Що таке відкриті тестові завдання в тестах ЗНО?
Завдання на написання власного висловлення в тесті з української мови та літератури є одним із різновидів відкритих тестових завдань.
Відкриті тестові завдання – це один із типів тестових завдань, виконання яких передбачає:
- створення учасником тестування розгорнутої відповіді (від одного знака, слова, словосполучення, фрази до цілого тексту);
- дотримання учасником тестування визначених в умові завдання правил щодо обсягу, змісту та ін.;
- запис учасником тестування своєї відповіді у відведеному для цього місці (наприклад, у бланку).
Обсяг відповіді на відкриті тестові завдання варіюється від одного знака, числа, слова, словосполучення чи фрази до цілого зв’язного тексту у вигляді твору, есе, статті, документа тощо.
Завдання на написання власного висловлення в тесті з української мови та літератури є одним із різновидів відкритих тестових завдань.
Як відомо, тест з української мови та літератури складається з двох типів завдань:
- «закритого типу», серед яких є завдання: з вибором однієї правильної відповіді з-поміж чотирьох або п’яти варіантів відповіді; та завдання на встановлення відповідності (або на пошук логічних пар) між запропонованими елементами;
- «відкритого типу», умовами якого передбачено, що учасник має дати на завдання розгорнуту відповідь у вигляді власноруч написаного тексту – власного висловлення.
Таким чином, одним із тестових завдань, що стало невід’ємною частиною тесту з української мови та літератури на зовнішньому незалежному оцінюванні, є завдання на створення розгорнутої відповіді, яка повинна мати вигляд власного висловлення.
Більш детальну характеристику видів тестових завдань, що використовуються в тесті ЗНО з української мови та літератури можна знайти за посиланням.
Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.
Освіта.ua
15.12.2020