Підвищення прохідного бала сертифіката ЗНО не вплине на якість відбору абітурієнтів

Ігор Лікарчук розкритикував ідею підвищення прохідного бала сертифіката ЗНО, зазначивши, що поріг у 162 бали за рейтинговою шкалою переступають трохи більше 40% абітурієнтів

Підвищення прохідного бала сертифіката ЗНО не вплине на якість відбору абітурієнтів

За інформацією прес-служби освітнього відомства, в 2012 році планується збільшити так званий "прохідний" бал сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання - c 124 до 162.

Коментуючи запропоновану ініціативу директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти І.Лікарчук зокрема зазначив: "Зовсім, як у тій приказці: "Чим би дитя не тішилося, аби не плакало...". Але плакати від таких, з дозволу сказати, утіх будуть абітурієнти-2012 і їх батьки".

За його словами, результати зовнішнього оцінювання попередніх років свідчать про те, що, поріг 162 бали за рейтинговою шкалою переступають трохи більше 40% тих, хто приймає участь у зовнішньому оцінюванні.

"Отже, якщо на тестування, скажімо, з фізики в наступному році прийдуть лише ті, для кого фізика є справжнім предметом вибору, то потенційні можливості стати студентом отримають лише 40-45 відсотків абітурієнтів. Решті доведеться зі своєю мрією розпрощатися", - підкреслив директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти у коментарі УНІАН.

"Важко зрозуміти логіку ініціаторів цієї новації. Чому 162 бали, а не скажімо 154 або 145? Чому взагалі не відмовитися від будь-якого "прохідного бала" і не надати право університетам самостійно визначати необхідний поріг?", - продовжив Лікарчук.

Екс-директор УЦОЯО підкреслив, що відповіді на ці питання немає, тому що з точки зору тестології, та й елементарної педагогіки, тут немає про що дискутувати.

"Це рішення не вплине ні на якість підготовки випускників загальноосвітніх шкіл, ні на якість відбору абітурієнтів для навчання в університетах. Але те, що воно дуже боляче вдарить по значній кількості майбутніх студентів, то в цьому немає сумнівів. І змусить їх та їхніх батьків шукати шляхи вирішення цього питання. Звичайно, не за рахунок власних знань", - зазначив експерт.

"Ми ж можемо дати майбутнім абітурієнтам одну пораду: вмовляйте реєструватися на зовнішнє оцінювання у наступному році бабусь, дідусів, сусідів, друзів, кумів, сватів. Нехай вони прийдуть на тестування, спробують відповісти на два-три завдання. Це необхідно для того, щоб збільшити кількість учасників ЗНО. Тоді кількість тих, хто переступить поріг в 162 бали виросте. Зростуть і Ваші шанси стати студентом. А відповість за таку "новацію" бюджет, тому що зростання кількості зареєстрованих неминуче призведе до збільшення його витрат. Тому вперед, абітурієнт-2012", - резюмував Ігор Лікарчук.

Нагадаємо, під час проведення конференції міністр освіти повідомив, що найближчим часом буде оприлюднено проект Умов прийому до вищих навчальних закладів на наступний рік, у яких цілком ймовірно буде передбачена норма про підвищення прохідного бала зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для абітурієнтів у 2012 році.

