В уряді планують розвивати дуальну освіту

Прем’єр доручив підготувати рішення про широке впровадження проектів з дуальної освіти

В уряді планують розвивати дуальну освіту

Розвиток дуальної освіти, яка по суті є партнерством між освітніми закладами і роботодавцями є запорукою правильного розвитку ринку праці і забезпечення не тільки потреб роботодавців, а й майбутніх робітників роботою та гідною зарплатою. Про це, під час засідання уряду сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Всі ставлять питання про те, що Україні не вистачає кадрів. І хоча держава витрачає великі кошти на підготовку, сама система не настільки кваліфікована, наскільки сьогодні потрібно. Нам потрібно впроваджувати систему дуальної освіти. Це партнерство між освітянами, профтехосвітою і роботодавцями», - сказав Гройсман.

За його словами, вже є напрацьовані стратегічні рішення і пілотні проекти.

«Якщо економіка зростає і попит на працю зростає, це означає, що і конкуренція за фахівців зростає, і зростає зарплата», - наголосив прем’єр.

Сьогодні в Україні існують насправді дві системи освіти – державна і підприємницька, коли випускники приходять на виробництво і знову здобувають потрібні виробничі навички.

Виправити ситуацію може запровадження напрацьованої концепції дуальної освіти, яку обговорювали протягом останніх двох років. Концепція серед іншого передбачає модернізацію програм освіти – відповідно до вимог ринку праці, а також активне залучення роботодавців до етапу освіти учнів та студентів.

«Сьогодні ми вийшли на загальне рішення, яке підтримується всіма учасниками процесу, передусім роботодавцями. Треба швидше запроваджувати ці ідеї», - сказав Володимир Гройсман.

Враховуючи це, глава уряду дав доручення протягом місяця підготувати проект постанови про широке розповсюдження пілотних проектів з дуальної освіти, а також закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту.

Освіта.ua
19.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голос
"закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту". Пане Гройсман, куди спішити. Уже НУШ показала, шо ви стоїте. Головне гасло вашого парламенту " Давай реформи". Уже поліції медецині капут, а тепер і до освіти добралися
petya
Треба швидше запроваджувати ці ідеї». Виконати пятирічку за рік! Збільшити надої! Вперед!