Де місце аргументів у власному висловленні?
Як правильно розташувати аргументи у власному висловленні з української мови
1. Аргументи повинні обов’язково знаходитися між тезою й висновком.
Відповідно до найчастотніших варіантів структурування змісту власного висловлення, аргументи завжди мають перебувати між тезою й висновком (див. таблицю).
2. Аргументи повинні обов’язково бути не перед тезою й не разом із нею.
Дуже важливо стежити, щоб аргументи знаходилися не перед тезою й не зливалися з нею, а були після неї, оскільки їхня безпосередня функція – посилювати думку, висловлену в тезі. Для того, щоб аргументація не злилася з тезою, треба не забувати, що для аргументів є свої абзаци.
3. Аргументи бажано, щоб були перед прикладами, а не після них.
Інколи учасники тестування аргументи вводять після прикладів (ілюстрацій). Такий варіант можливий, однак краще дотриматися рекомендацій умови тестового завдання, де зазначено таке:
…наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку. Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва…, історичними фактами або випадками з життя.
Із цього формулювання випливає, що ілюстрації краще розташовувати після аргументів: приклад повинен ілюструвати аргументи-міркування, а не аргумент повинен узагальнювати приклад.
Варіанти розташування аргументів у власному висловленні
Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.
Освіта.ua
15.12.2020