Вагомих причин для звільнення директора УЦОЯО не було, - Л. Гриневич

Координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич вважає, що зміна директора Українського центру оцінювання якості освіти може вплинути як на зміст, так і на об’єктивність результатів ЗНО

Вагомих причин для звільнення директора УЦОЯО не було, - Л. Гриневич

Коментуючи звільнення з посади директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука і призначення на цю посаду колишнього заступника міністра освіти Ірини Зайцевої, Гриневич висловила впевненість, що це не є випадковою кадровою перестановкою.

"Система зовнішнього оцінювання під керівництвом Лікарчука працювала без зривів та витоків інформації щодо завдань. Вагомих причин для його звільнення немає, і в постанові Кабміну вони не вказані", - зазначила Гриневич.

Вона звернула увагу, що це звільнення відбулося фактично під час активної підготовки до ЗНО-2011.

"Директором УЦОЯО призначено людину, яка ніколи не мала відношення до системи, проте має певні ідеологічні погляди і завжди відкрито їх лобіювала – це і місце російської мови в українській освіті, й трактування історичних подій", - зазначила експерт.

Гриневич висловила побоювання, що призначення Зайцевої може вплинути на зміст зовнішнього тестування, зокрема на підтримку ініціатив Міносвіти зі зміни підручників історії, а також на незалежність його результатів від вказівок згори.

Сам Ігор Лікарчук, коментуючи розпорядження КМУ про своє звільнення, висловив думку, що основна причина такого рішення полягає в тому, що працюючи директором центру він, "не виконував замовлення дуже великої кількості людей, в тому числі і тих, які сьогодні при владі, на підвищення або штучне виставлення результатів зовнішнього оцінювання їх протеже".

Окрім того, Лікарчук зауважив, що йому не один раз погрожували звільненням із займаної посади.

Водночас, в Українському центрі оцінювання якості освіти, перший заступник міністра освіти Євген Суліма представив нового директора.

Під час зустрічі, Суліма звернув увагу на необхідності скоординованої роботи міністерства та УЦОЯО щодо покращення методики проведення ЗНО та залучення кращих спеціалістів у галузі освіти і науки до цієї роботи.

Він також звернувся до керівництва УЦОЯО з проханням безумовного виконання чинних нормативно-правових актів щодо організаційно-методичного та технологічного забезпечення оцінювання якості освіти, виконуючи усі необхідні заходи відповідно до затвердженого графіку проведення ЗНО-2011.

"У зв’язку зі зміною керівництва, робота Українського центру оцінювання якості освіти у жодному випадку не повинна порушуватися, а система незалежного оцінювання якості освіти, яка зараз функціонує, має злагоджено працювати. Тому, кожен на своїй посаді, чи то в УЦОЯО, чи то в його регіональних представництвах має виконувати свої функціональні обов’язки сумлінно і з повною відповідальністю", - підкреслив Є. Суліма.

Освіта.ua
11.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дейнека
Виродки нової влади продовжують наступ на ЗНО і фактично вже його знівелювали: спочатку атестат, затим - екзамени і "бонуси". Тепер хабарникам шлях відкритий! А нова справді некомпетентна, антиукраїнська "дірєкторка" на цьому заробить. А тести і їх об'єктивна оцінка, а головне - значимість саме тепер є СПРАВДІ СМІХОВИННІ, а в 2009 році - все було чесно і по справедливості.
Светла
Тесты, разработанные командой Ликарчука, это просто смех сквозь слезы.Когда вопросы по укр. лит повторяются из года в год, написать их может и дебил, не открывавший ни разу ни один из первоисточников. Тесты по матем с каждым годом все слабее и слабее. Во время ЗНО дети по телефону узнавали ответы (некоторые даже не выходили для этого в туалет). ЗНО - классная идея, но воплощенная в жизнь группой непрофессионалов, дискредитировала себя. Буду рада, если новая група Центра окажется профессиональней
Николай
Для Светла: А результаты сдачи тестов вы смотрели?Что, все сдали на 200 балов?
Міла
Для Николай: Тест для учнів фізмату був ЕЛЕМЕНТАРНИЙ. Але набрали діти від 189 до 200, і виключно із-за нервового збудження і страху(нагнали істерії, лякали цілий рік надскладними тестами, от і більшість зробила елементарні помилки на рівні переносу хрестиків у бланк. Невідомо, чи знання перевіряли, чи стан нервової системи)
Коментувати
Артур
Вспоминая тесты прошлых лет - словосочетание ЗНО и объективность вызывает смех.)
Рома
И кто же это "люди, преданные своему делу". Скорее уж, люди, преданные интересам Семьи.
Катерина
Просто жах. Вже не має сил дивитись, як освіта падає у прірву, та люди які віддані своїй справі залишають свої місця.
Володимир
Чому, коли робимо добру справу, приходять подонки і її змітають? Батьки повинні вийти на захист зовнішнього оцінювання, адже це для їхніх дітей!Табачник і Суліма - це суцільна фальш і не порядність. Але з усіх заступників залишили саме його - першим! Треба щось робити!!!!
03
Для Володимир: ЩО???????????
Коментувати