладно також виявити, що традиційні програми, особливо ті, які використовують формат executive, також використовують компоненти дистанційного навчання, щоб надати своїм студентам такий досвід.

Л. Самозі застеріг, що останнім часом у США виникають певні проблеми з "фальшими е-мейлами" від тих, хто бажає заробити на людях, які прагнуть отримати МВА. "Як ми говоримо в маркетингу: якщо це занадто дешево, то не може бути добре", - підкреслив він.

Коментуючи відносну дешевизну дистанційних програми, Л. Самозі відзначив при цьому, що існують також і надзвичайно дорогі дистанційні програми. "Завжди слід попередньо вивчити будь-яку програму МВА, особливо, дистанційну. Чи витіснять коли-небудь дистанційні програми традиційні? Ні. Але вони будуть продовжувати рости і ставати краще", - вважає він.

ЛІГА.net
18.02.2011