До переліку предметів ЗНО-2012 додано всесвітню історію

Абітурієнти 2012 року матимуть можливість складати тест зовнішнього незалежного оцінювання з всесвітньої історії

До переліку предметів ЗНО-2012 додано всесвітню історію

Відповідні зміни внесені Міністерством освіти до наказу, що встановлює перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році.

Як зазначається у наказі МОНмолодьспорт, предмет „всесвітня історія” додано до ЗНО-2012 з метою вдосконалення якості соціально-гуманітарної освіти та підвищення загальнокультурного рівня випускників шкіл.

Нагадаємо, на розширеному засіданні колегії МОНмолодьспорт у серпні, прем’єр-міністр Микола Азаров запропонував доповнити перелік предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання всесвітньою історією. Що, на думку прем’єра, має сприяти підвищенню загальнокультурного рівня молоді, більш ефективному засвоєнню нею світових історико-культурних цінностей, вихованню поваги до власного минулого.

Також, міністр освіти Дмитро Табачник, підсумовуючи проведення ЗНО у 2011 році, наголошував на необхідності аналізу переліку предметів для складання тестів ЗНО та пропонував доповнити зовнішнє тестування всесвітньою літературою, однак цей предмет не включено до переліку тестів.

Слід зазначити, що зовнішнє незалежне оцінювання з всесвітньої історії буде проводитись не вперше. Під час експериментального проведення ЗНО у 2008 році, цей предмет вже був включений до переліку предметів, що складали абітурієнти при вступі до вищих навчальних закладів України.

Крім всесвітньої історії у 2012 році абітурієнти складатимуть тести з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови та однієї з іноземних мов за вибором: англійської, німецької, французької або іспанської.

