Яким повинен бути якісний висновок у власному висловленні

Необхідно перед формулюванням висновкових міркувань ще раз переглянути тезу, а також перший і другий аргументи.

У доброму висновку вкрай необхідно узагальнити всі ті позиції, які були заявлені в тезі й розвинуті в аргументах, тобто стисло й водночас ємно переказати думку, заявлену в тезі й підсилену надалі міркуваннями аргументів.

Для цього необхідно перед формулюванням висновкових міркувань ще раз переглянути тезу, а також перший і другий аргументи, зрозуміти, що в них головне, і по-іншому (іншими словами) передати це.

Таким чином, якість висновку залежить від якості тези: якщо в тезі прозоро для себе й для читачів автор власного висловлення окреслив свій погляд на проблему, тобто дав цілком зрозумілу відповідь на питання після мікротексту в завданні, то висновок буде легко сформулювати, адже висновком міркування-доведення, за умови дотримання логічності в доведенні, може стати лише той самий погляд на проблему, збагачений деталями з аргументів і прикладів.

Крім цього, якість висновку залежить від якості аргументів: якщо аргументи логічно доповнюють тезу, посилюють ту головну думку, яка доводиться в тексті, то у висновку обов’язково захочеться дуже стисло, але іншими словами повторити свої аргументи.

Увагу! Легкому написанню загального висновку до тексту допоможуть раніше сформульовані мікровисновки до частин тексту. Ці проміжні висновки подавалися після блоків «аргумент 1 + приклад 1» (мікровисновок 1) та «аргумент 2 + приклад 2» (мікровисновок 2). Поєднання думки тези й позицій цих двох мікровисновків допоможе сформулювати повний і якісний загальний висновок до власного висловлення в цілому.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів