Влада обрала курс на маргіналізацію ЗНО, - Л.Гриневич

Координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич заявляє, що влада намагається знівелювати значимість ЗНО

Влада обрала курс на маргіналізацію ЗНО, - Л.Гриневич

Зокрема, Л.Гриневич зазначила, що дані останніх соціологічних досліджень свідчать про те, що 80% громадян підтримують запровадження системи зовнішнього оцінювання, а експерти називають створення цієї системи найуспішнішою реформою в сфері освіти останніх років.

"Суть зовнішнього оцінювання полягала в тому, що всі вступники отримують доступ до вищої освіти тільки відповідно до своїх знань. Основною цінністю ЗНО є те, що батьки та абітурієнти пересвідчились, що його результати є неупередженими, а тестування може бути дієвим механізмом для вступу без хабарів", - зазначила експерт.

Але наразі, підкреслила Лілія Гриневич, влада обрала курс на маргіналізацію зовнішнього оцінювання.

"Втрачається значимість ЗНО. Умовами прийому передбачений цілий ряд можливостей уникнення процедури зовнішнього оцінювання: якщо закінчив школу до 2007 року – не треба зовнішнього оцінювання, якщо закінчив 11-й клас за кордоном – також не треба зовнішнього оцінювання, додаються бали за підготовчі курси, необґрунтовано завищено середній бал атестату", - додала експерт.

     

Вона нагадала, що у парламенті зареєстровано законопроект про вищу освіту, де чітко визначено, що вступ до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за зовнішнім оцінюванням, середнім балом атестату та вступними іспитами.

"А як це трактує міністр освіти: по 30% значимості кожного з показників у сукупному результаті при вступі. Це означає, що значення зовнішнього оцінювання зводиться нанівець. У країнах, де запроваджене зовнішнє тестування, його результат поряд із іншими критеріями при вступі має вагу не менш ніж 80%", - підкреслила Гриневич.

Вона наголосила на необхідності впровадження системи захисту результатів незалежного тестування абітурієнтів, а також громадського спостереження і аудиту зовнішнього оцінювання після його проведення.

"Для того, щоб всім було зрозуміло, що фальсифікації результатів не може бути. Бо це є основною причиною довіри людей до ЗНО", - зазначила Гриневич.

"Сьогодні дуже тривожним є те, що результати ЗНО стають дедалі менш значимими, до того ж, існує можливість, що ці результати взагалі буде взято під контроль. Суспільство має це зрозуміти і виробити механізми, як цьому протистояти", - підсумувала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
13.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів