Мета відкритого завдання з української мови

Виконуючи відкрите тестове завдання, учасник тестування з української мови повинен показати рівень сформованості в нього певних навичок.

Метою відкритого тестового завдання в тесті ЗНО з української мови та літератури є виявлення здатності учасника тестування самостійно в писемній формі висловлювати свої думки стосовно певної актуальної проблеми сьогодення у вигляді закінченого тексту з дотриманням норм сучасної української літературної мови (орфографічних, пунктуаційних, лексичних, граматичних, стилістичних).

Виконуючи відкрите тестове завдання, учасник тестування повинен показати рівень сформованості в нього навичок:

  • ефективного використання знань української літературної мови на практиці;
  • критичного мислення стосовно певних проблем, актуальних для молоді.

Реалізацію цих вимог можна простежити на такому зразку виконання відкритого тестового завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення.

 

Зразок виконання відкритого тестового завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення

Тема. Доведіть або спростуйте думку: «Багатством живиться лише тіло. А душу звеселяє споріднена праця» (Г.  Сковорода)

Теза. Я погоджуюся з думкою Григорія Сковороди, що багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця, тому що в житті важливішими є духовні цінності.

Аргумент 1. Найбільше можна принести користі людям, якщо займатися спорідненою працею. Вона спонукає до нових відкриттів, розкриває таланти, дає можливість відчути радість від перемоги. Усе це формує наш духовний світ, робить мудрішими, добрішими й просто щасливими людьми.

Аргумент 2. Багатство – річ матеріальна, вона має забезпечувати наші фізичні потреби. На мою думку, кожна людина хоче бути заможною. Та це не повинно ставати ціллю життя. Хтось із великих сказав, що ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити.

Приклад із літератури. Прикладом того, що нашу думку звеселяє споріднена праця, може слугувати байка Григорія Сковороди «Бджола та Шершень». Для Бджоли незрівнянно більша радість збирати мед, аніж його споживати. Це образ людини, яка в спорідненій праці трудиться, її життя наповнене змістом і красою. Бджолі протиставлено Шершня, який живе крадіжкою чужого, дбає лише про фізичні потреби – їсти та пити. Такий спосіб життя призводить до повної деградації людини.

Приклад із життя. Яскравим прикладом із суспільного життя може слугувати розповідь про відомого співака Святослава Вакарчука. Він закінчив фізичний факультет, крім того, мав можливість працювати в парламенті, але Святослав обрав інший шлях, бо зрозумів, що його покликання – писати музику та співати пісні. Саме це приносить йому радість, звеселяє душу.

Висновок. Отже споріднена праця має стати для кожної людини природною потребою, тоді життя буде змістовним, радісним і щасливим.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів