Популярні новини
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів Виконання тестових завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023 Виконання таких тестів допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
До переліку НМТ мають включити 4 предмети До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір
Готуйтесь до ЗНО/НМТ 2024 року онлайн Користуйтесь ефективним онлайн-сервісом для комфортної підготовки до ЗНО/НМТ
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
В мене 30 правильних відповідей. Я склав?
Настя
Для Максим: если по укр мове тестам 30 ,то это 6 балов
Максим
Для Настя: по укр мові та літературі
агент3310
Гиниально бл* ето ахинея ето наркоманы писали уххх????????
Коментувати
Анна
Вопрос 34 можно отнести до суспильно побутових писень так как родина побутовой относится к суспильно побутових.
Максим
Для Анна: це не є загальноприйнятою тенденцією. Перші видавців "Слова" також відносили твір до жанру історичної пісні,але зараз його визначають,як героїчну поему.
Коментувати
Анна
Где вы видели что наголос в слове русло падала на О руслО.
Максим
Для Анна: словники ще з 1962 року,а-ля Погрібний,дають такий наголос. Те,що вам звучить незвично,не означає,що це хибно.
Коментувати
Абітурієнт 2017
Може, ті, хто складав тестове завдання №50, не читали критику з української літератури для 11 класу? Чи нас увели в оману автори підручників???
Юра
Я також обрав іншу відповідь на тест № 50, бо у підручники з літератури для 11 класу (автори Г.Семенюк, О.Слоньовска, М.Сулима)теж написано, що цей вірш В.Стуса "не твір-декларація, а філософська медитація"(стор.302) Чи звернуть увагу на це при перевірці завдання?
Максим
Для Юра: от чесно скажіть,там так і пише "не твір-декларація"?
Юра
Юра Для Максима: Зайдіть за посиланням http://pidruchnyk.com.ua/438-ukrayinska-lteratura-semenyuk-tkachuk-slonovska-11-klas.html та прочитайте стор. 302, останній абзац, щоб переконатися особисто.
Коментувати
Даша
У підручнику з української літератури для 11кл.(автори Г.Семенюк, М. Ткачук, О.Ковальчук) на сторінці 450 написано, що "Вірш В.Стуса"Як добре те, що смерті не боюсь я"- не твір-декларація...," тому я обрала іншу відповідь. Чи звернуть на це увагу при перевірці тесту?
Максим
Для Даша: в апріорі не існує такого різновиду твору,як декларація. Це варто сприймати не так буквально, вірш є медитацією,тобто роздумом,а декларація це своєрідна "клятва", яку Стус у цьому вірші дає.
Коментувати
Агата
Якщо у мене 18 б. -мова.....7 б.-- літ... 8 б.-- таір. Чи я ЗНО склав?
Андрій
У мене з тестів 54 бала. Скільки це балів від 100 до 200, якщо брати без твору?
Андрій
Для Андрій: Ой, 54 правильних відповідей*
Коментувати
оля
я хочу взнати. у мене35 неправильних відповіді. я склала?
аня
Для оля: взнати.....тримайте, я падаю
Коментувати
Володимир
Хочу взнати кількість балів Кратко Катерини.
Юрій
Для Володимир: Запитайте 15-16 червня в Кратко Катерини. А, взагалі, це конфеденційна інформація.
Коментувати
Наталія
У мене напрошується лише одне слово до укладачів ЗНО з української мови та літератури: жах! Такого неподобства не було з першого року складання даного іспиту. Мабуть, Міністру освіти варто подумати про звільнення з роботи цілої кагорти "добродіїв", які так творчо виконали свій обов’язок.