Освіта.ua
07.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назар
Странные какие-то козлы в правительстве сидят. Нет бы больше специалистов появлялось, так они присекают всех на корню. Это ужасно. ВЕРНИТЕ 124!
яна
какой проходной бал для поступления в университет?
толя
ПОДСКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СМОГУ Я ПОСТУПИТЬ В ИНСТИТУТ С ТАКИМИ БАЛАМИ ЗНО МАТЕМАТИКА-160 УКР.ЯЗ-145 ГЕОГРАФИЯ-158
Тамара
Товарищи Министры! Остановите свой экстримальный интерес пожалуйста к повышению проходного бала! Если дети хотят учиться, пусть учаться... Развиваются, растут духовно, морально и физически здоровыми гражданами своей страны. У многих родителей отняли рабочие места у себя на Родине, приходиться зарабатывать рубли за рубежом, остальные на Украине за 0 грв,99 коп. работают . Да сколько ж можно Вам так служить народу? Вдумайтесь сколько подростком наркоманов?! И возможно, среди них те, которым не дали осуществить мечту! Мы Люди одной Земли и крови. И пусть в наших жилах течёт здоровая кровь, потоки которой идут с добром и любовьк к сердцу. Как говорил известный педагог: " Всё своё сердце отдаю детям"...И ещё,"Здоровая нация- богатая страна", а здоровье и честь деньгами не купишь. Желаю все нам честно здравствовать и побеждать!
Наталья
Можно ли поступить на бюджет если нада 140,а у меня 139.5 по математике, 124 химия и биология, а у меня 150????
Дмитрий
нет Вектория
Виктория
А вообще реально поступить на бюджет с баллами 130 украинский, 140 математика и 130 география?
Родитель
У меня дочь заканчивает школу, стараеться, учит, но 15 придметов учить сразу ! это нереально выучить и в нашей школе ребят не готовят к ЗНО, а уже апрель месяц, что на это скажите?
артем
Для Родитель: то, что учит - хорошо, но все предметы учить разом не нужно. Пусть уделяет основное внимание тем предметам, которые нужны при поступлении(а их не может быть больше 4). Я оканчиваю первый курс учебы в ДГФА и могу с уверенностью сказать(из своего опыта), что школа это пустое место..там все по-детски. Для качественной подготовки нужно желание+ репетитор(ы). Я особо не умник, но при этом со своими 734 баллами спокойно попал на бюджет. Никаких взяток и т.д
Коментувати
Лёха Карасёв
этот проходной балл в162 придумали для того чтоб те кто поступает потратили побольше денег и кто то на этом заработает
Лёха Карасёв
я вообще надеялся хоть на 124 нормально сдать, а что теперь делать не знаю! =((((
saula
почему так жестоко в прошлых годах проходной бал был 124 а теперь 162 дете же все одинаковие почему одни должни учитса на 124 бала а мы на 162 приймите какието меры
Jktu
Kto pridumal vno polnyj kritin ja iz za nego postupit ne mogu!!!!!
татьяна
Благодаря ЗНО сына завалили на украинском.Недощитали правильные ответы.И мечта всей жизни стать педагогом пошла коту под хвост.
Віроніка
Коли це все уже закінчиться? Над нами уже вся Європа насміхається, які ще 162 бали ей пора уже наземлю спустиця.
Алекс
Якщо введуть прохідний бал 162 то підемо страйкувати)))
Коментувати
Віроніка
Знаєте я впевнена на 100 %, що поступлять ті в кого грошей більше. І неважливо здав ти чи не здав. Внашій країні вирішується все за рахунок грошей.
Оля
Для Віроніка: так оно есть и будет
Коментувати
Викуля
Это просто не реально!Делают что хотят!С такими замашками в вузы поступят по пару человек!А остальные будут дома сидеть и в потолок плевать!Мне кажется что вузам это не на руку!Это просто бред да и только!Нельзя было это выдумать хотя бы до тестов,чтоб хоть знали на что расчитывать!А так,спасибо вам огромное,но ЗНО уже сдано!!!
Васька
А вот мне интересно, почему поднимают этот проходной бал? и ещё, наши министры, прошли бы это ЗНО?!
Лёха Карасёв
Для Васька: сомневаюсь!)))))
Коментувати
Катя
І якщо на це пішло, саме більше тут скарг і від учнів і від вчителів Східної України, все на російській і навіть на російській грамотно не вмієте писати! Незнаю як у іншиї містах, та в мене всі однокласники готуються, вчаться, ходять на курси, нанімають репетиторів і роблять все можливе замість того, щоб скаржитися. І готуються всі без винятку, навіть ті, що всі роки в школі на задніх партах спали і якщо це єдиний спосіб заставити хоч третину дітей Сходу вивчити на елементарному рівні Державну мову, літературу та історії - то я повністю це підтримую!!!
Лёха Карасёв
Для Катя: не согласен есть дети которые даже если будут усердно готовится врятле наберут 162
Коментувати
Катя
Взагаліто ЗНО злизали не з Європи, а з Росії..їхнього ЕГЕ!!! В Європі учні коли переходять в "вищу школу" мають кілька років для того, щоб вивчати 4-5 предметів, які їм будуть потрібні в коледжі..і екзамени вони здають по давно проробленим тестам, а не так як в нас хз що буде + тянути бал атестату де є більше 20 предметів. Хоча ЗНО це шанс поступити дітям, які вчаться та з бідних сімей і заставити вчитися тих, хто завжди все рішав через гроші/зв язки.
LHVS
поднимать надо постепенно, а не сразу все Раньше все учились 8 лет и нечего президентами становится , предпринимателями . Чо от нас хотят ? Чтоб на уровень Европы вышли ?