Популярні новини
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів Виконання тестових завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023 Виконання таких тестів допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
До переліку НМТ мають включити 4 предмети До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір
Готуйтесь до ЗНО/НМТ 2024 року онлайн Користуйтесь ефективним онлайн-сервісом для комфортної підготовки до ЗНО/НМТ
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАРИНА
Чому зно з хімії таке неякісне,чому відповідь у задачі №54 буде 71,а не 142?І №44 У РОТАШУВАННІ ЧАСТИНОК ЗА ЗБІЛЬШЕННЯМ ЇХНІХ РАДІУСІВ -ВІДПОВІДЬ АБСУРДНА?
радиус
Для МАРИНА: Зависимость атомных радиусов от заряда ядра атома Z имеет периодический характер. В пределах одного периода периодической системы химических элементов Д.И. Менделеева наибольшее значение атомного радиуса у атома щелочного металла. Далее с ростом Z значение радиуса уменьшается, достигает минимума у атома элемента VIIА группы, а затем скачком возрастает у атома инертного газа и далее еще больше — у атома щелочного металла следующего периода. Иoнный радиус. Радиусы ионов отличаются от атомных радиусов соответствующих элементов. Потеря атомами электронов приводит к уменьшению их эффективных размеров, а пpисоединение избыточных электронов — к увеличению. Поэтому радиус положительно заряженного иона (катиона) всегда меньше, а радиус отрицательно заряженного иона (аниона) всегда больше радиуса соответствующего электронейтрального атома.
Олена
При взаємодії надлишку кислоти утворюється кисла сіль (1моль), при цьому витратиться 1 роль лугу. Залишається ще 0,5роль лугу, який прореагує з кислоти сіллю з утворенням середньої солі (також 0,5моль)
Володимир
Для МАРИНА: все там добре
Коментувати
Санбочеллі
Народ, а завдання де треба розташувати частинки за збільшенням їх радіусів в них не правильно, бо зі збільшенням кількості електронів на зовнішньому енергетичному рівні електрони розташовуються ближче до ядро і відповідно радіус менший. F,O,S2-,S.
радиус
Для Санбочеллі: Радиус атома серы 0,104 нм. Радиус иона S2– 0,170 нм. Радиус нейтрального атома фтора 0,064 нм. Радиус нейтрального атома кислорода 0,066 нм.Радиус атома серы 0,104 нм. Радиус иона S2– 0,170 нм.
TjRar
Для радиус: Все вірно А електрони розташовані ближче до ядра тільки в катіонах.
Володимир
Для Санбочеллі: тем ефект екранування. Вчіть краще хімію
Коментувати
маша
Помогите решить задачу 54, пожалуйста! Такие задачи мы не решали!
Masha
У меня 178 примерно по биологии, а химия прилично подвела у меня 21 правильных, как думаете будет склав ?
Анна
Віталій,задача справді потребує часу на розв*язок і відповідних знань про кислі і середні солі. Тому розв*язок такий: Оскільки H2SO4 двохосновна кислота то вона утворює як кислу так і середню сіль.NaOH+H2SO4=NaHSO4+H2O за цим рівнянням на 1моль H2SO4 витрачається1мольNaOH і утворюється1мольNaHSO4.отже 20г лугу залишається.Складаємо наступне рівняння:NaHSO4+NaOH=Na2SO4+H2O: Щоб утворилась середня сіль потрібно 1мольNaHSO4 і1мольNaOH.а у нас тільки20г лугу.тому кисла сіль в надлишку і розрахунок ведемо по лугу.20г лугу-0.5моль отже середньої солі теж 0.5 моль утвориться,а це m=yM тобто0,5х142=71 отже відповідь 71г. такі задачі обов*язково врахую при підготовці своїх учнів до ЗНО. Хоча у профільній групі ми їх розв*язували.
Антонина
Для Анна: помогите, пожалуйста, решить задание с теста по химии за 2015г: суміш етанаміну й етану пропустили крізь склянку з хлоридною кислотою, узятою в надлишку. Унаслідок цього маса склянки збільшилася на 9г. Масова частка етану у вихідний суміші становила 25%. Обчисліть об"єм (мл) вихідної газової суміші (н.у.) Буду очень благодарна.
Володимир
Вчите такими дурними способами розв’язувати тому діти і не вміють...
Коментувати
natalia
Чому немає самих завдань? Хотілося б подивитися на рівень складності
Samoylov
Для natalia: https://vk.com/doc11494469_403619285?hash=5168fe1960dd229fd0&dl=efdce4ebef7f4f0504 Качайте на здоров’я)
Гость
Для Samoylov:
Коментувати
Христина
Людмило, я перепрошую, але в надлишку не сульфатна кислота, а луг.
Олена
Шановні. Про,що може йти мова,коли наш "многоуважаемый" міністр заявив на всю країну,що діти-селюки не будуть навчатися у вузах.А якраз діти із села набагато відповідальніші.І зробили вони порогові бали і що?Як здавали методом втика так і здають,а діти,які сиділи і вчили- провалили.Ану такий стрес перенести.А дорога- доки доберешся до місця де проходить ЗНО так не хочеться вже нічого.Про дітей ніхто не думає. А завдання з хімії яке було,хай же хоч один міністр який вигадав зно напише.Ще й помилки у бланку відповідей на ходу виправляли.Отак і буде провіряться і бали виставляться.Їм "зарізати," дітей чим більше тим краще.А ніхто не подумав,що доля дітей зруйнована.
Людмила
Для Віталія. Ві правильно розвязали б задачу, якбі вона була компетентно складена, а так оскільки сульфатна кислота в надлишку, то та її частина яка залишилася після нейтралізації гідроксидом вступає в реакцію із середньою сіллю і утворюється ще й кисла сіль. Тому маса середньої солв зменшується. Тому треба обчислити масу сульфатної кислоти що залишилася, потім скласти рівняння за яким 106,5 г солі (та що ви отримали) прореагує з залишками сульфатної кислоти, обчислити скільки солі витратиться на це, а потім скільки її залишиться! Так що задача складна. В минулі роки такої не було
ніколь
Як ви можете так говорити. ЗНО здавали діти , не лікарі , вчителі , а діти , і звичайно в кожного в школі було інколи "не довчив", "не зрозумів". Тому не можна казати , що якщо вчив то мав написати навіть на 200. Я із моїм хорошим другом вчили хімію дуже грунтовно , розбирали в найменших дрібницях. Але вибачте мені , завдання в порівнянні з минулими роками були важкі, + неякісні бланки .Через це в мене склалося враження , що держава не тільки не цікавиться майбутнім своїх дітей , а й ще навмисно його псує. Задачі (49, 50,51) були важкими , і дітям які не мали змоги відвідувати додаткові заняття вони були не під силу. З моєї авдеторії і цими задачами не впорався жоден учень , хоча 3 з них були призерами районних олімпіад. Тому дивлячись на ситуацію , хочу звернутися до Міністерства .Буди ласка створіть таблицю оцінювання , яка б дала можливість хоча б половині дітей сягнути позначки 185 балів. Бо коли ви робите такі важкі завдання , то хоча б оцінюйте їх по Божому.
Віталій
Викладіть ,будь ласка, правильний розв язок до задачі . Умова:до водного розчину , що містить сульфатну кислоту масою 98 г ,добавили натрій гідрооксид масою 60 г.Обчисліть масу середньої солі , що утворилася внаслідок цього.У мене відповідь 106,5 г.
Абітурієнт
Підтримую, в мене також така відповідь якщо рахувати по гідроксиду натрія та навіть якщо рахувати по сульфатній кислоті там виходить 142
Ольга
Кількість лугу 1,5 моль, кількість кислоти 1 моль, отже утворюється кисла сіль кількістю 1 моль, яка реагує з надлишком лугу з утворенням середньої солі кількістю 0,5 моль. Маса натрій сульфату = 142 множимо на 0,5 = 71 грам.
Чорноус  Віталій БДМУ
Розрахуйте кількість моль лугу і кислоти. Співвідношення 1,5 до 1. Отже спочатку у твориться кисла сіль (1 моль) а 0,5 моль лугу прореагують з 0,5 моль кислої солі з утворенням середньої солі. Тобто маса середньої солі 71
Коментувати
Gabrielle
Тести були порівняно не важкі, хоча помилок я наробила вдосталь. Навіть не знаю, що тепер буде. Але буду сподіватися, що до цьогорічних абітурієнтів наше Міністерсво освіти віднесеться з розумінням...Це єдине, що залишається
Володимир
Тест з хімії справді набагато важчий за попередні роки. Однак, не погоджусь, що дані завдання не можуть і вчителі розв’язати. Діти які йдуть на лікарів, вчителів тощо, такі завдання мають розв’язувати не задумуючись. Що це за еліта, яка не знає елементарну шкільну програму?
Інна
А де можна знайти самі завдання? Не тільки відповіді
василь
Чому нема відповіді на тести з хімії зно 2015 ? Вже 27 число, ви що там спите чи не знаєти, що робити. Просніться!!!
Валерия
Згодна з тусіма, завдання важкі, а задачі ще гірші, плюс ця подорож " в інше місто з 6 годин так виснажила, що було просто не до хімії, але рожумієш, що ти сюди приїхав тільки заради цього зно і пороги назад нек маєш, а ще ті помилки в бланках, жахливо( ВСІМ УДАЧІ!!!
віта
Хімія важка . але цей рік можна побачити реальні наші знання . тому що того року питання легкі і здавали всі хто вчив і не вчив . Зараз ті хто не вчив просто завалюють , а для інших поріг 10- 15 вдумайтесь це смішний поріг .який набрати не важко . Головне було вчити . і це залежило лише від нас
Ігор
Що ви кричите? ЗНО з усіх предметів не важке. Діти пишуть на 2-3 бали більше ніж оцінки в школі. Звичайно, кому в школах не малюють оцінки. Ось я в школі з математики і мови мав "6". Зно мова 168, математика 177. Хімію зробив майже все. І то без репетиторства. А ваших дітей вчителі тягнуть, замість 6 ставлять 10 і тому такі крики.
Юлія
Вчора я писала ЗНО з хімії. Чесно сказати ЗНО було не легким. І не те що завдання важкі, а сама ситуація яка склалася, цей стрес, переживання. І як в таких умовах можна розвязувати задачі, та коли ще й пере цим сидів над тестами , які забирають в тебе не менше сили і часу чим задачі. Бо ти сидиш і прорішуєш його, вже в кінці тестів ти відчуваєш що тобі потрібний відпочинок. Подумайте 2,5 год. сидіти і все цо прорішувати без калькулятора, мозок вже перзавантажений і ти не можеж нормально "соображать". Я вважаю, що 2,5 год з хімії це занадто. А наступного разу відповідальніше віднесіться до ЗНО, БО ВІД ЦЬОГО ЗАЛЕЖИТЬ МАЙБУТНЄ АБІТУРІЄНТІВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Абітурієнт
Та не переживайте, ті бланки перевірять вручну) чи ви хочете, щоб усім зарахували ті задачі та навіть ті, хто не розв’язали, отримала бали?