Тетяна
Питання до укладачів! Хто буде нести відповідальність за купу недоліків, некоректно сформовані питання ("Апостроф", а помилка в правописі складних слів, і діти слово "ОКРІМ" не сприйняли), теми, які не обгрунтовані у шкільних підручниках (завдання№5 (заздалегідь знайдіть та ознайомтеся з переліком), подвійні відповіді (№16 (крім Віталію (ІІ відміна, м’яка група), добродію Грінчишин (у) - відмінювання чоловічих прізвищ), №20, №34 (до суспільно-побутових належать родинно-побутові як їх різновид (якщо треба напишу прізвища відомих етнографів, які про це зазначають). Що до зазначеного уривку - він із пісні, яку одні відносять до суспільно-побутової (щодо долі козака - основна тема), інші - родинно-побутової (дівчина сумує за коханим-козаком); №42.
Леся
Я написала зно на 32бали крім твору то я склала його чи ні
Абітурієнт 2017
Для Леся: так
Коментувати
Денис
а якщо в мене з мови і літератури 46 правильних відповідей,то я склав?
Абітурієнт 2017
Для Денис: точно склав
Коментувати
Руслан
Якщо я набрав з мови та літератури 17 правильних відповідей скільки тоє балів І який є прохідний бал
Максим
Для Руслан: На жаль,із 17 правильними відповідями,ваш результат буде "не склав".
Коментувати
Максим
Мій особистий коментар:не варто скаржитись на складність,нелогічність завдань.Для тих учнів,що поставили перед собою мету-підготуватись сумлінно до ЗНО,аби добре його скласти-екзамен був неважким(та й навіть для тих,хто читав усе скорочено теж леко,бо переважно завдання містили лише щось загальне з творів),адже не було каверзних відповідностей діалектизмів чи архаїзмів,маловідомих псевдонімів чи перифразів письменників,цитатних характеристик персонажів,під які б підпадало безліч героїв різноманітних творів,якихось питань по біографії письменників,учасниках угрупувань або спілок.Тема твору доволі легка,адже з літератури можна було би навести мінімум 6 прикладів,а з життя придумати не важко,бо це доволі сучасна і поширена проблема.Тож некомпетентність УЦОЯО ні до чого,всі були в рівних умовах,і чомусь хтось же зумів вирішити всі завдання тесту,добре приклавши зусиль пр підготовці.
ВотТакЗно
Для Максим: Якщо Ви такий розумний, то поясніть з яких пір поезія Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я» є філософським роздумом-декларацією, а не медитацією?(питання 50) До того ж питання проходитья не по єдиній, цілісній цитаті, а по складеній.
ВотТакЗно
Для Максим: Роздумом тут точно є «Стилет чи стилос?», хоча й наведена цитата про в’язня совісті, яка не була сказана однією людиною, а лише зібрана із частин тексту!
Максим
А от перед тим,як задавати подібне питання зверніться до словника. Медитація — вірш філософського змісту, в якому автор передає свої глибокі роздуми про деякі важливі проблеми, інколи глобального значення (життя і смерть, дружба і кохання, людина і природа). Отже,медитація-це і є роздум.Далі,де в поезії Маланюка ’Стилет чи стилос?’ є натяк на антигуманність.І по-третє,якщо звернутись до Авраменка,там змінена версія вірша. Ось оригінал-http://poetry.uazone.net/stus/skolar01.html Декларація ж чітко окреслюється рядком ’Народе мій, до тебе я ще верну’,тобто автор стверджує(декларує). А щодо в’язня совісті наведу вам скопійовану з Українського радянського енциклопедичного словника статтю-https://uk.wikipedia.org/wiki/В%27язень_сумління
Коментувати
Максим
Питання 42: кульмінація-це найбільш напружений момент,після якого читач вдається в роздуми,що буде далі.У п’єсі "Мартин Боруля" прослідковуються дві сюжетні лінії:головна-намагання Борулі відсудити землю та отримати дворянство,другорядна-любов дочки Мартина та Василя.Відповідно до визначення кульмінацій у творі буде дві,як і сюжетних ліній,а саме:"Знову получили бумагу"(читач замислюється,чи Мартин продовжуватиме отримати дворянство,чи ні) та "Та жених такий" (читач в напруженні,бо не знає,хто ж врешті-решт стане чоловіком Марисі).А "Ти осліп од..."-це розвиток подій,як і " Це так!",в той самий час,як "Все згоріло" є розв’язкою/експозицією.Тому скажіть краще "дякую" комісії,що дала всім по балу за це завдання,а не визначила лише ці два варіанта правильними.
Ніна
Для Максим: за що? За те , що учні згаяли багато часу на непотріні роздуми ? За некоректно поставлені запитання.? Моя після цього завдання просто розгубилася і втратила віру в своі сили.
Максим
Усім учасникам ЗНО завжди дають вчителі пораду:якщо бачиш завдання,у якому невпевнений, пропусти його і повернись до нього в кінці. Без сумніву,якщо зациклитись на одному завданні і ламати над ним голову не знати скільки часу,то зрозуміло,що продуктивність різко впаде і загалом може не вистачити часу на інші завдання чи твір.
Ніна
От міністерство освіти якраз про це й потурбувалось. Дитина сидить і намагається вникнути в безглузде завдання. Вона ж не здогадалася про " происки" составителей. Абсурд!
Коментувати
Максим
Питання 34: так,так,так таких пісень в програмі ніколи не було і буде,але в прогоамі,як шкільній,так і ЗНО,чітко вказано,що учень повинен розрізняти ознаки суспільно-побутових,календарно-обрядових і родинно-побутових пісень та знати їх види.В дійсності,тут знову постає проблема підготовки.Якби учень заради цікавості прочитав в інтернеті чи в книзі принаймі одну козацьку пісню,він би не вагався з вибором правильного варіанту,адже головною темою родинно-побутових пісень є кохання та сімейне щастя,а в козацьких піснях любов ніколи не оспівувалась,там тематика значно інша. Питання 40:ще раз повторюю,питання підготовки.Якби учень поставив собі ціль і не полінився прочитати повністю(хоча і в скорочених версіях творів всі події згадуються принаймі одним реченням),то одразу би обрав "громада обирає десяцького",тобто Карпа.А у повісті " Земля" дійсно Марічка Федорчук відмовляється спершу від свої онуків-близнят Анни,які швидко й помирають,і лише тоді у Анни народжуєтьсч ще син.
Тетяна
Для Максим: до суспільно-побутових належать родинно-побутові як їх різновид (якщо треба напишу прізвища відомих етнографів, які про це зазначають). Що до зазначеного уривку - він із пісні, яку одні відносять до суспільно-побутової (щодо долі козака - основна тема), інші - родинно-побутової (дівчина сумує за коханим-козаком).
Alex
Для Тетяна: Можливо, деякі дослідники їх і відносять, але чи є на те об’єктивні причини? Суспільно-побутові козацькі пісні (з якими можна було б сплутати) співались виключно чоловіками, а в тексті бачимо вираження почуттів жінкою. Тема кохання також не була характерна для суспільно-побутових пісень. Окрім того, структура уривку (картина природи + вираження почуття) повністю співпадає зі структурою родинно-побутових пісень про кохання. Справа лише в тому, що програма сформульована нечітко ("загальний огляд"). Наскільки загальний?.. Вони й самі того, напевно, не знають.
Тетяна
Для Alex: В кiнцi греблi шумлять верби Категории   1 Суспiльно-Побутовi Пiснi Оригинал Украïнська народна пiсня 1. В кiнцi греблi шумлять верби, Що я насадила... Нема того козаченька, Що я полюбила. 2. Ой немає козаченька - Поïхав за Десну; Рости, рости, дiвчинонько, На другую весну! http://lib.misto.kiev.ua/UKR/BOOK/PISNI/SUSPILNOPOBUTOVI/vkincigreblishumljat.dhtml ВИ ХОЧЕТЕ, ЩОБ ДІТИ ПРОВОДИЛИ ДОСЛІДЖЕННЯ упродовж 3 годин. У давні часи ми тільки твір писаи 3 години. Здається Alex, що причетні до цього геноциду (знищити або викликати відразу до всього українського). НЕВЖЕ У ВСІЙ ЛІТЕРАТУРІ НЕ ЗНАЙШЛОСЯ ПРОЗОРИХ ПИТАНЬ, які б несли мету дійсно перевірити знання. ТА АДЕКВАТНИХ людей-професіоналів, для їх створення? і Максим. мабуть, з вами.