Тести з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики та хімії будуть пропонуватись для складання кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Освіта.ua
25.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елизавета
Сколько баллов надо набрать,чтоб поступить на бюджет на врача-радиолога?
Елизавета
Какие предметы по зно надо сдавать,чтоб поступить в Киеве на врача-радиолога?
Тарас
Чому всі возмущаються,історія всесвітня дуже цікава,я учив історію з задоволенням в школі,це класно,що здається зно з в. історії,хотілося щоб ще здавали зно з права.
Оля
Вибачте, ніхто не знає вийдуть колись книжки за якими можна буде готуватися до цього "чудового" ЗНО? Бо у моєму місті лежить 2 якісь книжки, але відношення до ЗНО вони зовсім не мають=((((
Алёна
идиотизм >< сколько можно экспериментировать?? скоро при сдаче ЗНО нужно будет победить дракона и пройти сквозь стену за 25 секунд >
Учитель
Решение о ЗНО по всемирной истории принято почти месяц назад, а где требования по тестированию по данному предмету, где программа для подготовки к ЗНО. Всемирная история большая от возникновения человечество и до сегодняшнего дня. Время идет, а когда детям готовиться?
Валерия
Боже мой, о чем они думают там?! Почему нашему правительству настолько сильно наплевать на нас? Как они не понимают, что слишком поздно они вводят эти реформы? Да умереть можно с той нагрузкой. которая свалилась, а Табачнику мало... Неужели у них своих детей нет, что они такое вытворяют. Я конечно все понимаю, но про всемирную историю надо было раньше сообщить....Ненавижу наше правительство.
Настена
Для Валерия: У них то есть дети, только они все за границей учаться, и их это не касается!!!а мы просто подопытные кролики!!!
Коментувати
Человечек
Табачник - маразматический, дурноватый человечек.Сидит себе в кабинетике иногда выходит в свет что бы рассказать людям про то, что он ещё придумал сказочного для будущих выпускников. Всемирная история, на политологию.Внутренний предмет - а мне учить ещё и всемирку.за 6 месяцев, я всё успею. Дядя Дима - зачем ты нас так мучаешь?
людмила
вот наши дети попали так попали - лишний год проучились, остались без последнего звонка, в кучу все экзамены , куда эту историю приклеят интересно лучше вно может сделали бы после футбола не спеша и доучились бы как все и все остальное
Старик
Отвалили столько денег на историю Украины и на тебе............подготовительные Курсы коту под хвост. Тупая выкачка денег. Сколько можно гнобить наших детей. Прямо таки подопытные кролики. Книг нет, подготовки нет. Сколько можно доить народ. Табачник делает все время рабочий вид придумывая всякий бред каждую неделю.
РОзлючена абітурієнтка
Нема просто слів...для чого вони з нас так знущаються??/!!! Наші роки від 1 по 11 клас постійно підлягають якимось незрозумілим ситуація, які доходять просто до абсурду...то 12 років вчимося,то знову 11, то 12, то знову 11, книги нові виходять у кінці року(а деякі у 10 класі ми наприклад так і не отримали)вчимося по незрозумілих взагалі добре не перевірених книгах, які видають з туалетної бумаги(бо інакше не назвеш)потім ще це ЄВро 2012, яке теж незрозуміло,що витворяє з нашим випускним класом...+ще новий ТЕ (ПО ЯКОМУ НЕ МАЄ ПРОГРАМИ!СКАЖІТЬ,ЯК ГОТУВАТИСЯ!!!!!ПАНЕ,ТАБАЧНИКУ, СКАЖІТЬ ЩО НАМ ВСІМ ВЧИТИ ПО ВАШОМУ НОВОМУ ТЕСТУ????!!) я готувалась до одних предметів, вже хожу до репетиторів, а тепер пан міністр вводить такий складний тест,що за якихось 6 місяців ну просто нереааально вивчити досконало,щоб здати на високому рівні...і...
Петро
А вони взагалі пробували самі здати це ЗНО???Хайби попробували і потім казали як це моглиби хочаб збільшити кількість балів за правильні відповіді або зменшити прохідний бал до минулорічного так ні вони його ще збільшили
Ёля
Задрал уже со своими реформами. То, что я пашу, как ломовая лошадь, чтобы поступить на бюджет на международные отношения, а он на пустом месте создает подобные препятствия, это просто издевательство. Руки опускаются, когда видишь такую "поддержку" со стороны власти. А потом они жалуются, что видите ли, "утечка мозгов" происходит. Почему - непоняяяятно..
гуманітарій
Повністю згоден, якщо навіть і запроваджувати подібні "реформи" то необхідно робити це до початку навчального року, а не тоді, коли вступники познаходили репетиторів з історії України і активно вивчають програму. Новий предмет з переліку буквально за 6 місяців опанувати дуже складно, особливо немаючи жодної програми та, відповідно, часу. Особисто я, і думаю досить багато людей зі мною погодяться, вважаю подібне ставлення до абітурієнтів абсурдом...
віта
вони взагалі всі дибіли самі справжні!! я просто в шоці..і шо тепер.наприклад я готуюся в юридичний де завжди треба було історію україни..аякщо вони зроблять зараз всесвітню історію??? коли вже то все закінчиться??про зміни треба було раніше попереджати а не за півроку до зно..програми ще навіть немає до тої довбаної всесвітньої історії,коли вони її дадуть?у травні? і чому я взагалі маю здавати ту всесвітню історію?
студент-історик
Для віта: я під столом))на юридичний всесвітка це смішно)може хай право повернуть,а англ завжди була і буде на юрку обовязкова.і нащо тобі юрфак?в нашій державі юристів в 2 рази більше ніж робочих місць для них..будеш грузчиком працювати
Коментувати
Ігор
ну це вже занадто.моло того, шо завдання такі з інших предметів, то ше один добавили.шикарно просто.таке враження, шо ми машини і повинні знати все!до кожної дрібнички, шо вчили за попередні роки.дивно, чи ті хто це зробили хотіли б такого в час випуску.це вже занадто!!!
Сергій
Як тепер можна знати, що при вступі в один вуз, де була потрібна історія україни, не потрібно здавати всесвітню історію? !!! Просвіти мене Табачник!!!
Маша
Я збираюсь вступать на іст.фак.,коли я точно дізнаюсь,що замість географії або іноземної,мені доведеться здавати всесвітню?!!!
студент-історик
Для Маша: Подзвони в свій внз куди ти там збираєшся на істфак і спитай які предмети будуть потрібні на вступ на таку то спеціальність,доречі це краще робити в сер листопада коли програми затвердять для вступу
Коментувати
анастасия
мне интересно ,на какие же специальности понадобится сертификат по всемирной истории? кроме как разные международные отношения и история, больше ничего на ум и не приходит
cntg
Ну ДЕБІЛ!!! Діти вже декілька років готуються до тесту з історії України. І які тепер сертифікати потрабно у ВУЗі?