Коментувати
Максим
А от якраз,якщо звернутись до підручника за 9 клас,то можна знайти гарне правило для якісних прикметників,де чітко сказано:"Ступені порівняння для прикметників з префіксом "пре" не утворюються".Самі поміркуйте,"пречудовий","прекрасний","превеликий" вже самі по собі означають щось значющіше. Питання 32: спершу звернемось до заголовку завдання,де говориться,що "наведені КОМЕНТАРІ ентузіаста". Тепер подивимось на дві,здавалось би правильні, відповіді,перша-про обмін книг без реєстрації на сайті(про сайт і про втрату ланки зв’язку для книг ані слова в даному тексті,збіг зі статтею-0%),друга-про співпрацю з буккросингом різних закладів(власне," полиці" в тексті є,і про магазини теж згадка була,дійсно, про клуби,кафе,двірників прямого натяку нема,але це КОМЕНТАР,тобто додатковий матеріал,який прямого відношення до тексту не має,а певний збіг із інформацією з тексту справді прослідковується,а отже ця відповідь,хоть і частково,аде неправильна).
Максим
Невеличке пояснення щодо "найгарячіших питань". Питання 2: так,дійсно,мало де можна почути слово "цінник" з наголосом на другий склад,але в кількох підручниках(Авраменка я не вважаю еталоннии для підготовки) найпоширенішими прикладами якраз є "русло","течія" і "випадок" з відповідними наголосами для кожного.Відповідно,знаючи той факт,що відповідь повинна бути одна,а у слові "випадок" наголос на перший склад,варто було просто логічно відкинути інші варіанти. Питання 17: у даному реченні слово "заповітний" несе значення "бажаний", а отже ступінь порівняння для цього прикметника має місце,адже можна бажати чогось більше,ніж іншого :).Щодо правильної відповіді,то популярною,як бачу,є думка,що від " екстраординарний" не утворюється вищий ступінь порівняння.Звернемось до етимології слова.Можливо,справді звучить незвично "найекстраординарніший", але з кожним днем з’являється безліч запозичень з інших мов у нашій українській,і тут префікс " екстра"...
Alex
Для Максим: Якщо взяти до уваги, що "бажаний" є не прикметником, а формою дієслова - пасивним дієприкметником, - то від нього ніяких ступенів порівння, на жаль, ви не утворите (він просто не має цієї граматичної категорії). А ось щодо коректності вживання прикметника "заповітний", то однозначну відповідь дати важко, оскільки, як на мене, він тяжіє до розряду відносних, які в літературній мові (художній стиль до уваги не беремо) не ступенюються. Але все залежить від значеннєвого відтінку (і його, до речі, без словника під рукою визначити складно).
Максим
"Бажаний (прикметник) гість, бажаючий (дієприкметник) відповідати. Спільними ознаками прикметника та дієприкметника є рід, число, відмінок. Так прикметник бажаний — чоловічого роду, вжитий в однині та називному відмінку. Дієприкметник бажаючий теж чоловічого роду, вжитий в однині та в називному відмінку. Відмінними ознаками прикметника та дієприкметника є категорія виду, часу. Так дієприкметник бажаючий — недоконаного виду, активний." Загалом,ви маєте рацію,"бажаний" має дієприкметникове походження,але в нашій мові вже доволі давно відбувалась субстантивація багатьох дієприкметників у прикметники,тому трохи спірно.
Alex
Для Максим: Cтупенюватися "бажаний" все одно не буде. Якщо його розглядати як дієприкметник, то ця категорія йому апріорі не властива (він її не перейняв від прикметника), а як прикметник він не може набути цієї ознаки через своє походження. Форма "бажаючий гість" є некоректною. Окрім того, щодо синонімії "бажаний" та "заповітний" можна погодитись лише частково: це сематничні синоніми, а не абсолютні, тому взаємозамінювати їх не варто.
Коментувати